A ​vikingek 10 csillagozás

Peter Nieländer: A vikingek

A ​kötetből az óvodások és a kisiskolások megtudhatják, mikor és hol éltek a vikingek, és miért rettegett tőlük a világ. Megismerhetik a sárkányhajókat, és megelevenedik előttük a viking városok forgataga. Kiderül, hogy a hírhedt tengeri nép nemcsak kiváló harcos, de remek kereskedő és kézműves is volt. A gyerekek megtanulhatják a kelta istenek nevét és a viking rúnaábécé betűit. Olyan titkokra is fény derül, mint az, hogy a szarvakat valójában nem is fejdíszként használták.

A már hazánkban is közkedvelt Ravensburger-játékok közé tartozó képes szakkönyvsorozat kedves illusztrációkkal, a gyerekek életkorának megfelelő információkkal ad választ a rengeteg kérdésre. Minden egyes oldal új témakört jár körül, melyek részletgazdagságában a felnőttek segíthetnek eligazodni, akár egy-egy óvodai vagy kisiskolás foglalkozás keretében. A sorozat nyomdai kivitelezése egyedülállóan magas színvonalú. Fő különlegessége, hogy minden könyv közel 50 titkos ablakot rejt, melyek fedelét… (tovább)

Tagok ajánlása: 5 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mit? Miért? Hogyan? Scolar

>!
Scolar, Budapest, 2014
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632445014 · Fordította: Tihor Szilvia

Most olvassa 1

Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

gab001>!
Peter Nieländer: A vikingek

Szeretem ezt a sorozatot, még egyik részében sem csalódtam. Vannak kedvenc darabjaink, amiket nagyn sokszor kézbe veszünk, s ennek ellenére mégis jó állapotban vannak. Alapismereteim vannak a vikingekről, s ezt nagyon jól kiegészítette a könyv további érdekességekkel. A képek nagyon jól kiegészítik az átadott ismereteket. Fiúknak legalább egyszer kézbe kell venni szerintem.

>!
Scolar, Budapest, 2014
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632445014 · Fordította: Tihor Szilvia
Kek P>!
Peter Nieländer: A vikingek

Kicsi töris „szakkönyv” óvodásoknak. Az utolsó oldalon 19 jelből álló rúnaábécével, meg némi magyarázattal, hogy a futhark kezdetben 24 jelből állt, majd később 16-ból. No, ezek szerint ez a köztes valami… Mindenesetre örülök, hogy az én monogramomat le lehet vele írni. Amúgy nekem nem sok újat mondott ez a könyv, pláne úgy a középkori átlagos mindennapoktól eltérőt, de hát nem is nekem készült ez, hanem az óvodás korosztálynak, meg talán elsősöknek… Jó kis összeállítás, néhány szót elég jól elmagyaráz, néhány vikingekkel kapcsolatos téveszmét felszámol, a kelta istenségek világáról, szintezettségéről és összeköttetéseiről meg egy elég jó ábrával – és néhány kihajtható füllel – ad magyarázatot. Sajnos Loki elbújt – nincs rajta. Szóval, a könyv sok-sok apró, ámbár lényeges infója miatt és részletes, jó rajzai okán ez a könyv nálam 5-csillagos.


Népszerű idézetek

Kek P>!

Leif Eriksson volt az első európai, aki átkelt az Atlanti-óceánon, és felfedezte Amerikát – 500 évvel Kolumbusz előtt! A területet az ott termő szőlőről Vinlandnak, azaz „Szőlőföldnek” nevezte el.

Kek P>!

A rúnaábécét futhark néven emlegetik az első hat írásjel alapján. Kezdetben 24, később már csak 16 jelből állt. Mindegyik rúnának külön neve volt, és mindnek megvolt a maga jelentése. Bizonyos rúnajelek több hangot is jelöltek, és voltak olyan hangok, amelyekhez nem tartozott rúna.

Kek P>!

Minden vikingnek saját kanala volt, amit csakis ő használt!

Kek P>!

Az első korcsolyákat a vikingek készítették állatok csontjából.

Kek P>!

A vikingek kiváló tengerészek és hajóácsok voltak. Gályáik közül a sárkányhajók voltak a legismertebbek – ma is ezek a hadihajók jutnak róluk eszünkbe.

Kek P>!

Olykor hollókat vittek magukkal, és azok mutatták az utat a szárazföld felé.

Kek P>!

A királyoknak sokszor nagyon furcsa nevük volt, mint például Vilásszakállú Sven, Kékfogú Harald vagy Véresbárdú Erik.

Kek P>!

A tingnek nevezett népgyűlésen törvényeket hoztak, és megszabták a vétkesek büntetését. Itt minden szabadnak jogában állt felszólalni.

Kek P>!

A legbátrabb harcosok haláluk után a Valhallába jutottak. Ott élhettek és ünnepelhettek Odinnal, a főistennel.


Hasonló könyvek címkék alapján

Frauke Nahrgang: Pisilés, fogmosás, fürdés
Katie Daynes: Nézd meg, mi az a baci!
Emily Bone: Kukkants bele, milyen egy vonat
Louie Stowell: Milyen a tested?
Andrea Weller-Essers: Az orvosnál
Ruth Martin – Allan Sanders: Minden, ami mozog
Sandra Noa: Az emberi test
Émilie Beaumont – Marie-Renée Pimont: Képes történelem gyerekeknek
Ez vagyok én! – Testünk titkai
Wolfgang Tarnowski: Szamurájok