Tindertojás 65 csillagozás

Pfliegel Dóra: Tindertojás

Mit ​csinálsz, ha magányosnak érzed magad és figyelemre vágysz? Megpróbálsz ismerkedni. Az érzelem- és intimitásmentes házasságban élő Márti nem csak végtelenül naiv, de bátortalan is, ezért egy online társkeresőn próbál találni valakit. Valakit, aki meghallgatja, megérti és odafigyel rá. Az elvált, jóképű, intelligens Zoltán az elsők között bukkan fel és hamar elvarázsolja Mártit. A telefonon folytatott beszélgetések egy idő után kevésnek bizonyulnak, fotókat is küldenek egymásnak. Mártiból elemi erővel tör fel a férfi hatására a hosszú éveken át elfojtott szenvedély, ezért szexuális vágyainak is teret enged. Sőt, már a válását is fontolgatja, pedig még személyesen nem is találkozott az idegennel…
A könyv olyan világba enged betekintést, ahol a legnagyobb kockázatot nem a meztelen fotók átküldése jelenti, hanem a teljes lelki kitárulkozás. „De hisz anélkül nem jöhet létre a szerelem” – válaszolja Márti az aggodalmaskodó barátnőinek.
Te meddig mennél el egy ismeretlen… (tovább)

Athenaeum, Budapest, 2019
Athenaeum, Budapest, 2019

Pfliegel Dóra: Tindertojás

”Te se gyárts magadnak előre problémákat! Akkor kell átmenni a hídon, ha majd odaérünk. Addig az útra figyeljünk.”

A könyvre, a Margó Fesztivál által szervezett bemutatón, Orvos-Tóth Noémi közreműködése keltette fel a figyelmem, és már a beszélgetés közben volt egy olyan érzésem, hogy bár nagyon izgalmas a téma, a megvalósítás várhatóan nem lesz hibátlan. A Tindertojás alapötlete kiváló, miközben a történet ügyesen igyekszik megragadni a kapcsolatainkra ható gyermekkori sérüléseket, a társas magányt, a társkereső oldalak sajátos párkapcsolati dinamikáját és az online terek self-teremtését. A főhős, a göndörke Márti egy tipikus karakter, aki akár több ismerősöm is lehetne; annyira vágyik a szerelemre, arra, hogy végre észrevegyék, és önmagáért szeressék, hogy az első pár jó szó után rögtön szerelembe esik, és beenged egy idegent a privát szférájába. Mindez nagyon aktuális, hiszen a gyors randizást és széles választékot ígérő, húzogatós Tinder teljesen átformálta a társkeresést. A váltott szemszögű elbeszélést viszont már nem sikerült túl jól megvalósítani, a karakterek nem kapnak sajátos stílust, ezáltal hiába van minden elbeszélő más betűtípussal szedve, nem sikerül jól elkülöníteni és megragadni őket. Annak ellenére, hogy a stílus közel sem gördülékeny, mégis gyorsan olvasható és érdekes olvasmány Pfliegel Dóra második regénye.

SzemreValó_könyvek >!
Pfliegel Dóra: Tindertojás

Még mindig nem tudom, hova is tegyem ezt a történetet. Tetszett is, meg nem is. Vannak tapasztalataim az online társkereséssel kapcsolatban, szerencsére nem ilyen jellegű, mint amiről olvashattam. Nekem a pozitív csalódás jutott a társkereső világából, persze a negatív oldalát is tapasztaltam, legalábbis modor, viselkedés szempontjából.

Legelőször úgy voltam vele, hogy biztos nagyon fog tetszeni, mivel az online társkeresés lesz a fő téma. Ez utóbbi igaz is lett, viszont nem tetszett annyira, mint vártam. Nagyon sok olyan témát dolgoz fel, amelyről fontos beszélni ez volt a pozitívum, illetve az, hogy megmutatta a szerző, hogy mennyi veszély is van az online ismerkedésben. Vannak, akik szerencsések e téren, de vannak, akik a rövidebbet húzzák. Ebben a történetben nem éppen a pozitív oldalát ismerhetjük meg.

Fontosnak tartom, hogy olvassunk ilyen könyveket is, hiszen informatív és tapasztalatot szolgáltat. Tényleg hasznos, mert az online társkeresés sok veszélyt tartogat, vannak dolgok, amiről nem is gondolnánk, hogy megtörténhet, aztán mégis megtörténik.

Mint említettem fontos témákat is érint ezen kívül, ilyenek voltak az alkoholizmus, a családon belüli erőszak, a megcsalás, perverzió, átverés.

Mély történet, mély nyomot hagyott bennem, nem a szórakoztató irodalmi kategóriába sorolnám, de nem is ismeretterjesztő vagy tanulmányszerű. Nem mondom, hogy nem tetszett, de azt sem, hogy igen, vagy hogy a kedvencem lett. Egyszer olvasósnak pont megfelelt. Ennek ellenére örülök, hogy elolvastam.

Alvarando P>!
Pfliegel Dóra: Tindertojás

Magamtól nem olvastam volna el ezt a könyvet, de egy nagyon kedves ismerősömmel beszélgettem róla. Mivel jómagam is elég sokat ismerkedtem társkeresőkön, innentől nem volt kérdés, hogy elolvasom ezt a kötetet, amelyet az egyik nagy könyvkereskedelmi lánc a szépirodalomba sorolt be a boltjaiban, de szerintem a romantikus szórakoztatóba kellene.
A történet elmesélése két szálon indul meg, kétféle betűtípussal. Az egyiken megismerhetjük Mártát, aki burokban él a férjével és gyerekükkel, de lényegében csak a megszokás tartja őket össze. A férj totál bekorlátozza az életüket, megvan mikor mit esznek, mit nézhet a gyerek és csak kéthetente pénteken foglalkoznak egymással. Tamásnak üzleti útra kell mennie, ezen kapva az alkalmon Márti régi barátnője unszolására regisztrál a Tinderen és elkezd vadászni. A másik szálon egy pasi sóvárog a volt barátnője Krisztina után, de annyira hogy az már a férfiolvasónak is fáj, nekem legalábbis már túl nyálasnak tűnt. Felejtésképpen regisztrál az előbb említett oldalra, ahol először csak foltozgatja a profilt, közben álmodozik magában a nőről akit itt fog megismerni. Mondani sem kell, a két szereplő jobbra húzza egymást és el is kezdődik a nagy ismerkedés…
A szerző a napjainkban divatos tárkeresési formát mutatja be tökéletesen, ahol könnyen a rabjává válhatunk valakinek, akit az életünkben nem láttunk még. Ugyan jómagam is átéltem hasonló szituációt, de mégis a férfi karakter számomra túlságosan nyálas volt, már a bemutató résznél túl nyálasnak tűnt, ez az ismerkedésre még jobban az lett. A regény negatívuma, hogy túl sok benne az előzmény, maga a lényeg mindössze a cselekmény kisebb részét teszi ki, de azok számára is betekintést adhat ebbe a világba, akik még életükben nem foglalkoztak az ismerkedés ezen formájával. Ajánlható bárkinek, aki egy könnyed sztorit szeretne olvasni!

Lang_Tünde I>!
Pfliegel Dóra: Tindertojás

Aki többet akar megtudni a Tinderről, az ne ez alapján a könyv alapján akarjon elmerülni a rejtelmeiben, mert azon kívül, hogy főhőseink itt ismerkednek meg a könyv derekán, a történet egyáltalán nem kapcsolódik hozzá. Igazából akármelyik netes társkeresőt meg lehetett volna nevezni a címben. Na de a sztori többi része! Te jó ég! Úgy magába szippantott, hogy gyakorlatilag egy ültő helyemben elolvastam az egészet.

A történet váltott szemszögű, Márti és a nő által megismert Zoltán jelenetei követik egymást, amelyet eltérő betűtípus segít elkülöníteni. Márti elmondása alapján nemcsak gyermekéveiről, hanem férjéről is képet alkothatunk, akinek negatív vonásai dominálnak, mintegy felmentve a nőt tettei alól. Zoltán jeleneteiben mesél a házasságairól, az elkövetett hibáiról, és arról, hogy mi mindent tanult belőlük. Nagyjából a könyv közepén ér össze a két szál. Márti és Zoltán beavatják a másikat a legféltettebb titkaiba. Gyógyírt jelentenek egymás sebzett lelkének. Tökéletes társak. Is lehetnének.

A Tindertojás nem egy romantikus lányregény. Ajánlom minden felnőttnek, nemtől függetlenül. A neten ismerkedőknek kiváltképp. Azt nem mondom, hogy utána nyugodtabban alszanak.

Részletes értékelés: https://www.tclang.hu/tindertojas/

FuszFanni>!
Pfliegel Dóra: Tindertojás

A regény megmutatja, hogy merni kell lépni, változtatni az életünkön, a saját boldogságunk érdekében. Nem szabad beleragadnunk egy olyan szerepbe, amit nem érzünk komfortosnak, nem érzünk magunkénak. Ahogy azt sem lehet hagyni, hogy a rózsaszín köd (túl sokáig) elvakítson. Arra is tökéletes példa ez a regény, hogy az érzelmek elmélyüléséhez nem szükségeltetik fizikai kontaktus. Épp elég, ha valaki meghallgat egy szeretetre éhező személyt, ha valaki érdeklődik felőle. Ahogy Mártinak sem a meztelen fotók átküldése jelentette a problémát: inkább a teljes, lelki kitárulkozás.

Bővebb: https://book-trail.blogspot.com/2019/09/pfliegel-dora-t…

hel_99>!
Pfliegel Dóra: Tindertojás

Az elején nagyon-nagyon nehezen rázódtam bele, még azon is gondolkodtam, hogy feladom az olvasását. Két szemszögből ismerjük meg a cselekményt, a nő és a férfi szemszögéből, viszont nincsenek feltüntetve nevek vagy bármi, csak annyi a különbség, hogy az egyik szemszögnél enyhén dőltek és kicsit világosabbak a betűk, így sokszor nehéz volt kitalálni, hogy mi is van pontosan. A másik, számomra kicsit negatív dolog az volt, hogy nincsenek fejezet, 3 nagyobb rész van és az összefolyó szemszögekkel karöltve ez enyhén zavarossá tette a dolgokat.

Nekem fontosak a karakterek és az, hogy legyen valami olyan jellemvonásuk, ami miatt szeretem őket, de itt nem volt. A nőtől egyenesen falra tudtam volna mászni, a csávó meg csak szimplán idegesített. Legjobban a nő naívsága bosszantott fel és a hajamat téptem, hogy térjem már észhez.

A témaválasztás nagyon egyedi és ötletes, de sajnos a megvalósítás nem lett annyira kiváló szerény véleményem szerint. A technológia uralta világban az életünknek egyre nagyobb hányadát teszik ki kütyü és mindenféle elektronikus eszközök, alkalmazások és hasonlók, ezek pedig szerintem magukkal hozták a személyes, verbális kommunikáció és személyes találkozás csökkenését, ezzel együtt az elszigetelődést is. “Korunk” legnagyobb problémái az ellaposodott kapcsolatok és házasságok illetve a kommunikáció hiánya, amivel rengeteg ilyen helyzetet meg lehetne oldani. De a kommunikáció nem csak a romantikus kapcsolatokban hiányzik, hanem az élet minden területén jellemző ez a probléma. Ha valaki engem kérdez, hogy mi a number one dolog egy kapcsolatban, akkor az én válaszom minden hezitálás nélkül a kommunikáció. Vajon miért nem mentem pszichológiára?!:DD Na szóval, a fentebb leírt dolgok vezettek Márti házasságának ellaposodásához.

TELJES bejegyzés: https://bookuniversee.blogspot.com/2019/11/pfliegel-dor…

Demencze_Ilona_blogger P>!
Pfliegel Dóra: Tindertojás

Ez a könyv sokkal többet rejt magában, mint egy egyszerű szerelmes sztori. Páran már meglovagolták a társkeresős témát több-kevesebb sikerrel. Hogy miért éri meg mégis elolvasni a Tindertojást? A szerző nagyon valóságos emberi életutakat mutat be, gyönyörűen előkészítve ezzel a végkimenetelhez vezető utat. Felvillantja előttünk az elhanyagolt kapcsolatokban megbúvó figyeleméhséget, a bizalom rendkívüli törékenységét, a múltunk befolyásoló erejét, és a szocializációs körülmények milyenségének fontosságát.
Bővebben az Olvass hazait! blogon olvashattok a könyvről:

purplecloudlady>!
Pfliegel Dóra: Tindertojás

Az én kezembe a Margó Irodalmi Fesztivál alatt került a könyvecske, és, bár eléggé eltér a megszokott olvasmányaimtól, megtetszett a borító és a cím. Néha túl sok volt a fájdalmas múlton merengés, de teljesen hihetőnek tartottam, a kézeletemben pontosan kirajzolódott ez a két szerencsétlen. :) Alig tudtam letenni, nagyon érdekelt, hova fejlődik ki a szerelmi történet. A fordulatot egyáltalán nem vártam off)" href="#">spoiler. Ugyan nem tökéletes, azért simán olvasnám még tovább.

Vivien_93>!
Pfliegel Dóra: Tindertojás

Őszintén szólva én sokkal jobban örültem volna, ha meseszerű a vége. Akkor valahogy talán jobb csillagozást kapott volna, annak ellenére, hogy a valóságtól messzebb került volna maga a történet. Így viszont kaptam egy életszagú történetet, nem valami jó lezárással.
A szereplők egyébként tetszettek, abszolut magam előtt láttam őket, és nem egyszer hangosan felnevettem az olvasottakon, szóval a humor is jó volt benne.
A pszichológiai vonala is tetszett, már amikor olyanról volt szó.

silona>!
Pfliegel Dóra: Tindertojás

Nem lett a kedvencem. Végig nagyon távol éreztem magam az egész szövegtől. A fogalmazás erőltetett, modoros, az időnként felbukkanó trágár szavak nem illenek bele ebbe a modorosságba. A múltbarévedés túl hosszúra sikerült. Az alapötlet viszont jó és nagyon aktuális.

Málnika P>!

A biztonságérzetre való vágyunkkal a saját börtönünk cölöpjeit verjük be.

Málnika P>!

[…] a legfontosabb lenyomatok a hétköznapok apró, ismétlődő rezdüléseiben lelhetőek fel.

Málnika P>!

Mert végre valakiben nem az erőlködést és a manírt láttam, hanem az esetlenséget, ami végtelenül emberi, és ami a mai nőkre egyáltalán nem jellemző.

White13>!

„Egy csók nem a világ vége” – próbált Cicus a lelkemen könnyíteni.
„Igazad van… Valaminek a kezdete is” – válaszoltam félhalkan.

White13>!

A szépről szépet alkotni csak utánzás. A rondában, az elsőre taszítóban meglátni a szépet, abban lelhetjük meg az élet valódiságát.

White13>!

Az ember ugyanis az önigazolásáért cserébe rengeteg önhazugságot
képes magában legyártani. Sokaknál a túlélés kulcsa ez.

BeerSeeGirl P>!

Az anyáknál nincs szebb. Ők már tudják, mi a fájdalom, mi a felelősség, mi a lemondás. Van bennük alázat, de tudnak lobogni. És olyan apróságoknak tudnak örülni, ami pénzben nem kifejezhető.

reveszbog>!

Csak szerettem volna bizonyítani és a legnagyobb mélységeiben átélni, hogy a szerelem az, ami számít, ez az egyetlen valódi érzés, az összes többi ösztönöz. A szerelem falakat dönthet le, és egy új világot építhet. Ha csak a fizikai szükségleteinket vesszük figyelembe, akkor semmiben nem különbözünk az állatoktól. Az éhség, szomjúság, a baszás – mind színtiszta ösztön. Az első kettő az életben maradáshoz, a harmadik a folytonossághoz kell. Az embert az különbözteti meg az állattól, hogy a jólétéhez – és vállalom, nálam az életben maradáshoz is – szüksége van szerelemre. Szeretni és szeretve lenni. Mindenáron. Ha valakit szeretnék magamhoz kapcsolni, nem kell mást tennem, mint odafigyelni rá. Felmérni az igényeit. A szeretetéhség pont olyan, mint a mezei éhség, fájdalmas és őrültségre is késztethet. Ha valakiben maradt egy csöppnyi érzelem, az a nagy szeretetéhség közepette hamar kiszolgáltatott bébifókává válhat. És innen már csak egy lépés, hogy a kiszolgáltatottságban belemenjen az önbecsülését szétzúzó, megalázó kalandokba. Hiszen nincs erősebb vágy benne, mint, hogy egyszer megtalálja azt, aki tudja szeretni, óvni, akár a legkiszolgáltatottabb pillanatában is. És ilyenkor egy vadásznak is hajlamos odavetni magát prédaként, mert bár tudja, hogy fájni fog, de legalább ideig-óráig élvezheti a figyelmét. A figyelem – még ha öncélú is – nem akármi, ugyanis a létezés elismerését szolgálja. Sokaknak pedig mellőzöttségükben ez maga az életet adó elixír. Ha valaki igazán éhes, akkor egy idő után nem válogat, a féldöglött, napon rothadó antilopra is ráveti magát. Ilyen éhezőkkel vannak tele az online randioldalak, így a legegyszerűbben mindig ott találtam magamnak nőt. Aki pedig igazán éhezik, annak elég egy pici döglegyet belengetni, azonnal rákap a csalira. Az én legjobban működő döglegyem a figyelem. A nők imádnak beszélni. Főként magukról, a lelki vívódásaikról, a vágyaikról, a szerencsétlen múltjukról. Az első pár alkalommal nincs is más dolgom, mint érdeklődőnek lenni, és kérdésekkel elárasztani a chaten a nőket. Nem árt, ha kényelmesen ülök, és akár jegyzetelni is érdemes, ugyanis az első pár órában dől el minden. Ha jól figyelek, akkor ügyesen tudok kérdezni, és persze magamból is megvillanthatok egy-egy olyan vonást, amihez tud kapcsolódni a kiszemeltem. A nők imádnak együtt rezdülni, elolvadnak, ha úgy érzik, valaki olvas a gondolataikból. Hosszú évek tapasztalata ez. Az élet fintora, hogy amikor a legjobb formámban voltam testileg, sehol sem voltam még agyilag. Legalábbis, ami a nőket illeti.