Furda ​borz kis nagy szerelme (Furda borz 3.) 3 csillagozás

Petr Stančík: Furda borz kis nagy szerelme

Furda borz, a Gyertyánoserdő széltében hosszában, de leginkább mélytében ismert építőmestere váratlanul szerelembe esik. Választottja, Szerén, a szép menyétlány kegyéért azonban meg kell küzdenie Büdönnel, a sármos görénnyel. Útjuk egy titokzatos barlangba vezet, ahol a bátor borz találékonyságának köszönhetően a veszedelmes cuppancsok és a vetélytársa fölé kerekedik, és ezzel elnyeri Szerén szívét.

Csirimojó, 2020
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786158106764 · Fordította: Hanzelik Gábor · Illusztrálta: Lucie Dvořáková

Molymacska P>!
Petr Stančík: Furda borz kis nagy szerelme

Újabb Furda Borz történet, és határozottan jobb, mint az első. Talán azért is vélem így, mert itt jól érthető témát járunk körbe, mégpedig a szerelmet, és a bátorságot.
Nagyon tetszett a történetben, hogy a fő kérdéskör egyrészről, hogy légy bátor, másrészről, hogy légy őszinte. Mindkettő nagyon fontos, és valahogy ahogy ez a rövid történet előadta, hihetetlenül jó volt. Másrészről nagyon tetszett benne az a szuperpuhasága, hogy még a legrosszabb helyzetben is valahogy mindenkinek jó lett. Olyan gyerekmese, ahol a „gonoszok” is jó úztra térnek, és ahol a szerelem tényleg nem állhat semmi útjába.
Kedves kis történet. Ha valaki szeretne a gyerekének valami „mást” olvasni, ami nem szokványos, mégis valamilyen szinten biztonságos, akkor ezt ajánlanám.