Égből ​lopott szerelem 15 csillagozás

Peter Prange: Égből lopott szerelem

Amikor Laura Paddington, egy húszéves festőnövendék és Harry Winter, a negyvenes éveiben járó világhírű avantgard művész egy londoni kiállításmegnyitón találkozik, talán a 20. század egyik legnagyobb szerelmi története kezdődik el.
Szülei akarata ellenére Laura követi a harmincas évek Párizsába Harryt, ahol az élet a művészek között folyamatos ünnep, fiesta, a napok folytonos varázslatban telnek. Amikor a párnak mégis elege lesz Párizsból, a provence-i Sainte-Odile-ban vesznek házat, ami a földi Paradicsomot jelenti számukra, s ahol fantázia és valóság állandóan keveredik egymással. Itt kezdenek neki közös alkotásuknak, az Égi zsákmánynak, szerelmük krónikájának.
De rossz idők járnak Európára, s a szerelmesek elszakadnak egymástól…
Nem tudni, mi az erősebb: a valóság vagy az álomvilág, a barbárság vagy a szerelem.

Eredeti cím: Himmelsdiebe

Eredeti megjelenés éve: 2010

GABO, Budapest, 2013
578 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636896034 · Fordította: Kajtár Mária, Simon László

Peter Prange: Égből lopott szerelem

Egy fantasztikusan megírt szerelmi történet a fasizmus árnyékában, tele varázslattal, érzéki csalódásokkal, szellemekkel, koboldokkal, a művészet őrült zsenialitásával.

tonks
Peter Prange: Égből lopott szerelem

A gyönyörű borító mögött két ritka ellenszenves figura lapult és azok is maradtak sajnos a könyv végéig. Érdekes történet, nem azt mondom, de rég utáltam egy férfit meg egy nőt ennyire.

csilla0923
Peter Prange: Égből lopott szerelem

Féltem, hogy nem fogom elolvasni. Nagyon kitartónak kell lenni, mert az első 150 oldal szerintem nem valami jó, utána azonban felpörögnek az események és egy nagyon jó történethez jutunk.

viku24
Peter Prange: Égből lopott szerelem

Számomra ez a könyv maga volt a tökéletesség. Imádtam minden egyes betűjét. A története fantasztikus volt, már az elejétől fogva. A háború alatt játszódik, ami számomra csak plusz pont. Laura és Harry karaktere nagyon megfogott már az elején és az, hogy nem ismerték a lehetetlent. Volt benne romantika, izgalom, háború és a végén a nagy csattanó. Soha nem gondoltam volna hogy így lesz vége de épp ezért volt tökéletes. Csak ajánlani tudom.

mokus75
Peter Prange: Égből lopott szerelem

Nagyon nehezen indul, olyan erőltetett az egész. Hiába olvastam el a feléig, nem szimpatikusak a szereplők sem.

amyylee
Peter Prange: Égből lopott szerelem

Tetszett a könyv.Nem egy szokásos szerelmi történetet olvastam,azt biztos. :)

Kókuszka

-Szép volt veled a fellegekben, én nagy Varázslóm, de az élet a Földön zajlik. Itt az ideje, hogy visszatérjek oda.

503. oldal, Hetedik könyv, 18.fejezet-Égből lopott szerelem (Gabo, 2013)

monica

A természet templom, melyben minden oszlop él és eleven, s titokzatos nyelven szól hozzánk…

Kókuszka

-Laura Paddington…-szólalt meg Harry ünnepélyesen.
-..ha akarsz-folytatta Laura.
-…velem…
-…Harry Winterrel…
-…leélni egy életet az őrület határán…
-…soha nem kijózanodni…
-…jóban-rosszban…
-…míg a valóság el nem választ…
-…akkor mondd, hogy…
-…igen…

163-164. oldal, harmadik könyv, 8.fejezet - Égből lopott szerelem (Gabo, 2013)

monica

… nem valamiféle terv szerint, hanem a tudatalattink utasításait követve kell festenünk. Egy festmény csak akkor jó, ha meglepi magát a festőt is, és mint valami új valóság jelenik meg előtte,amelynek a létezéséről korábban fogalma sem volt.

monica

A racionális emberek a valósághoz igazítják a képzeletüket, akik viszont nem feltétlenül az értelem rabjai, azok a valóságot igazítják a képzeletükhöz. Ez az oka, hogy a valódi művészet, akár az életet vesszük, akár a festészetet, mindig attól származik, aki nem rabja az értelemnek.

monica

A nevelhetetlen tanulók az egyetlenek, akiket meg lehet tanítani valamire.

monica

Egy művész csak azt tudhatja, hogy mit nem akar. Ha tudja, mit keres, akkor nem is művész.