27. legjobb vers könyv a molyok értékelése alapján
58. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
73. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján

Arany ​Lacinak 145 csillagozás

Petőfi Sándor: Arany Lacinak Petőfi Sándor: Arany Lacinak Petőfi Sándor: Arany Lacinak Petőfi Sándor: Arany Lacinak Petőfi Sándor: Arany Lacinak Petőfi Sándor: Arany Lacinak Petőfi Sándor: Arany Lacinak Petőfi Sándor: Arany Lacinak Petőfi Sándor: Arany Lacinak

Arany János hároméves kisfiának írta Petőfi, Szalontára látogatva 1847 júniusában. A klasszikus vers színes lapozó formában jelent meg.

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Klasszikusok kicsiknek, Iciri-piciri könyvek

Móra, Budapest, 2016
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634155027 · Illusztrálta: Szalma Edit
Sanoma, Budapest, 2011

tmezo P>!
Petőfi Sándor: Arany Lacinak

Olyan jó lendületes, hogy szinte levegőt sem akar venni az ember olvasás közben, nehogy megtörjön a vers. Csak egy gyors eszmefuttatás a nagybajúszos emberről, hogy éppen mit csinál. Van egy varázsa.

Móra, Budapest, 2008
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631183948 · Illusztrálta: Szalma Edit
Ninácska P>!
Petőfi Sándor: Arany Lacinak

Igazán szeretni való, kedves olvasmány! Nem hiányozhat egy kisgyermek könyvtárából.

Ibanez P>!
Petőfi Sándor: Arany Lacinak

Imádni való versike, annyira játékos, hirtelen váltakozik, hangulatos. Csak szegény ürgét féltem-sajnálom, persze a befejezés így játékos, de mindig ott motoszkál bennem ez az ürgeöntéses jelenet :-D

Annemary>!
Petőfi Sándor: Arany Lacinak

Kedves versike, jó kis móka, főleg, ha viccesen olvastam fel a gyerekeknek:)

dianna76 P>!
Petőfi Sándor: Arany Lacinak

Mióta 7 éves korom környékén megismertem ezt a verset, azóta szeretem. Annyira aranyos kis történet, és maga, ahogy keletkezett, amiért íródott…. Szép! Örök klasszikus.
Ez a Scolar kiadós változat nagyon igényes, és művészi. Az ismert szöveg mellett az illusztrációk is tetszettek. A gémeskutas kép különösen megfogott, mert kicsi gyermekként a mi udvarunkban is állott egy.

Iustitia>!
Petőfi Sándor: Arany Lacinak

A bohókás Arany Lacinak értéket nem is konkrétan a verses mese tényleges tartalmában vagy jellegében kereshetjük, én hamarabb találtam meg abban, hogy bepillantást engedett Petőfi és Arany őszinte barátságába.

Oláh_Zita P>!
Petőfi Sándor: Arany Lacinak

Klasszikus. És az 1987-es naptár a mesekönyv végén megmelengette a szívemet. :)