Csak ​a narancs volt 4 csillagozás

A Fidesz egy története
Petőcz György: Csak a narancs volt

A látszat csal: nem visszaemlékezést (visszaemlékezéseket), hanem klasszikus interjúkötetet tart kezében az olvasó. A Fidesz legelső parlamenti frakciójának öt tagja, Fodor Gábor, Hegedűs István, Molnár Péter, Szelényi Zsuzsanna és Ungár Klára mondja el újságírói kérdésekre válaszolva emlékeit és elemző véleményét a kollégiumi évekről, a Fidesz születéséről, a parlamentbe kerülésről, a megerősödésről és a párton belüli hatalmi harcokról, azok pszihologiai és politikai gyökereiről és okairól.

Irodalom, Budapest, 2001

amervihákim

Érdekes és fontos könyv.
Lehet, hogy más szerkezetben szerencsésebb lett volna ezt az anyagot kiadni, mert így kicsit sok az ismétlés.

Petőcz György: Csak a narancs volt A Fidesz egy története

Elég nehezen rágtam át magam. Nagyon elkeseritő és szomoru történet. És a könyv megjelenése óta eltelt 15 év alatt még csak tovább romlott a helyzet :(

pelika_Bp

Úgy járt a Fidesz, mint a viccbeli Kohn. Felsorakoztatja az őrmester a kaszárnya udvarán a katonákat. Vallonok: jobbra, flamandok: balra, kiabálja. Kohn ott áll egyedül, középen. Tessék mondani, mi, belgák, hova álljunk?

393. oldal - Hegedűs István

pelika_Bp

Kósával sokat idétlenkedtünk az ülésteremben. Egyszer, amikor Lloyd George-tól idézett a parlamentben, tévedésből Sir Lloyd George-ot mondott, mire Antall József közbeszólt: „Nem volt Sir!” – Lajos kapásból rávágta: „Helyt adok a szőrözésnek.”