Tilalmas ​erdő (Hupikék Törpikék) (Az elveszett falu 1.) 12 csillagozás

Peyo: Az elveszett falu 1. – Tilalmas erdő

Az elveszett falu: Aprajafalva egyetlen lány lakója Törpilla, – aki nem is „igazi” törp, hiszen Hókuszpók teremtménye – egy véletlen folytán megtudja, hogy a Tilalmas erdőben is él egy egész falunyi törp. Sajnos erről Hókuszpók is tudomást szerez, és rögtön elhatározza, hogy elkapja a gyanútlan törpöket. Törpilla, Törperős, Okoska és Ügyifogyi – Törpapa határozott tiltása ellenére – elindul, hogy figyelmeztesse az ismeretlen törptársakat. Óriási meglepetésekben lesz részük. Egyik veszélyes kaland követi a másikat. És vajon kik ezek az ismeretlen törpök?!

Eddig is számtalan különleges kalandot éltek át kis kedvenceink, ám ami most bekövetkezik, az valóban váratlan fordulat. 5 törpös törpénet – csupa újdonság. Akár láttad a filmet, akár nem, ez valami egészen más!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Móra Fun Móra

Móra, Budapest, 2017
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634158653 · Fordította: Liszkay Szilvia · Illusztrálta: Alain Maury, Jeroen de Coninck, Miguel Díaz, Laurent Cagniat

Mária_Hans>!
Peyo: Az elveszett falu 1. – Tilalmas erdő

A cím alapján azt gondoltam, hogy az animációs film alapján készült képregény olvashatom benne, de helyette valami mást kaptam.
Több különálló sztorit tartalmaz. Okoska, Törperős, Ügyifogyi, Törpliliom és a törptökök kalandjairól olvashatunk. Színes, rövid képregények vannak benne. A hátulján a hupikék törpikék főcímének szövegét olvashatjuk és alatta a képregén folytatásait is szemügyre vehetjük.
Meglepett, hogy nem a film lett képregényesítve, hanem más történeteket találhatunk, de ettől függetlenül nem mondanám rossznak. 1 történetnél éreztem, hogy nincs befejezve, de annyira nem vágott a földhöz vele.
Tudom ajánlani a gyerekeknek, de az olyan felnőtteknek is, akik szeretik a mesét. Mivel képregény gyorsan végig lehet érni és a történetek is rövidek.

Popcsikovics_Hermina>!

– És most jön a leghatásosabb gyógymód…
– A masszázs?
– Nem. Köpölyböglyöt teszek a hátadra.
– ÁÁÁÁ!

7. oldal (Móra, 2017)

Popcsikovics_Hermina>!

– Na jó, most már törpjünk vissza, nehogy Fűzi észrevegye, hogy idejöttünk. Nagyon megharagudna, és nem kaphatnánk törpikrémet. Azt ugye te sem akarod, Ügyifogyi?

24. oldal (Móra Könyvkiadó Zrt., 2017)

Popcsikovics_Hermina>!

A törpök és a lányok most találkoznak először.

Az elveszett falu sorozat · Összehasonlítás