A ​hülyeségen túl 1 csillagozás

Peter Woodpecker: A hülyeségen túl

Mindannyiunk életében már gyermekkorunkban elhangzik egy mondat: Fiam, Te nem vagy normális!
Mivel ezt többnyire saját szülőnk vágja a fejünkhöz, egy percig se kételkedjünk benne, hogy ez így is van! Az idő múlásával a fenti mondatban foglaltak egyre inkább bebizonyosodnak. (Régen rossz, ha mondjuk már kettő van…)
A későbbiek folyamán már akár leletekkel is tudjuk bizonyítani, hogy találó volt a megállapítás. Nem kell ezt szégyellni, titkolni sem érdemes. Úgyis látszik rajtunk. Képzelhetjük, hogy a mi esetünkben nem így lesz, de ez csak önámítás lenne.
A fiatal (-nak még jóindulattal sem nevezhető) elsőkönyves szerző az emberi hülyeség problematikáját feszegeti. (Már amennyiben ez gondot okoz!?) Attól, hogy mások tudják rólunk, hogy agyilag gagyik vagyunk, még élvezhetjük az életet! Sőt…

Ad Librum, Budapest, 2009
156 oldal · ISBN: 9789639934511 · Illusztrálta: Markovics Irén

Peter Woodpecker: A hülyeségen túl

Ez a könyv egy átlagos ember életét mutatja be gyerekkorától egészen a haláláig. Semmi különleges nincs benne, ennyit minden ember megérdemelne. Mindenki életében vannak vicces pillanatok, jó és rossz dolgok, szerelem, barátság, kirándulások, mindenki átesik az élet nagy problémáin. Ha meg valaki nem ilyen, akkor jó elrettentő példának. De Péter teljesen átlagos, az a néhány vicces beszólás, amit idézetben kiemeltem, nem dobja fel annyira a könyvet. 154 oldalnyi időpocsékolás az olvasó életéből.

Dorabella

Rájöttem, hogy a betegeknek úgy tudok a legkevesebbet ártani, ha kórboncnok leszek! Az is lettem.

Dorabella

Véleményem szerint három embertípus létezik:
Vannak olyanok, akik azt hiszik magukról, hogy normálisak, de a többiek tudják róluk, hogy ez nem így van.
Léteznek olyanok, akik tudják, hogy nem normálisak, és ez látszik is rajtuk.
Van még egy elenyészően kis csoport is. Ők a pszichiáterek, akik eleve nem lehetnek normálisak, mert hülyékkel foglalkoznak, másrészt relatíve normálisabbak, mint az átlag, mert jól megvágják azokat, akikkel el tudják hitetni, hogy a hülyeséget kezelni kell.
Ha ilyen módon belátjuk, hogy végső soron mindenki hülye, akkor rátaláltunk valami nagy közös emberi jellemzőnkre, ami nem osztja ketté a világot, mint annyi sok korábbi gondolat és eszme, és jobb, ha kimondjuk, hogy minden embernek jogában áll hülyének lenni! És ezzel a jogunkkal rendszeresen élünk is…

Előszó

Dorabella

– Csókolom, Mica néni! Péter vagyok!
– Péter? Nincs itthon!
– Tudom, én vagyok.
– Kit keresel? Péter már nem lakik itt.
– Tudom. Én vagyok a Péter!
– Honnan beszélsz?
– Most jöttem haza Szófiából!
– Zsófikám! De jó, hogy hívsz.
– Nem Zsófi! PÉTER vagyok!
– Miért kiabálsz, Zsófikám?
– Nem kiabálok! – ordítottam kétségbeesve.
– Pétert keresd Debrecenben, Zsófikám! Bár nincs telefonjuk.
– Mica néni! Le tetszik lenni szarva!
– Jó, majd megmondom neki, ha hazajön! – mondta búcsúzóul, és letette a telefont.

Dorabella

Nyolckor kijött egy pofa, kérdezte, hogy nincs-e vidékről valaki, aki siet vissza, akkor azzal kezdenének. Szóltam, hogy én itt vagyok.
– Honnan jött?
– Budapestről.
– Akkor jöjjön, vidéki!

Kamaszkor

Dorabella

A kinézetéről csak annyit, hogy még gyerekkorában felrobban a kezében egy akna, így enyhe túlzással azt is mondhatnám róla, hogy több szeme volt, mint ujja.

Kamaszkor