Az ​alvezér 7 csillagozás

Sammy Gravano élete a maffiában
Peter Maas: Az alvezér

1992 ​márciusában az amerikai maffia legmagasabb beosztású tagja, aki valaha is megszegte a hallgatásra tett fogadalmat, tanúvallomást tett főnöke, John Gotti ellen.
Ő Salvatore (Sammy, a Bika) Gravano, Amerika leghatalmasabb bűnszövetkezetének, a Gambino családnak második embere. Gottit hihetetlen képessége miatt – amivel el tudta kerülni a felelősségre vonást az állami és szövetségi perekben, annak dacára, hogy a maffia legmeghatározóbb egyénisége volt – a sajtó „Don Teflon”-nak bélyegezte. Sammy Gravano azonban mindent megváltoztatott.

Napjainkban Gotti életfogytig tartó börtönbüntetését tölti, a feltételes szabadlábra helyezés esélye nélkül. Gravano tanúvallomásainak következtében a Cosa Nostra – a maffia valódi neve – romokban hever.

Peter Maas, a nemzetközi bestseller, A Valachi-papírok szerzője, melyet Rudolph Guiliani, az akkori szövetségi ügyész, ma New York City polgármestere, „az amerikai maffiáról valaha írt legfontosabb könyvként”… (tovább)

Eredeti cím: Underboss

Eredeti megjelenés éve: 1997

Alexandra, Pécs, 1998
318 oldal · ISBN: 9633673704 · Fordította: Babits Péter

KBCsilla P>!
Peter Maas: Az alvezér

Peter Maas: Az alvezér Sammy Gravano élete a maffiában

Medve-Random

1. Ismét politikamentesen, a számomra reális módon igyekszem képet adni, véleményt alkotni a történtekről.
2. Jimmy, a Bika, gyerekkorától kitörni készül, nevéhez híven. A szegénységből, a tanulni nem tudásból, mert a kornak megfelelően fel nem ismert dyslexiája van. Ennek egyenes következménye, hogy folyamatos ilyen-olyan bántalmazásai miattnem is vágyik a betűk adta tudásra, ő az életből szerzi tudását.
3. Keveselltem a felesége és a családja életéről megtudottakat. Annyi kikeveredett azért a végére, hogy a háttérben élő asszony az utolsó pillanatig kitartott mellette. Amikor végül elege lett, nem tudtam eldönteni, hogy én vajon mit tettem volna a helyében.
4. Vajon milyen lehetett ez az életforma? Vagyont szerezni minden áron? Olyan könnyen oltottak ki életeket, hogy az felfoghatatlan ép ésszel.
Gondolom állandó rettegés volt az életük, nem lehetett tudni, mikor és merről jönnek a halálgolyók.
5. A tartalmától eltekintve könnyed olvasmány volt, szépen haladt a történet, nem kezdtek bele filozofálgatásba a politikáról.
6. Aki egyszer belekerült ebbe a világba, az előtt már nem sok választás állt.
Vagy ő lő, vagy őt lövik, vagy mindkettő. Esetleg fürkész tekintetekkel bujkál egész életében.
De akkor meg mi az értelme az egésznek???