János ​Vitéz / A helység kalapácsa / Bolond Istók / Az apostol 5 csillagozás

Petőfi Sándor: János Vitéz / A helység kalapácsa / Bolond Istók / Az apostol

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Kner, Gyoma, 1921
240 oldal · Illusztrálta: Kozma Lajos

TCV P>!
Petőfi Sándor: János Vitéz / A helység kalapácsa / Bolond Istók / Az apostol

Mind a négy mű tetszett, nem tudok egy kedvencet kiemelni, mert mindegyik a saját műfajában jó volt.
János vitéz: Már gyerekkoromban, is szimpatizáltam a piromán, tömeggyilkos Jancsival, amikor tanultuk ötödikben. Az elejére meg a végére emlékeztem, de pl. az óriásos és a boszorkánytáboros rész teljesen kiesett. Jó volt újraolvasni.

A helység kalapácsa: Ez egy kocsmai tömegverekedésről szól, örülök neki, hogy Petőfi nem csak harcra buzdító- és tájverseket tudott írni, hanem vicces dolgokat is. Szegény Fejenagy, nagyon kiszúrtak vele. Ha jól tudom, ebből az eposzból film is készült, majd valamikor megnézem.

Bolond Istók: Ezt az egy elbeszélő költeményt nem ismertem eddig a könyvből, a címe alapján azt hittem, hogy ez is valami vígeposz-féle lesz, mint A helység kalapácsa, de nem, ez egy nagyon szép történet a hitről és a kitartásról. Elméletileg Arany Jánosnak is van egy Bolond Istók című elbeszélő költeménye, kíváncsi vagyok, hogy az miről szól, hamarosan arra is sort fogok keríteni.

Az apostol: Ez volt az egyik kedvenc érettségi tételem és sikerült is ezt húzni. Azok a részek amelyek Szilveszter gyerekkoráról és ifjúkoráról szólnak nagyon tetszettek, a politikai részek már nem annyira.

dragut>!
Petőfi Sándor: János Vitéz / A helység kalapácsa / Bolond Istók / Az apostol

Petőfi egy igazi zseni. Nekem a két kedvencen tőle a János Vitéz és A helység kalapácsa, de Az apostol és a Bolond Istók is remekművek.Ezért is adtam maximális csillagot.

csillagka>!

Már kevés virág van a pusztában,
Mert az őszi szelek fújnak,
De vagyon még annyi, hogy elég lesz
Menyasszonyi koszorúnak. –