Elveszett ​Paradicsom (Csodanő) 54 csillagozás

CSODANŐ: ELVESZETT PARADICSOM
Eredeti megjelenés: 2001. januárja és júliusa között.

Egyszerre érkezett a háború Gotham városába és a Paradicsom-szigetre. Gotham városában a Háború, a Viszály, a Félelem, és a Rettegés ókori istenei öltöttek újra testet Batman legnagyobb ellenségeinek képében. Themyscirán két amazon törzs fegyverkezik, és egymás létét fenyegetik. A megváltás egyetlen reménye Diana hercegnő, a Csodanő.

ÚJ TINI TITÁNOK #38
Eredeti megjelenés: 1984. januárja

Csodalány és Terry Long esküvőjének napján, Robin (Dick Grayson), és Tini Titán csapattársai kivizsgálják a lány eredetét – „kicsoda valójában Donna Troy?”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics Nagy Képregénygyűjtemény Eaglemoss Hungary

174 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377186633 · Illusztrálta: Phil Jimenez, George Pérez, Devin Grayson, Andy Lanning

Dominik_Blasir>!
Phil Jimenez – J. M. DeMatteis – Joe Kelly: Csodanő – Elveszett Paradicsom

Egy kötetben három, teljes értékű történet, ráadásul szerintem a legjobb a retrósztori – ilyen se volt még.
Indultunk Gotham isteneivel, ami inkább koncepciójában tetszett, mint kivitelezésében. A görög istenek összemosása a gothami bűnözőkkel egészen izgalmas ötlet, kár, hogy lényegében arról szóltak a részek, hogy újabb és újabb figurák csatlakoznak a harchoz, hogy aztán még több harc legyen belőle. Ez egy idő után kissé idegesített, bár már önmagában az egy kaland volt, mire sikerült Jimenez kusza rajzait és szövegeit kibogozni – tényleg nem tudom, láttam-e már szuperhősös képregényben ekkora szöveghalmot. Egyébként egészen bírtam ezt az agymenést, ötletes módon pakolta bele az újabb elemeket a történetbe, jó volt Wonder Womant főszerepben látni, a vége pedig kifejezetten jónak tűnt.
A Paradicsom-sziget – elveszett? már közel sem volt ennyire érdekfeszítő a számomra. Kezdve azzal, hogy néha nagyon elvesztem az egymáshoz túlzottan hasonló alakok között, akik valamilyen céllal harcolnak egymással – értem én, hogy nem jó nekik, de ez így nekem nagyon zavaros volt. Az anya-lánya konfliktus többet is rejtett magában szerintem, mint ami végül megmutatkozott belőle, a szigeten belüli problémákkal meg aztán pláne ugyanez a helyzet.
Viszont a Kicsoda Donna Troy? talán az eddigi legjobb retrósztori az Eaglemoss-gyűjteményben. Tisztességes dramaturgiai és érzelmi íve volt, működtek a belső drámái, még azt is megkockáztatom, hogy tényleg hatott rám a nagy találkozás. A noiros felvezetőért jár a plusz pont, de azért is, hogy nem volt benne sem harc, sem szuperhősködés. Csak egy „szimpla” nyomozással egybekötött családra találás. Soha rosszabbat.
Nagyon várok minden olyan részt, amiben nem Batman vagy Superman a főszereplő, úgyhogy emiatt mindenképpen pozitívan marad meg az Elveszett Paradicsom – de ha visszatekintek arra, mit is kaptam, inkább csak kaotikus képek jutnak majd az eszembe.

zamil>!
Phil Jimenez – J. M. DeMatteis – Joe Kelly: Csodanő – Elveszett Paradicsom

Ahogy elkezdem olvasni a képregényt beugrott, hogy nekem valahonnan ismerős ez a csillagos „fürdőruhás” nő, az isteni kötelével. Hamar rá is jöttem, hogy gyerekkoromba volt egy sorozat amiből több részt is láttam. https://supernaturalmovies.blog.hu/2016/04/02/wonder_wo…
Amúgy ez a rész nem fogott meg annyira mint amennyire a borító. A történetet nem éreztem erősnek, a rajzolás se volt valami nagy szám. Nem lett az a képregény, amit sűrűn leveszek a polcról, hogy újraolvassam. Lehet magával a Csodanő karakterével se vagyok kibékülve.

ftamas>!
Phil Jimenez – J. M. DeMatteis – Joe Kelly: Csodanő – Elveszett Paradicsom

Igazából szövegben egy képregény nem tudja azt nyújtani mint egy könyv, mert sokkal de sokkal rövidebb. Viszont amivel be tudja hozni a hátrányát azok a képek. A képek tudják helyettesíteni a leírást, a látványt és adott esetben az érzelmeket is. ( Lásd Lex. ) Ez a kötetet gyönyörű. Nagyon szépen meg van rajzolva, valamint az is jót tett neki, hogy nem egy, hanem 2 fő történet van benne, így nincs feleslegesen elnyújtva. Nekem pedig mind a két történet tetszett. Az elsőben az istenek lettek remekül megformázva, a másodikban meg a szuperhősös regényekhez képes sokkal vadabb és véresebb küzdelembe kerülünk.

És bár Robint nem annyira bírom, a klasszikus történettel is teljesen ki voltam békülve, annál is inkább„ mert kornak ugyan megfelelő, de egész jó grafikával készült. Nekem az eddigi egyik legjobb kötet.

atalant IP>!
Phil Jimenez – J. M. DeMatteis – Joe Kelly: Csodanő – Elveszett Paradicsom

Kezdek attól félni, hogy Gal Gadot óta nekem a Csodanővel bármit el lehet adni. Ezt is úgy élveztem, mintha újra gyerek lennék.

Achilleus_atya>!
Phil Jimenez – J. M. DeMatteis – Joe Kelly: Csodanő – Elveszett Paradicsom

E kötet olvasása közben hasonló érzéseim voltak, mint A bátor és a vakmerőben. Nagyon zsúfoltnak láttam, de alapvetően se tetszett a rajz. A két történet közül az első egyértelműen jobb volt, a második nekem túl zavaros volt a nevek miatt, de alapjáraton nem jött be.

vadooc>!
Phil Jimenez – J. M. DeMatteis – Joe Kelly: Csodanő – Elveszett Paradicsom

Összességében csalódás volt számomra ez a kötet.
Minden adott volt ahhoz, hogy a kedvencem legyen. Jó sztorik, számomra tetszetős grafika, Donna Troy ráadás, de mégis… Az első benyomásom az volt, hogy az első sztori nem tetszik. Komolyabban átgondolva viszont nem így van, nem az a gond, hogy nem tetszik az alapötlet, hanem hogy túl hosszú volt. Egy idő után untam már, alig vártam, hogy a végére érjek. Egyszerűen ez nekem túl sok, hosszú, vontatott volt. És mivel ez volt az első sztori, így rá is nyomta a bélyeget a kötethez való hozzáállásomra. Emiatt erősen fontolóra veszem, hogy megtartsam-e a kötetet. A második sztori viszont nagyon tetszett a ráadással együtt.

Tündérlányka>!
Phil Jimenez – J. M. DeMatteis – Joe Kelly: Csodanő – Elveszett Paradicsom

Rá kellett döbbenem, hogy inkább vagyok könyv párti, mint képregény párti.
Tetszenek a rajzok, jók a történetek is, egyszerűen csak ennél kicsit történetesebb, regényesebb történetekhez szoktam. Szeretem ha picit több a cselekmény.
Ezek nek inkább képernyőre való sorozatok, filmek.
Ettől függetlenül élveztem az olvasását.

Sylvanas_Windrunner>!
Phil Jimenez – J. M. DeMatteis – Joe Kelly: Csodanő – Elveszett Paradicsom

Közös „életünk” eléggé döcögősen indult. Amennyire vártam ezt a történetet, akkorát csalódtam benne. Nekem úgy tűnik, kötet első felében olyan „tegyünk bele mindent, aztán majd lesz valami” logikát követtek a készítők… Túl sokat akartak, mind a sztori, mind a grafikák terén, és egy hatalmas giccs lett belőle. Zsúfolt, néhol teljességgel érthetetlen, számomra sok helyen bántóan színes. Egyszerűen csak túl sok… Nem sikerült megbarátkozni vele, és őszintén nem is szeretnék.
Ami miatt kicsit megenyhültem, az a második történet volt… Toronymagasan jobb, mint amivel a kötet kezdődött, de még így sem a legjobb, viszont lényegesen emelt a színvonalon. Nagyjából minden a helyén volt, bár a rajzstílus itt sem a szívem csücske.
Nagy kár ezért, pedig hiszem, hogy jobb is kisülhetett volna belőle, de azért nem bánom, hogy elolvastam. Remélem, hogy a következő Wonder Woman kötet jobban elnyeri majd a tetszésem. Bizakodó vagyok. :)

Dávidmoly>!

– Elhoztam neked a szívét, anyám.

Paradicsom-sziget – elveszett? – 2. rész: Háborús szelek