Kilenc ​levél 70 csillagozás

Peter Swanson: Kilenc levél

Kilenc ​embernek hozza ugyanazt a levelet a postás. Kap egyet a híres színész, a megbecsült professzor, az átlagos családapa és még hatan mások. A levelek címzettjei hamarosan eltűnnek az élők sorából. Van, akit lelőnek. Van, akit megfojtanak. Van, akivel méreg végez.
Jessica Winslow FBI-ügynök is birtokosa egy ilyen halált hozó küldeménynek. Meggyőződése, hogy egy őrült terve áll mögötte. Valaki elkezdte véghez vinni AGATHA CHRISTIE híres művének, a Tíz kicsi négernek bámulatosan agyafúrt gyilkosságait. Ám az áldozatok nem bűnözők. Akkor vajon mi a közös bennük? Mert az már biztos: akinek a neve ott a listán, azt valaki halálra jelölte. Ezért az FBI-ügynök nekilát az ördögi kirakósjátszmának, mielőtt még őt is elkapja a gyilkos.

PETER SWANSON amerikai krimiszerző műveit eddig 30 nyelvre fordították le. Egyike a ma élő legjobb bestselleríróknak. Munkásságát a nemzetközi eladási listák tophelyezései és számos szakmai elismerés díjazza. Jelölték már a Brit Krimiírók… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2022

Lettero, Budapest, 2023
Lettero, Budapest, 2022
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636240110 · Fordította: Daróczi Péter

Peter Swanson: Kilenc levél

Bizonyos szempontból tisztelgés minden idők egyik leghíresebb rejtélye, Agatha Christie klasszikusa előtt. Az a kijózanító gondolat alapozza meg a történetet: amikor a múltból (és nem feltétlenül a múltadból) eredendő vétkek bosszúállásai bukkannak fel újra-újra, és annak ellenére, hogy az egész látszólag ártalmatlan, burkolt fenyegetést érzékelsz. És miközben a feszültség finoman növekszik, (tele visszakapcsolásokkal, kettős keresztekkel…, és a klasszikus félrevezetéssel) az igazi bűvölet maga a magyarázat, és az, amit elárul a bűntudatról és a megszállottság rákos hatásairól. A karakterek nem annyira fontosak, mivel ez a könyv arra a rejtélyre összpontosít, hogy ezek az idegenek (érdekes bepillantást nyerhetünk az életükbe, a házasságukba, a családjukba, a szakmájukba) hogyan kapcsolódnak egymáshoz, és miért „célozzák” meg őket. Annak ellenére, hogy jó néhány utalás történik a különböző „kilencek” közötti kapcsolatról, nem kaptam elegendő információt ahhoz, hogy minden részletet kidolgozzak a leleplezés előtt, még akkor sem, ha a gyilkos kiléte nyilvánvalóvá válik. Úgy éreztem, hogy becsapott a rejtély, amely nem játszik teljesen tisztességesen. Végül is nem lehet könnyű, olyan krimit írni, amely egy ilyen híres műből „táplálkozik”. Két különböző közönséget kell megszólítania, azokat, akik már olvasták az eredeti művet, és azokat, akik nem. Úgy gondolom, hogy Swanson jó munkát végzett a kettő kiegyensúlyozásában.

meseanyu P>!
Peter Swanson: Kilenc levél

Fú, mennyit agyaltam, és mégsem jöttem rá a megoldásra, pedig így visszagondolva, annyira végtelenül egyszerű, csak a szememet nem szúrta ki. Pedig mostanában általában inkább rájövök a trükkökre, csavarokra, ezért is volt újszerű élmény, hogy most meg nem. És ez jó volt egyébként, mert végig megvolt a feszültség, faltam az oldalakat, hogy ki lehet a gyilkos, még ha a motivációja azért közben már világos volt. Szóval összességében nagyon jó olvasmány volt, bár egy kicsit több hangulat nem ártott volna bele, mert amikor az előjött, amikor írt a házakról, helyekről, az tetszett, abból lehetett volna több.

cicus61 P>!
Peter Swanson: Kilenc levél

Nekem valahogy nem jönnek be annyira a „másolatok”, ahol egy híres regényt, vagy írót utánoznak. Maga a történet nem volt rossz, kíváncsi is voltam rá, de folyton az járt a fejemben, hogy nagyon messze van A.C. könyvétől. A szereplőktől sem voltam hanyattesve. A vége pedig különösen fejbevágott.

Klodette >!
Peter Swanson: Kilenc levél

Nem értem ezt az alacsony Molyos százalékot!
Nekem nagyon tetszett, teljesen hozta a borítón beígért Agatha Christie – Tíz kicsi néger hangulatot. Ez vett rá arra is, hogy elolvassam és szerencsére nem kellett csalódnom. :)
Nagyon gyorsan lehett vele haladni, rövid, tömör, velős fejezetekből állt, nem volt benne egy picike üresjárat sem.
Pörögtek az események, mindig történt valami izgi vagy megdöbbentő.
Bizonyos karaktereket sikerült megkedvelnem a listáról, mint például Caroline, Ethan, Arthur vagy éppen Jessica, de Jay példuál maga is spoiler így őt nem tudtam megsajnálni.
Nagyon ajánlom a többi AC fannak, valamint a Tíz kicsi néger rajongóinak, szerintem remek, érdekes krimi.
A felépítése hasonló, akárcsak a befejezés, de azért jócskán vannak benne különbségek is, szerencsére.
Nekem nem sikerült rájönnöm a tettes kilétére és miértjére sem, csak miután már túl késő volt.

Házi_Zsuzsanna>!
Peter Swanson: Kilenc levél

Nekem nagyon tetszett, végig lekötött, olvastatta magát.

panni013>!
Peter Swanson: Kilenc levél

Eleinte faltam az oldalakat, de ahogy egyre közelebb kerültünk a megoldáshoz, néhol olyan zagyva lett a történet és sok mindennek nem volt logikája, hogy kicsit összezavart. Ennek ellenére pozitív csalódás, a korábbi értékelések alapján valami nagyon rosszra számítottam, de egy könnyed nyári kriminek pont jó volt.

Máté_Rokolya>!
Peter Swanson: Kilenc levél

Nem nagyon mozgatott meg ez a könyv. Nehezen haladtam vele. Egy olvasmány lesz a sok közül majd egy pár év múlva. Nem tetszett annyira. Remélem a következő könyv jobb lesz. És mellesleg nem tudom hol maradt a maradék 130 oldal.

Hagibal>!
Peter Swanson: Kilenc levél

"Az ilyen fülszüveg éppen a magamfajta Agatha Christie-rajongók fejének elcsavargatására valók, és e funkcióját kétségtelenül betöltötte ez a pár sor. Más kérdés, hogy elolvasva a könyvet megállapíthatom, hogy a fentiekből elég kevés állítás állja meg a helyét. A híres színész voltaképpen nem is híres, a „megfojtás” ténylegesen vízbe fojtás, „J ügynök” a fenti mondatok ellenére nem a regény főhőse, a Tíz kicsi néger-hez meg nem sok köze van ominózus bűnügyi regénynek. Nem csoda, ha meglehetősen ellenséges vélemények is sorjáznak e Peter Swanson kötet értékelésénél. Ugyanakor a regény messze nem olyan pocsék, mint mondjuk a moly.hu-n az olvasók által adott 73%-os átlag sugallja. Persze az nyilvánvaló, hogy ez a regény egy listán sem nagyon szerepelhet Christie remekével, mindazonáltal vannak erényei. Egyáltalán nem unalmas, fenntartja a figyelmet, nagyon könnyen és gyorsan olvasható, és ha az elvárások nem a csillagos egekből indulnak meg lefelé, akkor az ember nem fogja nagyon megbánni, hogy rászánt másfél délutánt."

A teljes könyvismertető itt olvasható:

B3lla>!
Peter Swanson: Kilenc levél

A könyv felépítését, fejezeteire való bontását imádtam; a szereplők szerencsére nem egyformák, mind az életük, mind pedig a reakciójuk alapján. A történet vitt magával, így egy könnyű, gyors olvasmány volt, amiben gondolkodhat az ember, ki is a feladó.

Negatívuma, hogy itt Agatha Christie-től eltérve, nem biztos, hogy a kilenc nevek között van a gyilkos. spoiler A legvégére nincs nagy gondolatom, ha meglepetés is lett volna, nem lepődtem meg; habár szükségtelennek tartom. spoiler

Lettero, Budapest, 2022
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636240110 · Fordította: Daróczi Péter
Ofite>!
Peter Swanson: Kilenc levél

Nem volt rossz, valamilyen szinten hozza is az eredeti mű hangulatát. A nyelvezet az, ami nem igazán jött be (sajnos nem néztem az itteni címkéket), illetve voltak bizonyos nézetek, amikkel nem tudtam egyetérteni.
Maga a történet pörgős volt, gyorsan lehetett haladni. Szintén érdekes csavart kaptunk a végére, némiképp hasonló az AC könyvben lévőhöz, de mégis más.

mate55>!

Tízéves korára már elolvasta Agatha Christie-től a Szunnyadó gyilkos című krimit, és
nagy hatással volt rá.

mate55>!

Jonathan Grant, hacsak nem szól előre, hogy nem tud menni, mindig meglátogatja szerda esténként.

_Horváth_Bernadett_ >!

A múltbeli életek, az akkori emberek folyamatos szenvedése, Isten keresése volt az egyetlen gyógyír Arthur idegállapotára az egy évvel ezelőtti baleset óta, amely elvette az életét a férjének, Richardnak és a spánielüknek, Mistynek, és nyomorékká tette Arthur bal lábát.

_Horváth_Bernadett_ >!

Leült a fotelbe, és folytatta az olvasást, ahol abbahagyta Manchester könyvét, amely nem volt annyira jó, mint Tuchman könyve.

_Horváth_Bernadett_ >!

Miközben várt, hogy felforrjon a víz, a mosogató fölött kinézett az ablakon, és meglátta a rókát, amely gyakran ólálkodott a kerítésnél. Magában Reynardnak nevezte el. A róka gyorsan mozgott, és mielőtt eltűnt volna a fák között, megfordult, és Arthur látta, hogy valamilyen rágcsálót tart a fogai között.

– Elég szokatlan név.
– Kruse? Nem igazán. Német eredetű. Már megnéztem a
Google-ön, és találtam néhány Arthur Kruse-t, de mindegyik
német volt Németországból.
– Értem.

_Horváth_Bernadett_ >!

Aztán ágyba bújt Lisa Gardner legújabb könyvével, és addig olvasott, amíg el nem tudott aludni.

_Horváth_Bernadett_ >!

Olvasással töltöm a napot, néha pedig edzem, ha szükségét érzem.

_Horváth_Bernadett_ >!

A könyv, amelyet olvasni kezdett, érdekesnek bizonyult – pestis utáni életről szólt –, de az olvasási szünetekben nyugtalan és ideges volt, mászkált a házban.