Szellemek ​– Hogyan lássuk? 13 csillagozás

Peter Underwood: Szellemek – Hogyan lássuk?

Egy a tízhez az esélye annak, hogy az ember élete során szellemet lásson. A világ minden tájáról, a brit szigetekről, az Egyesült Államokból, Ausztrálázsiából és Európából, Indiából és Afrikából egyaránt kapunk beszámolókat megmagyarázhatatlan észlelésekről. Akit érdekel a kísértetjelenség, aligha találhat ennél a kötetnél lenyűgözőbbet.
Ez a Nagy-Britannia Szellemklubjának elnöke által írott, 100 izgalmas, hangulatos fényképpel illusztrált könyv azt bizonyítja, hogy világszerte léteznek szellemek. Olvashatunk benne a kísértetek által előszeretettel látogatott helyekről, megtudhatjuk, hogyan kell szellemre vadászni, kísértetet fényképezni, megismerkedhetünk számos alaposan dokumentált esettel, ezek némelyike most jelenik meg először nyomtatásban!

Grafo / Panem, Budapest, 1993
140 oldal · ISBN: 9637628568 · Fordította: Trethon Judit

kedaiyun>!
Peter Underwood: Szellemek – Hogyan lássuk?

Ezt a könyvet még általános iskolás koromban olvastam először, utána pedig sokszor. Ez a könyv ébresztett rá, hogy valójában mazochista vagyok, ugyanis előre tudtam, hogy a kellemes és hátborzongató délelőtti-délutáni olvasmány este, egyedül már félelmetes lesz.:D Ennek ellenére nem tudtam letenni, pedig féltem is tőle. Ráadásul rájöttem, hogy egy film sem lehet annyira ijesztő, mint a saját fantáziánk, ami az egyszerű kijelentő mondatokból nyomasztó szellemtörténeteket hív életre. A könyv valóságtartalmához nem fűzök semmit, egyéni kérdés, hogy hiszünk-e a szellemekben vagy sem. Ráadásul több történetnek olvastam már a cáfolatát is későbbről. Mindenesetre úgy vettem észre, az angolok eléggé vevők az ilyesmire. Ez egy érdekes olvasmány. De még most sem szívesen gondolok rá egyedül a sötétben…:D

Kyrana P>!
Peter Underwood: Szellemek – Hogyan lássuk?

Hűha! Maga a könyv tartalma jó volt, a információkkal, a tudományos magyarázatokkal, magával az ismeretterjesztéssel egyáltalán nincs gond. Ami számomra kevésbé élvezhetővé tette az olvasást, az a fent felsoroltak megvalósítása. Kicsit olyan, mintha fogták volna ezt a sok ismeretanyagot, a történeteket, és összeöntötték volna az egészet. Sok helyen (főleg a könyv középső részén) hiányzott nekem egy kis tagoltság, a sztorik, a különböző esetek alaposabb szétválasztása, illetve egy kicsivel bővebb kifejtése. Semmi baj nem lett volna azzal, ha nagyobb lélegzetvételűre sikeredett volna a kötet, de alaposabban ki lettek volna fejtve az egyes esetek, hiszen nyilván olyan emberek veszik a kezükbe ezt a könyvet, akiket érdekel ez a téma.

Ettől függetlenül nem rossz a olvasnivaló, bár bevallom, nem egészen erre számítottam.

Éva95>!

Nagyon tetszett!
Új oldaláról ismertem meg a témát.
Még sose olvastam ilyen meg közelítésben a szellemekről.
Léteznek e valóban? ez a nagy kérdés!
Az emlékezet a tudat, hallucinációk, álmok, fizikai realitás, történelmi szellemek, légköri szellemfotók, ciklikus vagy visszatérő szellemek, családi kísértetek, kopogó szellemek, modern szellemek, kríziskísérletek, tárgyak és állatok szellemei, az élők szellemei, néhány amerikai szellem stb.
Szellem fotók téma: Lehetséges e? Csalásról van e szó? Mikor láthatók?
Mit tegyünk ha látjuk őket?
Hol vannak?
Hamis szellemek.
Szellemvadászok kik, felszerelés.
Erről mind szó van.
Nagyon részletes munka!
„Probléma a tudomány számára” fejezet nagyon érdekes volt!
Ez egy nagyon jó könyv volt.
Aki nem hisz a szellemekben az olvassa el!!

FarkasKa06 >!
Peter Underwood: Szellemek – Hogyan lássuk?

Màr megint egy szellemes könyv… sok fènykêppel, szines fotóval.
Itt lehet gondolkodni, hogy a fènykèpek valóban igaziak-e….
olvasmànyos, èrdekes törtèneteket ismerhetunk meg benne

Pancsurka>!

Egyszer találkoztam valakivel, aki szentül hitte, hogy a szellemek olyan létformák, amelyek mind fizikailag, mind pszichológiailag képesek „beköltözni” az emberekbe. Amikor haldoklott, ott ültem az ágya mellett. Azt mondta, érzi magában az ördögöt – a gonoszt, aki fel és le szaladgál a testében –, és amikor elér a szívéhez, meg fog halni.
Valóban elhunyt, de nem hiszem, hogy ennek bármi köze lett volna a benne lévő kicsiny ördögnek. Valószínűleg mi magunk teremtjük a bennünk lévő ördögöket, s meg kell tanulnunk velük élni, különben valóban megölhetnek minket.

A sosemvolt esetek (John Cutten) - 102. o.