Védtelenül 46 csillagozás

Peter Swanson: Védtelenül

Kate ​Priddy mindig is szorongó típus volt, ám miután a barátja kis híján végez vele, egyetlen szó határozza meg az életét: a rettegés. Amikor az édesanyja előáll az ötlettel, hogy a lány fél évre költözzön a másod-unokatestvére, Corbin bostoni lakásába, a férfi pedig az ő londoni otthonába, Kate vonakodva ugyan, de igent mond. Abban bízik, hogy az új környezetben végre maga mögött hagyhatja a múltat, és megszabadulhat a démonaitól…
Ám alig ér Bostonba, máris sokkoló felfedezést tesz: a luxuslakások egyikében, a közvetlen szomszédságában megölnek egy Audrey nevű lányt. Túl sok a véletlen egybeesés, és mind az unokatestvérére tereli a gyanút. Ráadásul a lány furcsa dolgokra lesz figyelmes a lakásban…
A lidérceivel küzdő, érzelmileg labilis Kate már saját magában sem mer bízni.
És úgy tűnik, az őt megbéklyózó félelmek nem is teljesen alaptalanok – hamarabb és közelebb öltenek testet, mint gondolná…

Peter Swanson legújabb, hátborzongató, tűpontos thrillerében… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsikerek General Press

288 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634520832 · Fordította: Kiss Ádám
288 oldal · ISBN: 9789634520849 · Fordította: Kiss Ádám

mate55 >!
Peter Swanson: Védtelenül

Szomszédok. Kell egy jó barát? Swanson a gyötrő emberi kíváncsiságot állítja története középpontjába. Egy pszichológiai tanulmány a rögeszmés kapcsolatokról, melynek ereje a szereplők gondolatai mögött van. De a négy különböző karakternek köszönhetően, képesek vagyunk-e megérteni ennek a zűrzavaros cselekménynek teljes képét? Az író (a főszereplőnél) afféle pszichológiai hátteret akart festeni a személyes szállal, ám az események további szempontjából ez (majdnem) teljesen érdektelen lett. Ugyanis, „szemtanúi lehetünk” felhőtlen boldogságnak, elhagyatottságnak, átlagos vágyaknak, a szürke hétköznapok monotóniájának, négy fal közé rekedt problémáknak, indokolatlan és persze indokolt félelmeknek, csupa olyan epizódnak, ami velünk is megtörténhet, vagy éppen meg is történik. Mi a fontosabb, a kegyetlenség ábrázolása vagy a pszichológiai magyarázatok? Nem tudom. A tét csupán az, hajlandó-e az olvasó tovább játszani, hogy átérezze azt az érzést is, amit az író is szeretett volna. Jelesül azt, amit a gyilkos és áldozat (áldozatok) közötti viszonyban rejtett el.

Kókuszka>!
Peter Swanson: Védtelenül

Egy nyomasztó thriller. A történet kiszámítható, izgalomtól mentes. Igazából indíték sincs, egy beteges, torz, aberrált elme játékaira épít.

smetalin>!
Peter Swanson: Védtelenül

Majdnem beleestem abba a csapdába, hogy nem olvastam el a könyvet. Csak azért, mert itt ilyen kevés a százalék. Szerintem pedig nem volt ez rossz történet. Tudtuk ki a gyilkos az igaz, de nem is Ő volt a főszereplő, sőt, még csak nem is a nyomozók! Teljesen más megközelítés volt és pont ez tetszett benne, érdekes volt. Több szemszögből ismerhettük meg ugyanazon idősíkban a történéseket, mi hogy követte egymást. Erre is csak a könyv felénél lehet ráébredni, hisz addig egy szereplő életéről van csak szó. Szerintem simán megér egy olvasást.

langimari>!
Peter Swanson: Védtelenül

Nem voltam a könyvtől elragadtatva, szerintem gyengécske. Nagyon ritkán olvasom el a könyvben szereplő értékeléseket meg a fülszövegeket, a molyosokat is rendszerint csak utólag. Nem szeretem ha befolyásolni akarnak, hadd döntsem el majd én, hogy a könyv „legújabb hátborzongató és tűpontos”. Például ennek a könyvnek az ajánlójából a „legújabb” lehet, hogy igaz, a másik kettő semmi esetre sem.

Ariadne>!
Peter Swanson: Védtelenül

A fülszövegben hátborzongató thrillernek nevezték a regényt, számomra viszont a borzongás kimaradt. Talán azért, mert ennél azért erősebb, durvább és részletesebb könyvekhez vagyok szokva.
A védtelenül című könyv egy kíméletesebb krimi, olyanoknak ajánlom, akik még csak ismerkednek a kategóriával és nem nagyon szeretnek mélyrehatóan belemerülni egy zakkant gyilkos lelkivilágába, gondolatmenetébe. Ugyanis hiába volt váltott nézőpont, meg visszatekintés, maradtak azért bőven homályos foltok az elkövető lélektanát, indítékait illetően. Ugyanakkor, ha ezektől a kis hiányosságoktól eltekintünk, egy érdekes könyvet kapunk.

Bővebben:

Effi89>!
Peter Swanson: Védtelenül

Nem volt ez olyan rossz.
Egy kicsit néhol túl lett írva, de összességében érdekes sztori.
Szerettem a részletgazdag karakter-és helyszínábrázolásokat.
Ebből kifolyólag Kate-et nem szerettem, kicsit butuska lett a szentem.

Vida_Klaudia>!
Peter Swanson: Védtelenül

Véletlenül akadt a kezembe, de nem tudtam letenni. Csak ajánlani tudom. :)

288 oldal · ISBN: 9789634520849 · Fordította: Kiss Ádám
Airyn P>!

YouTube ajánló:

Képzeld el, hogy alig menekülsz meg az elmebeteg exedtől, sőt, kis híján ott hagyod a fogad, ismét egy véres történet kellős közepébe csöppensz. Új lakásod szomszédját ugyanis meggyilkolják. Peter Swanson Védtelenül című thrillere előbb kellemesen átmelegít, szépen megbarátkozol vele, aztán máris borsódzni kezd a hátad, mert érzed, tudod, hogy mi következik.
Akik olvasták már az írótól az Egy gyilkosság ára című regényét, talán kedvet kaphatnak egy újabb kalandozáshoz a thrillerek világába.

Nagyon érdekesnek találtam a könyvben, hogy egy rendkívül hangulatos, sőt, számomra szinte kellemes hangulattal indul, amolyan Holiday stílusban, lakáscsere, megismerkedés az új várossal, Bostonnal, szinte egy romantikus történet kezdete is lehetne, ha nem tudnánk már előre, hogy mire számíthatunk. Ez egyébként nagyon elmés megoldás volt és nagyon tetszett az a kis bevezető rész, hiszen így kellőképpen el tudjuk képzelni a helyeket és az embereket, nagyjából mindennel és mindenkivel képbe kerülünk, hogy amikor beindulnak az események, már mindent pillanatok alatt előhúzhassunk az agyunkból. Úgyhogy nem kellett folyton emlékeztetni magamat, hogy ki kicsoda, nagyon könnyen megragadtak a nevek és az szereplők jellegzetességei, akik egyébként nagyon jól kidolgozottak. Sejtelmesek, és eleinte egyikükről sem tudunk meg sok mindent, de aztán többük fejébe is bepillantást nyerhetünk, többek között a főszereplő Kate, egyik szomszédja, Alan és persze Kate unokatestvére Corbin válla fölött is belekukucskálhatunk az eseményekbe. Így szépen összeilleszkednek a darabok, hogy aztán egy egésszé álljanak össze. A legjobb, hogy bár talán mindegyiküknek van sötét oldala, ezeket lassan ismerjük meg, és nem feltétlenül csak ez jellemzi őket, szóval igazán sokoldalú, rejtélyes karaktereket épített fel az író.

Ami kicsit zavart, hogy én már a felbukkanásakor erősen sejtettem a gyilkos kilétét (biztos túl sok krimit nézek és olvasok), de talán ez a könyv nem is arra megy rá, hogy kitaláljuk, hogy ki az. Talán inkább az a lényeg, hogy rájöjjünk a miértekre, az összefüggésekre, de az is lehet, hogy csak bele kell vetnünk magunkat a történetbe és haladni az árral. Mert még ha egyre biztosabb lettem is abban, hogy ki a gyilkos, még így is nagyon érdekes volt, és kíváncsian vártam, hova fogunk kilyukadni.

Talán furcsa lesz most ezt mondanom, de thriller műfaja ellenére is kellemes olvasmány volt, s talán Kate tette azzá. A lány, aki elég szorongó, sajnos gazdagodott már egy szörnyű emlékkel, de mégis megpróbál új életet kezdeni, csakhogy a körülmények nem igazán ennek kedveznek. Ő egy amolyan szomszédlány, akivel együtt tudunk érezni, akinek helyzetébe könnyen beleképzeljük magunkat, és hát igen, azért olvasás közben kicsit mi is paranoiddá válunk…

Összességében egy kellemes thriller könyv, jól kidolgozott és érdekes, fura mód szerethető karakterekkel és egy-két bujtatott erkölcsi tanáccsal. Férfiaknak és nőknek egyaránt figyelmébe ajánlom, 16 vagy 18 év felett azoknak, akik szeretik ezt a műfajt.

Pontozás:
Egyedi besorolásom: 5. nagyon jó
Karakterek: 9,5/10 – Igen erősek, bonyolultak, kiforrottak, nehéz rajtuk kiigazodni, nekem nagyon tetszettek!
Borító: 9,5/10 – Kis sejtelmes, hanem talán ráférne most már egy kis betűváltoztatás, persze oké, hogy minden General Press könyvnek ugyanolyan a betűtípusa, de nekem ezekről mindig a romantikus sorozatuk jut eszembe, valamiért azokra asszociálok. Szerintem a krimik, thrillerek stb. könyveikre mást kellene használni, de ez csak egy szőrszálhasogató tipp. :)
Kinek ajánlom: A thrillerek kedvelőinek, illetve, akik olvasták már az írótól az Egy gyilkosság árát, tudják, mire számíthatnak. Egyébként 16 vagy 18 év felett.
+ pont: Mert nagyon jól elkapta a könyv a sejtelmes hangulatot, s bár felbukkanásakor kábé már ki is szúrjuk a tettest, a múltat, a miérteket és az összekötő szálakat nagyon szépen és lassan göngyölíti csak fel.
– pont: Most így hirtelen nem igazán jut eszembe semmi.

mate55 >!

A Logan repülőtérről a Boston belvárosába vezető leggyorsabb út a másfél kilométer hosszú Sumner alagúton át vezet.

Deszter89>!

Ha rossz dolgok történnek, a világ mindig figyel.

sz012>!

Vannak ezek a pillanatok, amikor minden normálisnak tűnik, a világ éppolyan, mint amilyennek lennie kellene, de aztán rájövök, hogy nincs többé.