Motivációs ​interjú a klinikai gyakorlatban 3 csillagozás

Petros Levounis – Bachaar Arnaout – Carla Marienfeld: Motivációs interjú a klinikai gyakorlatban

Nagyszerű ​könyv mind a tapasztalt szakemberek, mind a kezdő klinikusok számára. Klinikusként gyakran kerülünk olyan helyzetbe, amikor olyan kezeléseket, vagy életmódváltást kell javasolnunk, amiket a páciensek nem feltétlenül szeretnének.
Amikor egy személy ambvivalens azzal kapcsolatban, hogy változtasson-e a viselkedésén, valószínűleg ellenállást vált ki, és csökkenti a változás valószínűségét, ha előírjuk számára a kívánatos viselkedést.
Az emberek inkább akkor hajlamosak változni, ha ez az ő szabad elhatározásukból történik, olyan célokat követve, amiket ők tűztek ki önmaguknak.
A motivációs interjú technikája annak az orvoslásnak a része, amely tiszteletben tartja az autonómiát, azt feltételezi, hogy a változás jóval nagyobb valószínűséggel megtörténik, ha azt a páciens akarja. Olyan erőfeszítésnek tekinthető tehát, amely a változásra való belső motiváció megteremtését célozza meg – azaz segítséget nyújt a betegnek, hogy megfogalmazza, mi az, amit valójában… (tovább)

Oriold és Társai, Budapest, 2018