Kövesd ​a vágyaid, bárhová vezetnek is, ne add fel soha 16 csillagozás

Phaedra Patrick: Kövesd a vágyaid, bárhová vezetnek is, ne add fel soha

Az ​elsőkönyves írónő csodálatos regényében egy páratlanul szerethető özvegyember a magányból kitörve és önmagát legyőzve a szerelem és az önmegismerés kalandjába vág bele, és ezzel gyökeresen megváltoztatja az életét.
A hatvanéves Arthur Pepper napjai egyhangúan telnek. Hajszálpontosan reggel fél nyolckor kel, ahogy addig is, míg Miriam, a felesége élt. Ugyanazt a szürke nadrágot és mustárszínű kötött mellényt veszi fel, meglocsolja Fredericát, a páfrányát, és kimegy a kertbe.
De Miriam halálának első évfordulóján megváltozik valami. Miközben a felesége holmiját rendezgeti, Arthur egy remekművű aranykarkötőt talál, aminek a létezéséről semmit sem tudott. Váratlan fordulatokban gazdag, felejthetetlen és kalandos utazása, melynek során Londonból Párizsba, majd a távoli Indiába is eljut, hogy a felesége megismerkedésük előtti titkos életére fényt derítsen, elhozza számára a reményt, és nem várt helyeken fedezi fel a gyógyulást, hogy elinduljon az önmegismerés útján.
(tovább)

Művelt Nép, Budapest, 2021

Porcsinrózsa>!
Phaedra Patrick: Kövesd a vágyaid, bárhová vezetnek is, ne add fel soha

Ez a regény nagyon pozitív csalódás volt számomra, mert a cukormázas, a tartalmi lényeg szempontjából semmitmondó borító alapján nem ilyen történetet vártam. Jó stílusban írt, könnyed hangvételű, ám korántsem könnyű fajsúlyú.
Szereplőivel tudtam azonosulni, ráhangolódni problémáikra, életérzésükre.
Amikor két ember leél egymással szövetségben egy hosszú, tartalmas életet, joggal hiszi, hogy ismeri a társát, annak múltjával, szokásaival, minden rezdülésével együtt. Vagy talán mégsem ?
A halál azonban végleg bezárja a közös múltat, a boldogság féltve őrzött, törékeny pillanatait. A veszteség kimondhatatlan, szövetségesünk nélkül nincs tovább értelmes élet.
De nem biztos, hogy minden úgy van, ahogy hittük, és mindenki az, akinek hittük.
A főhősben kételyek sora támad : vajon mindent jól csinált – e, megfelelt – e, a helyén volt -e egy hosszú emberélet során ? Elég volt – e a szeretett társ számára ?
Olyan kérdések ezek, amelyek ma is aktuálisak lehetnek, bár a történet jelen esetben fiktív. Mégis feltehetjük magunknak őket a regény olvasása közben, s talán még jobban megbecsüljük, értékeljük majd a társunkat. Biztosítjuk számára a szabad mozgásteret, megtanuljuk tisztelni az önállóságát, apró titkait. és szabad emberi voltát.
Számomra mindezt adta ez a kedves történet. A csacska kis borító ne tévesszen meg senkit ! Köszönő viszonyban sincs a komoly tartalommal.

Phaedra Patrick: Kövesd a vágyaid, bárhová vezetnek is, ne add fel soha

Megmondom őszintén, hogy amikor először találkoztam ezzel a könyvvel, azt gondoltam, hogy valamiféle önsegítő könyv és a borítóját sem értem igazán, de nem önsegítő könyv és a borítóját is most, a könyv elolvasása után néztem meg alaposan.
Kellemes meglepetés volt ez a történet, szívmelengető, megrendítő, szórakoztató és nagyon szerethető.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.com/2021/09/phaedra-patrick-k…

Nemes_Tímea>!
Phaedra Patrick: Kövesd a vágyaid, bárhová vezetnek is, ne add fel soha

Buggyant cím, giccses borító, amik mögött egy bűbájos, szívmelengető történet bújik meg. Ne dőljetek be egyiknek sem, olvassátok, érdemes!!♥

klaratakacs P>!
Phaedra Patrick: Kövesd a vágyaid, bárhová vezetnek is, ne add fel soha

Csatlakozom azokhoz, akik botrányosnak tartják a borítót és a címet, semmi köze nincs a könyvhöz.

Arthur Pepper számomra az angol Ove, aki nekiindul, hogy megfejtse felesége titkait. Nehéz feldolgoznia a halálát, beleragad a mindennapokba, míg egy év után megmozdul. Sok-sok utat megtesz, fura-különleges emberekkel találkozik, akiknek segít és akik segítenek neki. Barátokat szerez és visszakapja a gyerekeit is. Banális történet öregedésről, a múltban keresgélésről, a továbbélésről, mégis szívet melengető és életigenló, még a sokadik x-en túl is. Rámfért, nagyon.

julcseee P>!
Phaedra Patrick: Kövesd a vágyaid, bárhová vezetnek is, ne add fel soha

Sokan írták, hogy megtévesztő a borító, pedig szerintem nem az. Én pont a borító miatt vettem meg, mert ezt a sorozatot nagyon szeretem. És ebben a könyvben sem kellett csalódnom, bár talán ez egy picit eltért a többi ilyen konyvtől, mert itt nem kaptunk egy kvázi receptet arra, hogy mit kellene tennünk, hanem itt tényleg egy idős özvegy ember útját követhetjük végig a gyász, es a múlt keresésen át, a saját onfejlesztéséig. Aranyos könyv volt, én szerettem.

Andulka>!
Phaedra Patrick: Kövesd a vágyaid, bárhová vezetnek is, ne add fel soha

Nem szoktam borító alapján véleményt alkotni egy könyvről, nekem fontosabb a tartalom, mint a tetszetős borító. Ennél a történetnél, ha csak a borító alapján kellett volna döntenem, lehet nem veszem meg, de a fülszöveg felkeltette az érdeklődésemet, off
A történet középpontjában Arthur Pepper áll, aki egy éve vesztette el feleségét, azóta életét egyhangúan éli, ugyanabban a ruhában van, ugyanazt és ugyanakkor reggelizik, bosszankodik a macskákon, meglocsolja a páfrányát… A kötet elején kicsit Ovéra emlékeztet a figura… Felesége halálának első évfordulóján ráveszi magát arra, hogy rendezze/kiselejtezze felesége holmiját, azonban egy csizmából egy ékszeres doboz kerül elő, abban pedig egy karkötőt talál, amin különböző charmok vannak. Vajon honnan van a karkötő, van valami jelentésük a különböző charmoknak? Arthur Pepper nekiáll, hogy kiderítse a charmok eredetét és ezzel együtt felfedezze felesége eddig ismeretlen múltját. A kutatás során eljut spoiler, számtalan emberrel ismerkedik meg, nem várt kalandokba keveredik és nem csupán felesége múltját ismeri meg, hanem kicsit saját magát is. Sokat változik, sok mindent megtapasztal a világról, az emberekről, saját magáról, közelebb kerül a gyerekeihez és rájön, hogy sose késő változtatni és még idősebb korban sem kell lemondani a változatos életről.
Szeretni való történet és szeretni való karaktereket vonultat fel a kötet. Sok mindenről van benne szó, a szerelemről, házasságról, gyermeknevelésről, gyászfeldolgozásról, újrakezdésről, ugyanakkor a könyv nem nélkülözi a humort és az öniróniát sem. Bár helyenként kiszámítható a történtet, de ez nem von le semmit sem az értékéből. Mindenesetre ha egy kedves történetet szeretnétek olvasni, akkor bátran ajánlom. Örülök, hogy a kötetet a polcomon tudhatom, szerintem pár év múlva biztosan újra előveszem és elolvasom.
Két dolgot nem igazán értek: A borítót, aminek köze sincs a történethez illetve a magyar címet. Ne hagyjátok, hogy a borító és a cím eltántorítson a kötet olvasásától, mert ezt a történetet kár lenne kihagyni.

Hanima>!
Phaedra Patrick: Kövesd a vágyaid, bárhová vezetnek is, ne add fel soha

Szinte az összes könyvet olvastam ebből a sorozatból már, ez sem okozott csalódást. Megtanította, hogy 69-70 évesen, özvegyen sem kell eltemetnie az embernek magát, hogy hagyhatjuk magunkat sodródni az élményekkel, nem kell beleragadni a napi rutinba, és kiléphetünk bármikor a komfortzónánkból. És ami fontos, az érzéseink, amiket megélünk, a mieink. Ha haragszunk, ha bánatosak vagyunk, ha boldogok vagyunk, vidámak, vágyunk valamire, valakire, az mind valid, a mienk, nem kell az érzéseinket másokra tekintettel élnünk. Értékeljünk, amink van.

l2njpx>!
Phaedra Patrick: Kövesd a vágyaid, bárhová vezetnek is, ne add fel soha

Miért, miért, miért kellett ezt a gyalázatos, giccses, undorító borítót készíteni az eredeti helyett?? Miért, @Művelt_Nép_Könyvkiadó?
És ez a cím is förmedvény:-( Az volt a cél, hogy senki ne olvassa? Mert akkor bejött, úgy látom a molyon. Soha nem borítok be könyvet, hát ezt becsomagoltam, mert irtózom az eredeti borítót fogni.

És olyan furi, hogy a charm fordítása itt zsuzsu. Lehetne medál vagy maradhatna charm is, de zsuzsu? Oké, van ilyen szó, de valahogy nem illik ide.
A hotdogot is lefordították, virslis szendvics lett belőle. Furcsa és felesleges.
A félvér meg kevert fajtájú.

De… Ez egy nagyon kedves, aranyos történet. Szép lassú, sehol semmi gubanc. Tényleg nagyon szép. És a charm gyűjtés szuper dolog!

silverlight78>!
Phaedra Patrick: Kövesd a vágyaid, bárhová vezetnek is, ne add fel soha

Aranyos, kedves történet, enyhén szirupos befejezéssel. Az ízléstelen borító és a röhejes magyar cím teljességgel értelmezhetetlen számomra, miért, miért, miért??? Milyen jó, hogy van a Moly.hu, és hogy valaki, akit követek, felhívta a figyelmemet erre a regényre – soha az életben nem emeltem volna le a könyvespolcról, hiszen azt hittem, hogy ez valami gagyi önsegítő olvasmány pl. szingliknek.

Bea_Könyvutca P>!

De a nap mindig kisüt, kedvesem. Azt hiszem, most jött el a ideje. Nemsokára megint sütni fog.

Bea_Könyvutca P>!

Önmagában az egy kaland, ha az embernek gyerekei vannak és felnőtt lesz.

Bea_Könyvutca P>!

[…] ne tévedjen el. És ne álljon szóba idegen férfiakkal. Aztán nézze mindig a dolgok napos oldalát.

aliza13>!

Arthur azon töprengett, vajon lehetséges-e, hogy az emlékek idővel változnak és átalakulnak. Elfelejtődnek és visszatérnek, ragyogóbbak és sötétebbek lesznek, ahogy az elme és a hangulatunk parancsolja.

290. oldal 25.fejezet - Phaedra Patrick:Kövesd a vágyaid, bárhová vezetnek is, ne add fel soha (Művelt Nép,2021)