Karácsony ​a törpöknél (Hupikék Törpikék) 16 csillagozás

Peyo: Karácsony a törpöknél

A kötetben 5 törpös törpénetet olvashatunk, amelyek megmutatják, hogy a karácsony Aprajafalván is csodálatos ünnep. Favágótörpnek rengeteg a dolga, hisz a törpök közös karácsonyfát is állítanak a falu főterén. Hami is nagy munkában van, ünnepi lakomát készít barátainak. Persze akad törp, aki ilyenkor sem bír magával, és persze bajba kerül.
A szeretet ünnepén a törpök segítenek Télapónak, ha szükséges, segítenek azoknak az embereknek, akik megérdemlik, és még Hókuszpókra is gondolnak. Nem mintha megérdemelné.
És Lusti? Lusti persze alszik. Bárhol. Bármikor.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Móra Fun Móra

Móra, Budapest, 2018
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634861119 · Fordította: Liszkay Szilvia

nicosia P>!
Peyo: Karácsony a törpöknél

5 szuper törpös mesét tartalmaz a nagy alakú képregény. Talán a történeteket időrendi sorrendbe tehették volna, de minden más a helyén van. A nyelvi humor remek, Hókuszpók is kap bőven szerepet, ráadásul az egyik történetben extra vicces ami vele történik. Nem is emlékszem, hogy láttam volna ezeket a történeteket rajzfilmen, pedig nagy rajongó voltam/vagyok.

BertaPalikSzilvi P>!
Peyo: Karácsony a törpöknél

A Hupikék törpikék meséket, az újabbakat is, szeretik a gyerekek.
Képregény formájában nem igazán tudja azt a hangulatot hozni, mint képernyőn nézve, de így is élveztük.
Ebben a kötetben 5 történetet olvashatunk.
Az egyikben Karácsonyra készülnek törpjeink, amikor Hókuszpókot a Mikulás feladattal bízza meg, különben nem kap ajándékot.
Egy másikban az olvadó hóemberek megmentése okoz fejtörést.
Csupa kedves történet, ami felnőtt fejjel is jó kedvre derít.

Kri_Anikó P>!
Peyo: Karácsony a törpöknél

Jaj, de jól szórakoztam. Nagy kedvenceim a hupikék törpikék rajzfilmen is. Jót mosolyogtam a történeteken. Hókuszpók most is hozta a formáját… :D és új törpöket is megismerhettem. Legszívesebben a napi szóhasználatba is beszempészném a törpös igéket.

Molymacska >!
Peyo: Karácsony a törpöknél

Régóta kinéztem magamnak a könyvtárban, de csak most csaptam le rá, és olvastam el.
Első meglepetés az volt, hogy kisebb rövid történetek vannak benne. Ilyen nagy alakú képregényeknél számomra ez furcsa volt, de amint túltettem magam rajta, előkerült gyermeki lelkem, és visszatértünk kiskorom kedvenc sorozatához spoiler Igen, iszonyú aranyos volt az időutazás, és az, ahogyan a törpikék még nem látott kalandjait olvashatom végig.
Ami borzasztóan furcsa volt, hogy ez a karácsonyi kötet sokkal karácsonyibb volt, mint a legtöbb karácsonyi olvasmányom. Lehet, nekem valami furcsa ízlésem van, de itt sokkal jobb átjött a karácsony és a tél érzete, mint más olvasmányokból (ezért biztosan elő fogom venni decemberben is)
Ami kicsit furcsa volt, hogy túl sok szót próbálnak törpösíteni, ami néha zavaró volt és inkább csak elvonta a figyelmemet a történetről (a sorozatban ez nem volt gond, megfelelő volt a törpös és nem törpös szavak aránya is).
A másik furcsaság a háború jelenléte, ami a sorozatból ugyebár kimaradt. Ez meg is érthető, de így a pozitív befejezést is kicsit árnyalja az, hogy nekik ettől még a problémájuk nem oldódik meg spoiler
Pozitív csalódás volt a kötet mindenképpen, és akármilyen infantilisen hangzik, én szeretnék még Hupikék törpikék képregényt olvasni :)

caledonia_konyvvara P>!
Peyo: Karácsony a törpöknél

…a kötet felülmúlta a várakozásaimat, és jó kedvre derített. Olvasás közben megszállt a béke és a nyugalom, és a karácsonyi hangulat mellett szerencsére megtalálhatóak voltak a mesére oly jellemző poénok is, amik több ponton is feldobták a történetet.

Azt hiszem, hogy a Karácsony a törpöknél nem csak törpike- és Karácsony-rajongóknak kötelező, hanem mindenkinek, aki szeretne egy picit kikapcsolódni a dolgos, fárasztó hétköznapokban! :)

Bővebben:

Banditaa P>!
Peyo: Karácsony a törpöknél

Első olvasási és könyvvásárlási élményeim egyike a Hupikék Törpikék képregények, így abszolút elfogult vagyok velük. Ebben a kötetben 5 rövidebb történet található és bár egyik sem kiemelkedő, összességében mégis fantörpikus az egész. Jó, a magyar fordítás néha roppant idegesítő.

KNW I>!
Peyo: Karácsony a törpöknél

A törpök törpténetei sajnos eléggé gyermeki irányba mendegéltek elfelé, nekem hiányzik A csodafurulya hangulata, így rábeszélem magam, hogy inkább az ovisom kedvéért olvassuk ezeket az „új” szmörföket. Még jó, hogy ennyi gyereket szültem és van köztük képregényrajongó :D