Sötét ​ügylet (Banks főfelügyelő 20.) 2 csillagozás

Peter Robinson: Sötét ügylet

Egy ​rendőrségi rehabilitációs központ. Egy helyszín, amely hemzseg a kopóktól. Ki gondolná, hogy egy bérgyilkos épp itt akar lecsapni az áldozatára?
Bill Quinn nyomozó felesége halálát követően nyaki és gerincproblémával keresi fel az intézetet, ám soha többé nem hagyja el. Összegörnyedt holttestére a központ parkjában találnak rá. A melléből egy nyílvessző áll ki.
Alan Banks főfelügyelőhöz kerül az ügy. A házkutatás során olyan fényképekre bukkan, amelyekkel a nyomozót zsarolhatták. Miért tartotta Quinn magánál a kompromittáló fotókat? Át akarta adni valakinek? Netán számított a gyilkosságra, és rendőr kollégáinak akart így üzenni? Talán ismerte is a gyilkosát? Számtalan kérdés merül fel, amelyekre Banks a régi ügyek aktáiban keresi a választ. A nyomozócsoportra nem kis munka vár: minden információ híján kell a képen szereplő fiatalkorút megtalálniuk. Kisvártatva újabb gyilkosság történik, amely úgy tűnik, ha csak egy vékony szállal is, de a detektív halálához… (tovább)

Eredeti mű: Peter Robinson: Watching the Dark

Eredeti megjelenés éve: 2012

General Press, Budapest, 2014
376 oldal · ISBN: 9789636436353 · Fordította: Ipacs Tibor
General Press, Budapest, 2014
376 oldal · ISBN: 9789636435394 · Fordította: Ipacs Tibor

Hadley
Peter Robinson: Sötét ügylet

Az első regényem Peter Robinsontól. Tetszett a két szálon futó nyomozás, aminek a végén összeértek a szálak és mindenre fény derült. Izgalmas, olvasmányos stílusban megírt regény, gyorsan haladtam vele.

Banks főfelügyelő sorozat · Összehasonlítás