Zen ​Body-Being 1 csillagozás

An Enlightened Approach to Physical Skill, Grace, and Power
Peter Ralston – Laura Ralston: Zen Body-Being

In this inspiring guide, Peter Ralston presents a program of „physical education” for anyone interested in body improvement. Using simple, clear language to demystify the Zen mindset, he draws on more than three decades of experience teaching students and apprentices worldwide who have applied his body-being approach. More of a transformative guide than a specific list of exercises devoted to any particular physical approach, Zen Body-Being explains how to create a state of mental control, enhanced feeling-awareness, correct structural alignment, increased spatial acuity, and even a greater interactive presence. Exercises are simple, often involving feeling-imagery and meditative awareness, which have a profound and sometimes instant effect. Where similar guides teach readers what to do, this book teaches readers how to be.

200 oldal · ASIN: B004ZZOBVA
200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9781583941591 · ASIN: 1583941592

Koffi P>!
Peter Ralston – Laura Ralston: Zen Body-Being

Peter Ralston – Laura Ralston: Zen Body-Being An Enlightened Approach to Physical Skill, Grace, and Power

Sajnos én is azon emberek egyike vagyok, akiket a könyv is folyamatosan emleget – túlságosan is a fejünkben élünk, szinte teljesen elszakadtunk a test megtapasztalásától. Van a testünk, és vagyunk „mi”, mint különálló entitás.

Próbáltam összefoglalni, miről is szól a könyv, de sokkal inkább egy élményt magyaráz el, mint fogalmakat – a test érzékelésének, megélésének élményét. Hogyan tudunk úgy létezni a pillanatban, hogy közben észrevesszük testünk minden kis rezzenését? Hogyan tudjuk ülőmunkánkat egy teljes értékű fizikai feladattá változtatni? Mik azok a főbb elvek, amiket követnünk kell, ha szeretnénk, hogy testünk a legoptimálisabban működjön?

A könyv nem tartalmaz dogmákat, nem épít hitre. Tapasztalatokra épít, és folyamatosan ösztönzi az olvasót, hogy tapasztalja meg ugyan ezen érzéseket magának. Hogy kérdezzen, legyen szkeptikus, de mégis legyen nyílt egy új látásmódra.

Nagyon szükségem volt erre a könyvre és azokra a technikákra, amelyeket bemutat. Rengeteget jegyzeteltem és be is fogom építeni mindennapjaimba. Egy csillagot azért vontam le, mert elég rövidke könyv, szerintem még néhány gyakorlatiasabb feladattal ki lehetett volna bővíteni.