Elképzelt ​terápia 15 csillagozás

Petróczki Kitti: Elképzelt terápia

Kevin ​élete jelentős fordulatot vesz, amikor egyik éjszaka belecsöppen egy terápiás foglalkozásba, ahol a terapeuta az életéről kezdi el faggatni. Ahogy senki más, ő sem gondolja, hogy ez tényleg jelent valamit, vagy hogy egyáltalán foglalkoznia kellene vele, ám a terápiás ülés a következő éjszakákon folytatódik. Így idővel kénytelen elfogadni a helyzetet.
Azonban a terápiás ülések alkalmával olyan kérdésekkel szembesül, amelyekre nem akar válaszolni, vagy nem akar foglalkozni vele. Végül ahelyett, hogy elmenekülne tudattalanja elől, nyomozni kezd. Rövid időn belül érdekes dolgokat talál mind az interneten, mind a könyvekben, és a megszerzett információk birtokában egyre felkészültebben vesz részt az álmában zajló terápián.
Ennek ellenére nem veszi komolyan, hogy az álom során elhangzó információk alapján az életében gyökeres változások állhatnának be, pedig az első pillanattól kezdve más irányt vesz az élete.

Sok embernek okoz gondot, hogy miként is tudna… (tovább)

Smaragd, Kecskemét, 2022

Ferger_Jolcsi P>!
Petróczki Kitti: Elképzelt terápia

Ritkán olvasok spiritualitás témában, mert elég távol áll tőlem, de ez a kötet nagyon beszippantott. A főszereplő férfi, Kevin életén keresztül mutat be az írónő egy lelki felépülést/gyógyulási folyamatot. A férfi rossz szülői háttérből került ki, rossz volt a gyermekkora is, ami miatt nagyon sok belső démonnal küszködött és sok-sok fájdalom kísérte élete során. A cselekményben felbukkanó „álombeli terapeuta” segítségére lesz abban, hogyan szabaduljon meg ezektől a terhektől és hogyan éljen békésebb, jobb életet. Nekem nagyon tetszett ez az elgondolás, igazán remek és egyedi módon tálalta a témát az írónő!
Bővebben: link

Pesu>!
Petróczki Kitti: Elképzelt terápia

Ez a könyv nagyon érdekesnek bizonyult! Nem pontosan erre számítottam, mégsem vagyok csalódott! Voltak benne nagyon fontos felvetések és gondolatok, amikkel én is egyet tudok érteni. Külön öröm volt a Maslow piramist más irányból is megközelíteni, nem csak abból amit órán tanultunk róla. :)
Ilyen lelkileg helyrebillentős hangulata van a könyvnek, nem tudom másképpen megfogalmazni. A lelki egészség megteremtésére irányul, a főszereplőnk életén keresztül.
Bár én a spirituális dolgokban nem igazán hiszek, tudom és elfogadom, hogy sokan hisznek benne és azoknak igazán tudom ajánlani ezt a könyvet! Természetesen mindenki másnak is! :)
Köszönöm a bizalmat és a lehetőséget a kiadónak és az írónőnek, hogy olvashattam a könyvet! ♥

Aurora_P_Hill IP>!
Petróczki Kitti: Elképzelt terápia

Azt hiszem, ez egy tökéletes belépő volt az önsegítő könyvek műfajába, ugyanis nem tartozik a mindennapi olvasmányaim közé ez a téma (sem).

Ami nagyon tetszett benne, hogy a szerző nem száraz tényanyaggal bombázott, hanem egy szereplőt, Kevint helyezte bele egy olyan konfliktusba, amiből egyedül, segítség nélkül nem tudott kikeveredni. A fennálló léthelyzet előhívta Kevin álmaiban a saját segítőjét (innen a cím), akivel közösen beszélték ki a múltat, a férfit ért nehézségeket, bántásokat.

A könyvnek nem volt célja megoldani a bajaimat (közben egy csomó mindenre rájöttem , ami nekem is probléma), hanem különböző irányokat mutatva adott tanácsot saját magunk öngyógyítására. Pl. álomnaplózás, családállítás, segítő bevonása, stb.

A szöveg könnyen emészthető és olvasmányos, a Kevint ért megrázkódtatások sajnos, mindennaposak manapság, ezért is helyezkedhetünk bele az ő nézőpontjába anélkül, hogy kívülállóként szemléljük a folyamatot.

Egyetlen olvasás nem lesz elég az apró, rejtett utalások megértéséhez, ezért biztosan kézbe fogom még venni, hogy elmélyedjek benne.

senico>!
Petróczki Kitti: Elképzelt terápia

Nagyon jó könyv. Sokkal többet adott, mint amit vártam tőle. Komoly témákat dolgoz fel, de annyira jó és könnyed stílusban, hogy nem éreztem nyomasztónak. Sok új dolgot megtudtam a terápiákról és a traumafeldolgozásról, élvezet volt olvasni. Biztos kézbe veszem még az írónő könyveit.

Petróczki Kitti: Elképzelt terápia

„Kevin története az ember húsába váj, könnyeket csal a szemébe, de mégis vele együtt tanul és fejlődik. Szeretnénk azt hinni, hogy semmi valóság alapja nincs ennek a történetnek. De igenis van, sajnos ez a történet nem ritka vagy egyedülálló. Megmutatja inkább a valóságot, tükröt tart a szülők és leendő szülők elé, hogy egy gyermeki lélek mennyire sérülékeny és egy-egy rossz döntés, mint egy pillangó mekkora lavinát indíthat el a gyermekben, amit talán csak felnőttkorában érez meg.”

Teljes értékelés itt: https://booktime26.blogspot.com/2022/06/a-lelek-darabok…

Emese0727_falakmögött>!
Petróczki Kitti: Elképzelt terápia

Amióta én is elkezdtem belemélyedni az önismeret témájába egyre jobban beszippant és egyre többet szeretnék tudni.
Kitti könyve szórakoztató módon ad bepillantást a terápia világába, mégis hasznos információkkal lehet gazdagabb az olvasó.
Az ajánlóm többi részét a blogon olvashatjátok:

BKN I>!
Petróczki Kitti: Elképzelt terápia

Amint megkaptam a könyvet és megérintettem, az jutott eszembe: mennyire kézbesimulós! Kemény borítós, cérnafűzött kötet, arra tervezve, hogy az olvasó sokszor kézbe vegye, újra és újra találjon benne valamit, amit hasznosíthat az életében. A borítókép, akár egy festmény. Első látásra is tetszett, de a történetet elolvasva nyert értelmet minden eleme: a mozaik, a borostyánlevelek, az arcok sziluettje, sőt, még a színek is. Kinyitva pedig annyira bejött, hogy (a cérnafűzés miatt) teljesen ki tudom nyitni, akár fél kézzel tartva utazás közben is olvasható, például a buszon állva.
Az a fajta ember vagyok, aki szereti az önsegítő könyveket, de eddig „szárazabb” módon fogyasztottam őket – általában nem egy történet köré szőtték a mondanivalójukat, leginkább tényként közölték azokat, és sokáig nem is maradtak meg bennem. Ez a könyv viszont olyan volt nekem, mint egy meleg takaró – lágyan betakart, szinte vigasztalón, és sokkal több élményt, felismerést kaptam tőle, mint az egyébként általam kedvelt „szárazabb” könyvekből. (Eddig egy ehhez hasonlót kezdtem el, de azt félbehagytam, mert maga a sztori nem kötött le.)
Írnék pár sort a történetről, aztán elmesélem a benyomásaimat!
A főszereplőnk egy fordító, aki mindenbe beletörődve éli elszigetelt, egyhangú életét. Kevinnek olyan gondjai vannak, melyeknek a létezéséről tudomást sem vesz egészen addig, míg álmában egy támogató terápiás ülésen nem találja magát. Segítője, Elizabet egy sor olyan dologra döbbenti rá, melynek révén elindul benne a gyógyulási folyamat, és az élete gyökeresen megváltozik. Ugyan fogalma sincs, mi történik vele, de egyre inkább várja a titokzatos álmokat, közben pedig kutatni kezdi, mással is történt-e már hasonló. A kutatáshoz olvasott temérdek könyv és szakmai cikk, valamint az elképzelt terápia révén kinyílik a világnak és végre igazán élni kezd. Véletlenek folytán – melyekről már maga sem hiszi, hogy annyira véletlenek – barátokat szerez, sőt, álmai nőjére is rátalál. De vajon elegendő volt a segítség, hogy éljen a lehetőségekkel?

A véleményem:
Az író egy keretbe helyezi a történetet, amivel azonnal kíváncsivá teszi az olvasót, vajon Kevin eléri a célját? A visszaemlékezés már viszonylag lineárisan halad, és ez adja meg a lehetőséget arra, hogy megismerjük őt. Amikor rájön, mennyire magányos valójában, de közben győzködi magát, mennyire jó is ez így – nos ez a pont volt az első, amikor elszorult a szívem. Nem csupán azért, mert sajnáltam a regény főszereplőjét, hanem amiatt is, mert ez a magány egyre általánosabbá válik a társadalmunkban. Egyre kevesebbszer lépünk személyes kapcsolatba másokkal, hiányoznak a barátok, a beszélgetések… De miért is? Mert így sokan úgy érezzük: kevésbé sérülhetünk. A szomorú gyerekkorából adódó elszigeteltsége mély együttérzést váltott ki belőlem, amikor pedig a nagypapájáról mesél az egyik ülésen, akkor elsírtam magam. Remekül lett felépítve az út, melynek révén felismerte, hogy ő egy bántalmazott gyerek, és hogy a szülei bűne nem az övé. Annyira elgondolkodtató, hányan cipelhetünk olyan terheket, amiket nem kellene.
Mikor a fejlődése során eljutunk a kupolás-oszlopos analógiáig, volt egy hatalmas AHA pillanatom, és ezt nagyon köszönöm! Elizabet úgy magyarázza el Kevinnek, hogy miért kell az életében mindennek rendben lennie (hivatás, anyagiak, egészség és a kapcsolatok), hogy az sem neki, sem az olvasónak nem szájbarágós, nem kioktatós, hanem egy szuper példával illusztrált tanítás.
A könyv vége felé olyan lassító eszközöket használt az író, melyek nagyon jól összepasszoltak, és a fordulat Zsófival…! Szuper ötlet volt így „beavatni”. Sőt, ez még ahhoz is remek apropót szolgáltatott, hogy Kevin még több gátat tudjon ledönteni. Ahogy a férfi élete új alapokon épül fel ismét, és még az „álomnőt” is megkapja, számomra épp az a mese, amit az agyunk általában a spirituális dolgok köré képzel – ettől a lágyan romantikus száltól lett ez a kedvenc „segítő” könyvem. Amikor minden mozaik a helyére kattan, amikor a véletlenek sorából lehetőségek lesznek, és természetesen felismerjük ezeket, akkor kezdődik az élet igazán. Amikor nem csak „vagyunk”, nem csak megszokásból tengünk-lengünk, hanem ÉLÜNK végre. Ha Kitti célja nem csupán a szórakoztatás, hanem az ébresztés is volt, akkor nálam célt ért! Köszönöm szépen!

elena_honoria IP>!
Petróczki Kitti: Elképzelt terápia

Nagyon magával ragadó és elgondolkodtató könyv. Szerettem nagyon Kevin történetét. Valóságos emberek, valóságos problémákkal. Abszolút lehet azonosulni a főhőssel. Szépen kidolgozott íve van a regénynek. Szívből gratulálok!

Nikita88>!
Petróczki Kitti: Elképzelt terápia

A komoly téma miatt néhol egészen letaglózó olvasmány. Stílusával árnyalja, emészthetővé teszi a leírtakat. Semmi szakkönyv szagú csak közérthetőség, megfontolandó gondolatokkal. A főhőssel együtt kézen fog és végigvezet a labirintuson. Aki akár szomszédunk, a boltos vagy bármelyik járókelő aki mellett elsétálunk is lehetne. Hétköznapi ember, akiről bár az út kezdetén még csak tudod, hogy ott van, de a végére már láthatóvá is válik. Hisz megharcolja a maga csatáját, rájön nincs egyedül és megtalálja a helyét.

Álmok_útján>!
Petróczki Kitti: Elképzelt terápia

Amikor egy ilyen témát dolgoznak bele egy regénybe, nincs egyszerű feladata a szerzőknek. Mennyire legyen szakmai a vonal? Mi az, amit még esetleg a kevésbé érzékeny olvasók is be tudnak még fogadni? Mibe csomagoljam bele egyáltalán, hogy biztosan átmenjen az üzenet?
Azt kell mondjam, hogy számomra megteremtődött az egyensúly a szórakoztató irodalom és a terápiás ülések között. Tudjátok, hogy nagyon szeretem a pszichológiát, mint olyat, boldog vagyok, ha olyan regényeket olvashatok, ahová ez bele van csempészve. De, ha ez nem így lenne és teljesen laikusként vettem volna a kezembe, akkor sem éreztem volna, hogy átestem volna a ló valamelyik oldalára.
Bővebben:https://ujalmok.blogspot.com/2023/08/zsiros-petroczki-k…

BookTime>!

Tudnod kell, hogy trauma és trauma közt nincs hierarchia. Mindenkinek a saját történetével kell mennie és mindenkinek a sajátja a legfájóbb.

Nikolett0907 P>!

Minden hatalmas örömben belekeveredik a hála érzése is.

Marie von Ebner - Eschenbach

Kapcsolódó szócikkek: hála · öröm
Pesu>!

BookTime>!

– És mi az összefüggés a kapcsolatok és az egészség között?
– Ha a kapcsolataid nem táplálják a lelked, fizikai tüneteid lesznek.

BookTime>!

Ahol tudtam, ott segítettem az embereknek, de nem kaptam cserébe semmit, csak kirekesztést, kihasználását.

Ferger_Jolcsi P>!

A cél és a motiváció határozza meg, mit vagyunk hajlandók megtenni.

E_K_Mindaleth P>!

Van, amit azért akar az ember, mert hiányzik és létfenntartó szerepe van, és van, amit azért, hogy több legyen általa.

E_K_Mindaleth P>!

– A modern technológia sokmindenre magyarázattal szolgál, ám vannak dolgok, amiket nem magyarázni kell, hanem alkalmazni.