Sötét ​ügylet (Banks főfelügyelő 20.) 4 csillagozás

Peter Robinson: Sötét ügylet

Egy ​rendőrségi rehabilitációs központ. Egy helyszín, amely hemzseg a kopóktól. Ki gondolná, hogy egy bérgyilkos épp itt akar lecsapni az áldozatára?
Bill Quinn nyomozó felesége halálát követően nyaki és gerincproblémával keresi fel az intézetet, ám soha többé nem hagyja el. Összegörnyedt holttestére a központ parkjában találnak rá. A melléből egy nyílvessző áll ki.
Alan Banks főfelügyelőhöz kerül az ügy. A házkutatás során olyan fényképekre bukkan, amelyekkel a nyomozót zsarolhatták. Miért tartotta Quinn magánál a kompromittáló fotókat? Át akarta adni valakinek? Netán számított a gyilkosságra, és rendőr kollégáinak akart így üzenni? Talán ismerte is a gyilkosát? Számtalan kérdés merül fel, amelyekre Banks a régi ügyek aktáiban keresi a választ. A nyomozócsoportra nem kis munka vár: minden információ híján kell a képen szereplő fiatalkorút megtalálniuk. Kisvártatva újabb gyilkosság történik, amely úgy tűnik, ha csak egy vékony szállal is, de a detektív halálához… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

General Press, Budapest, 2014
376 oldal · ISBN: 9789636436353 · Fordította: Ipacs Tibor
General Press, Budapest, 2014
376 oldal · ISBN: 9789636435394 · Fordította: Ipacs Tibor

Hadley
Peter Robinson: Sötét ügylet

Az első regényem Peter Robinsontól. Tetszett a két szálon futó nyomozás, aminek a végén összeértek a szálak és mindenre fény derült. Izgalmas, olvasmányos stílusban megírt regény, gyorsan haladtam vele.

bookasticdude
Peter Robinson: Sötét ügylet

A századik oldalnál abbahagytam, annyira vontatott, unalmas és sablonos volt. Mintha egy bűnügyi regény sablont olvastam volna, amit az irodalmi „néger” elfelejtett volna feltölteni eredetiséggel mielőtt leadta volna az iratot.

Banks főfelügyelő sorozat · Összehasonlítás