Kutyaélet 30 csillagozás

Peter Mayle: Kutyaélet Peter Mayle: Kutyaélet

Ez itt – mondjuk – egy napló. Azaz, mivel a kutyáknak köztudottan nincs időérzékük, inkább esetleges, csapongó gondolattár, jobbára minden időrend nélkül. Elmélkedés ember és kutya kapcsolatáról, megspékelve az emberi miben létről szóló újszerű megfigyelésekkel, új nézőpontból: körülbelül térdmagasságból. Fiú, a szerző, fajtatiszta paranoiás. Nagyzási hóbortjához heveny üldözési mánia társul, mely utóbbi a taktikailag megfelelő pillanatokban jelentkezik. Rendkívül bonyolult jellem. Naplója, mely valahová Prousté és Fülesé közé sorolható, sok helyütt gyalázkodó és kegyetlenül énközpontú. A nagy bölcselőktől vett idézetek közé gyakorlatias kutyaügyek keverednek. A csupa szellem és humor Kutyaélet, melvet Edward Koren illusztrált gazdagon, sajátos írói hangjával és gyakran nyers szókimondásával felejthetetlen kutyaszemélyiséget rajzol az olvasó elé.

Eredeti cím: A Dog's Life

Eredeti megjelenés éve: 1995

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kutyatörténetek Novella

Partvonal, Budapest, 2020
198 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156058294 · Fordította: Nemes Anna
Partvonal, Budapest, 2020
184 oldal · ISBN: 9786156058317 · Fordította: Nemes Anna
Novella, Budapest, 2003
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639442100 · Fordította: Nemes Anna · Illusztrálta: Edward Koren

Deziréé>!
Peter Mayle: Kutyaélet

Vicces és nagyon szeretni való történet egy kutya szemszögéből.
Olyan jókat nevettem rajta. Nagyon jó könyv. A rajzok benne pedig nagyon humorosak.
Egyik legjobb kutyás könyv, amit eddig olvastam.

K_A_Hikari>!
Peter Mayle: Kutyaélet

„Hátrányos indulásom ellenére szép életet tudhatok magam mögött. Kegyes volt hozzám a kutyák védőszentje.”

Néhány jó tanács, mielőtt belekezdenél a könyvbe: 1) legyen nálad enni-innivaló és rendelkezz néhány óra szabadidővel, mert úgyis egyszerre akarod elolvasni a történetet.
2) A macskák veszélyesen agyafúrt állatok
3) Az ebédlőasztal alatt terjed igazán jól a pletyka.
4) Puskával nem lehet vadászkutyát nevelni.
5) Az embernek kutyán kívül a könyv a legjobb barátja. A kutyán belül pedig túl sötét van olvasni.

Blogbejegyzés: https://irasaimtarhaza.blogspot.com/2020/10/peter-mayle…

szucsiani P>!
Peter Mayle: Kutyaélet

Imádtam ezt a könyvet. Gyakran eszembe jutott vajon a mi kutyáink mit éreznek, mit gondolnak rólunk. Most megtudtam. Fantasztikus humorral megírt történet, nyilvános helyen nem jó olvasni, mert garantált a percekig tartó hangos nevetés. A kutyás gazdik sok ismerős jelenettel találkozhatnak a történetben. Kedvencem lett.

Peter Mayle: Kutyaélet

Hihetetlenül szórakoztató és vicces könyvecske ez. Fiú egy igazi egyéniség, tetszett az észjárása, melyen keresztül egy kicsit bepillanthatunk a kutyák lelkivilágába és más szemszögből láthatjuk az emberi szokásokat.
Kutyásoknak melegen ajánlom! :)

nyolcadikutas>!
Peter Mayle: Kutyaélet

Egy könnyed délutáni, kora esti szieszta sok humorral és mély humánummal. Remekül, néhol hangosan szórakoztam. Tökéletes kikapcsolódás.

Edgar_Link_2>!
Peter Mayle: Kutyaélet

Vicces , kutyás, kikapcsol elgondolkodtat. A kutyák szemszögéből nézve sok emberszokás meglehetősen furcsa lehet. Kutyanapló kutyákról embereknek. :)

Knekató P>!
Peter Mayle: Kutyaélet

Valóban könnyed olvasmány, de túl könnyednek találtatott. Néha lehetett rajta nevetni, és görbe tükröt tartott az emberek elé.

Nyctea>!

Sose bízzunk meg a sarokba szorított ellenfélben, akinek nincs hova menekülnie. Mondják ugyanezt a patkányokról, meg a magas rangú kormánytisztviselőkről, ha rajtakapják őket letolt nadrággal vagy kasszában kotorászó kézzel.

Nyctea>!

Állatorvost sose harapj meg, még akkor se, ha hideg lázmérővel támad hátulról. Jót akar.

Gwenno >!

Fordulópontról van szó, efelől semmi kétség, s a fordulópontok – tudom – annyit érnek, amennyit kihozunk belőlük.

Gwenno >!

Kellett nekem vacillálni! Aki tétovázik, éhen marad.