Élni ​ingyen, avagy hogyan hazudoztam körbe a világot 10 csillagozás

Peter Noel – Simor Olivér: Élni ingyen, avagy hogyan hazudoztam körbe a világot

Az egykor volt VIVA tévés műsorvezető Simor Olivérről hamar kiderült, hogy nem hétköznapi figura. Látható volt ez humorán, életfelfogásán, és a legapróbb rezdüléseiben is. Peter Noellel megírt életrajzi könyve rengeteg jó poént, izgalmat, és helyenként drámát is tartalmaz. De ami a legfontosabb, tökéletesen visszaadja azt a hihetetlen életutat, amelyben olyan világsztárokkal is forgatott, mint Brad Pitt, Angelina Jolie, vagy Nicolas Cage… akikről természetesen szintén sok mindent elárul.

Peter Noel – Simor Olivér: Élni ingyen, avagy hogyan hazudoztam körbe a világot

Ez a könyv teljes mértékben átadta, amit annak idején Olivértől a Való Világ 4-ben megszokhattunk (már amennyiben még lehet emlékezni rá ilyen sok év távlatából): a humort, ugyanakkor az érzelmeket és a komolyságot is.

Nem egy világmegváltó sztori, de úgy gondolom, egy érdekes ember érdekes története, rengeteg megfogadandó gondolattal.

Köszönjük Olivér, hogy ezt megosztottad velünk.

Peter Noel – Simor Olivér: Élni ingyen, avagy hogyan hazudoztam körbe a világot

Érdekes könyv volt az biztos, hogy többet megtudtam Simon Olivérről az is biztos….
Megadatott, hogy kölcsön könyvként elolvashattam, hát éltem is a lehetőséggel, nem bántam meg, mert nemcsak Olivérről tudtam meg többet, de az is kiderült, hogy Peter Noel remek író (eddig nem ismertem, pozitív csalódás volt :) ).
A teljesen egyszerűen, köntörfalazás nélkül jönnek a dogok, nincs mellébeszélés, a stílus is remek… tetszett például, hogy nem próbálták rejtegetni Oli stílusát, azt hozták, amit elképzeltem. Érdekes szemszögből íródott a könyv, végig átjárja egyfajta … tisztelet, baráti tisztelet.

Zabothegyező I>!
Peter Noel – Simor Olivér: Élni ingyen, avagy hogyan hazudoztam körbe a világot

A riportregény a Peter Noel és a Simor Olivér háromszori találkozásán megejtett beszélgetést tartalmazza, erősen részletesen. Kiemelnivaló, hogy a diktafonnal rögzített párbeszédek nem kerültek nagymértékű cenzúrázásra, ahogy a szájukon kiesett, úgy jelent meg a papíron is. Ennek köszönhető, hogy Olivér szabadszájúsága, s végtelen őszintesége hitelesen átjött a szövegből. Remekül van megírva a történet, ezt inkább az író leleményességének és kreativitásának köszönhetjük, amelyek segítségével az interjút levezeti. Okosan kérdez, ha nem kielégítő a válasz, vagy Oli rafináltan kitér egy kérdése elől, újrafogalmazott kérdéseit úgy intézi a főszereplőhöz, hogy az szinte gondolkodás nélkül vágja is rá a választ. Peter Noel megszólaltatja Olivér legjobb barátját, Bélát, a kedvesét, Enikőt, és röviden a VV4 nyertese, Alekosz is elmondja, mit jelentett neki a csibész barátsága. Az író, a még nagyobb beleélés végett, az Olivérrel való találkozás helyszínéig vezető úton történteket is beleszövi a riportok elejére vagy végére, úgy, hogy mindegyikkel a VV-hős szépérzékére utaljon. Mert van neki.

Oli az a srác, aki piszkosul boldog lesz, ha meglát egy halom szentjánosbogarat az árokban, mindene a természet, s annyi időt tölt benne, amennyit csak lehet. Annyira szereti kedvesét, hogy azért fejben lemondott egy nagy álmáról is, a VV-győzelemről. Kreatív csibészségeinek köszönhetően senki nem unatkozik körülötte, leleményességét pedig idegen országokban is bebizonyította, azt gondolnám, megélne a jég hátán is (bár ezt ő váltig tagadja). Nem véletlen a cím, ingyen élni azt mindig tudott, gyerekkorában az apját „átverve” élt hevesen, felnőttként, pedig a munkaadóit haragította magára, vagy alkalom adtán idegeneknek füllentett valami elképesztő nyakatekert baromságot, s mindezt olyan végtelenül szerethetően, hogy egyszerűen nem lehet haragudni rá. Mindeközben haverjainak végig igaz barátja maradt, erről a könyvben Béla is tanúskodik. Megragadó személyisége a filmes szakmában is meg lett örökítve, hiszen olyan színészekkel dolgozott együtt, mint Jean Reno, Angelina Jolie, Brad Pitt, Nicolas Cage, stb. S, hogy a stábokból is gyakran repült? Kit érdekel! Nagyot nevetett magán, s hanyag eleganciával állt tovább habzsolni az életet.

A teljes recenzió a blogon: http://olvasokasarokban.blog.hu/2013/09/23/peter_noel_s…

MisssBee>!

– De sosem mondták neked, hogy ne fogdoss veszélyes állatokat? Gondolok itt viperára, madárpókra, T-Rexre, elefántra, gepárdra. Nem kifizetődő például bemászni az állatkerti oroszlánketrecbe sem. Szeretnek minket, de az ember-oroszlán barátság nem tart tovább két percnél. Igaz, őszintén elmélyül, de csak az oroszlán gyomráig.

MisssBee>!

A tehetség a legváratlanabb helyzetekben is felbukkanhat. De a legfontosabb az, hogy az ember felismerje, és hinni tudjon magában. Mert e nélkül képtelen a fejlődésre. Egyszer valaki azt mondta, ha álmodsz, álmodj nagyot! Mit veszíthetsz? Csak arra tudok gondolni, mennyire igaza volt. Mert minden egyes perc, melyet nem az álmainkért küzdve töltünk, elfecsérelt.

Doki P>!

Egy német tévétársaság tulajdonosát megkérdezték, nem zavarja-e, hogy egyre több „egyszerű” műsort sugároznak? A férfi azt felelte, nem zavarja, mert a buta ember bármitől butább lehet, az okos meg leszűri azt, amire szüksége van, vagy nem is nézi.

Doki P>!

– Arra gondolok, sok ember milyen erősen védi a családi kötelékeket, még akkor is, ha azok rosszak. Szerintem nem kellene. Azt szoktam mondani, a család ott van, ahol a szeretet, és nem feltétlenül ott, ahol a vér. De nincs annál jobb, ha a kettő egyezik.

MisssBee>!

Remélem, most mindenki felfigyelt valamire. „Van súlya az ölelésnek, ha puszit adunk egymásnak, és a beszélgetéseknek.” Ha valamit tanácsolni tudok nektek, akkor ezt. Törekedjetek olyan kapcsolatokra, amelyek valódi érzésekre épülnek! Ha valami hiányzik az életemből, akkor az az, hogy egyre kevesebb időt tudok együtt lenni a barátaimmal. Pedig pontosan tudom, szükségem van rájuk, s nekik is rám. Mert nincs annál jobb, amikor van mélysége az ölelésnek, egy mosolynak, vagy a beszélgetéseknek. És bizony megnyugtató érzés, ha tudod, bármilyen helyzetben számíthatsz a másikra.

MisssBee>!

Fontos úton lenni. Fontos tartani valami felé. Fontos harcolni, és elérni az elérhetetlennek tűnő dolgokat. Lehet az ember csibész, vagy több diplomás ember, egyvalamire mindkettőnek szüksége van. Az álmokra… Nélkülük semmire sem megyünk.

Doki P>!

– Jó hallani, hogy ilyen gyorsan haladsz, de sose felejtsd el, mindig bejöhet a szobába valaki, aki jobb nálad. Fontos, hogy mindig törekedj a fejlődésre.