A ​Márai-véletlen 28 csillagozás

Peter Weiler: A Márai-véletlen

Két ​szobor, egy autó és egy író a véletlen halálos játékában…

A krimi főszereplője Pamela Taylor, a San Diegó-i Salk Intézet csinos, fiatal biológusa. Egész élete megváltozik, amikor egy gazdag család hagyatékából rendezett árverésen megvásárolja álmai autóját, egy 1960-as acélkék Pontiac Catalinát. Pamela nem is sejti, hogy a korábban egy föld alatti garázsban elrejtett autónak milyen sötét a múltja, miért temette el korábbi tulajdonosa, és arról sincs fogalma, hogy hamarosan ő is része lesz az egykori tragédia következményeinek.

A háttérben pedig két titokzatos szobor, egymás tökéletes másai… A szobrok romba döntik az őket hajszolók életét, másokat viszont a végtelen szerencse erejével ruháznak fel. De senki sem tudja, hogy melyik szobor van a kezében. Még az utolsó pillanatban is fordulhat a kocka.

Thomas Johnston, a világhírű szívsebész, az egyik szobor megérintésének köszönheti életét, de ugyanez a találkozás okozza néhány perc múlva édesapja halálát.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2008

Róla szól: Márai Sándor

Athenaeum, Budapest, 2008
Athenaeum, Budapest, 2008

olvasóbarát>!
Peter Weiler: A Márai-véletlen

A címe miatt figyeltem fel rá, a szerző ügyesen keverte bele a történetbe az írót és könyveit. A sztori szerteágazó és izgalmas, néha nem sikerült igazán féken tartani az ötletelést. A könyv erénye, hogy értékes irodalmi művekre és művészeti alkotásokra hívja fel a figyelmet.

Anó P>!
Peter Weiler: A Márai-véletlen

Izgalmas volt, bonyodalmas, időnként rémisztő is. Néha úgy összekeveredtek a történet szálai és az idősíkok, alig lehetett kikuszálni őket. S a szobrok szintúgy. Hány szobor is van, s melyik melyik? Embereket alig ismertünk meg , s máris hullottak, mint a legyek… ami szegény Pamelát illeti, ő meg annyit szenvedett, hogy fele is sok lett volna!
Végül csak lezárult a történet, de annyira összekeveredett bennem, hogy elkezdtem újra, hátha ezúttal minden szálat képes leszek kibogozni.
Csodálkoztam, hogy épp egy magyar íróhoz kapcsolódik egy külföldi író története, míg aztán kiderült, hogy ez nem vèletlen, hiszen a szerző magyar.

Judiii>!
Peter Weiler: A Márai-véletlen

Egész érdekes sztori volt, amelyben sokszor a véletlen játszotta a főszerepet. Nem unatkoztam, mert rengeteg minden történt és a sok szál a végén mind összefonódott. Volt egy-két dolog, amit nem értettem, hogy miért pont így történt, illetve egy-két dolog, ami már sok volt számomra. De összességében tetszett a könyv.

Heske P>!
Peter Weiler: A Márai-véletlen

Rendkívül egyedi könyv. Elgondolkodtató, letehetetlen. Az a fajta könyv, amit majd később mégegyszer el kell olvasnom, hogy átlássam azokat az összefüggéseket is, amiket elsőre nem láttam meg. Aki valami hátborzongató krimit, trükkös nyomozást vár, az csalódni fog. Ez a könyv nem követi a sablonokat és pont ez tetszik benne. Meg aztán ki ne gondolkodott volna már el életében legalább egyszer a sorsszerűségen, a szerencse és balszerencse különös felbukkanásain. Ezt a könyvet egy szép napon szeretném a könyvespolcomon is látni.

chilisauce>!
Peter Weiler: A Márai-véletlen

A befejezés ütősebb is lehetett volna de összességében az ötlet és a történetvezetés miatt adtam ötcsillagost. Nekem letehetetlen volt … ajánlom mindenkinek aki egy izgalmas félponyvát olvasna.

eeszter>!
Peter Weiler: A Márai-véletlen

Nekem tetszett, szerintem jól megírt könyv. Üdítő volt egy kortárs magyar szerző regényét olvasni.

angelacsapo22>!

A Cheyenne-nel nemcsak a gazdagabb élet reményét vesztette el, hanem azt a hitét is, hogy az emberek alapvetően jobbak nála.

255. oldal, 28. fejezet - Az orgazda (Atheneum, 2008.)

angelacsapo22>!

Nem ült fel semmire, csak sétált, nézte az embereket, és irigykedett. Olyan önfeledtek és boldogok voltak, amire ő, tudta, soha nem lenne képes. Sajnálta, hogy neki nem lehet ilyen könnyen örömet okozni.

262. oldal, 29. fejezet - Márai ajándéka (Atheneum, 2008.)

olvasóbarát>!

Tudta, hogy aznap vet véget az életének. Régóta készült rá, de soha nem volt ennyire biztos benne.
[…] A kaliforniai Nap még éppen csak felbukkant, de már is látszott, egyetlen felhő sincs az égen, ez is gyönyörű nap lesz, mint a többi. A veranda üvegajtaját elhúzta, betódult a csípős tengeri levegő. Boldog volt, hogy az olyan nagyon áhított halál, ami nyolcvankilenc éves korára sem akart megérkezni, most saját döntése okán lesz kénytelen az ajtaján kopogtatni.