Kalandjaim ​a mágusképzőn 5 csillagozás

avagy hogyan nyertük el a Hunor Tér Kupát
Petőcz András: Kalandjaim a mágusképzőn

Gőgh megfordult, meglátta kezemben az aranypálcát. Egyszerre lendült a két bűvészpálca. Úgy éreztem a párbaj elkerülhetetlen, amikor villanásnyira felidéződtek bennem Bagyula szavai: "Vigyázz, Tajtékos! Ez nem valami Harry Potter -történet, és mi nem vagyunk varázslók!Nehogy nekem párbajozni kezdj Gógh Lajos bűvészpálcájával!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Zsiráf könyvek

Móra, Budapest, 2002
62 oldal · ISBN: 9631176770 · Illusztrálta: Kelemen István

bozs
Petőcz András: Kalandjaim a mágusképzőn

Petőcz András: Kalandjaim a mágusképzőn avagy hogyan nyertük el a Hunor Tér Kupát

Rákerestem én erre a Petőcz Andrásra http://www.petoczandras.eu/index.html és nagyon sajnálom, hogy eddig nem is hallottam róla.
Ez a mesés könyve nagyon helyes. Mondjuk a vége nekem nem kerek, de ami előtte van az annyira, de annyira aranyos. Egy rosszcsontokból álló focizni szerető osztály szigorú osztályfőnököt kap, így persze minden megváltozik körülöttük.
Remélem van még tőle írás a könyvtárban, mert kíváncsi lettem a felnőtt könyveire is.

Jeffi P
Petőcz András: Kalandjaim a mágusképzőn

Tényleg nem egy Harry Potter történet, de pörgős, jópofa és lehet élvezni. Aki most tanul olvasni annak kifejezetten jó szerintem, mert képek vannak benne sok, a történet nem túl bonyolult, a betűk közepesen nagyok. A nevek néha furák voltak, mármint általában beszélő nevek vannak Gőgh stb. de a híres focisták neveit is magyarítva kicsit fura volt olvasni :D Ennek ellenére szerintem aranyos :)

bozs

Merthogy a mi osztályunkba járt többek között Puska Feri, Mara Donna, Krójf Jancsi, Cinadin Cidan, Hidegkurta Nándi meg Eu Zebio. És őket, gondolom, nem kell bemutatni. Az egész kerület odavolt értük akkoriban. Közülük bármelyik képes volt eldönteni egy-egy meccs sorsát, ahogy azt a képtan tanár, Nézy Jenő többször is elismerte.