Viperafészek (A 39 kulcs 7.) 97 csillagozás

Mérgező igazság…

Az elképesztő hatalmat biztosító 39 kulcs utáni hajsza egyre komolyabb feladatok elé állítja a tizennégy éves Amy Cahillt és öccsét, Dant. Nem elég, hogy a szemük előtt meghalt egy asszony, hogy az indonéz rendőrség keresi őket, és hogy egy szigeten ragadtak egy férfival, aki túl sokat tud szüleik haláláról, még a trópusi vihar is közeleg… És amikor azt gondolják, hogy ennél már tényleg nem lehet rosszabb, kiderül, hogy tévedtek. A Cahill-család szekrényéből újabb csontváz esik ki… Rá kell döbbenniük a szörnyű igazságra, hogy valójában, melyik ághoz is tartoznak…

Eredeti mű: Peter Lerangis: The Viper's Nest

Eredeti megjelenés éve: 2010

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
214 oldal · ISBN: 9789632455761 · Fordította: Acsai Roland

Amy Cahill · Dan Cahill · Ian Kabra

Peter Lerangis: Viperafészek

Izgalmas és fordulatos rész, ami újra rádöbbentett, hogy mennyire szeretem ezt a sorozatot. Kicsit meglepett az, hogy hova tartoznak Amy-ék, de azt hiszem, hogy kizárásos alapon én is erre jutottam magamban… Érdekel, hogy mit derítenek ki erről és hogyan dolgozzák fel, ahogy azt is nagyon várom, mik derülnek még ki a szüleikről (és Grace-ről, persze).
Nellie most hellyel-közzel normális volt, de nekem továbbra is nagyon gyanús a csajszi. Persze imádom, nagyon jó ez a kis csapat.

Bővebben: https://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/07/a39kulcs-7.html

nagara
Peter Lerangis: Viperafészek

Mint az eddigiek, ez is érdekes rész volt. Tele volt izgalmakkal és fordulatokkal, az események változatosak, megint elbizonytalanít, hogy kiben is lehet megbízni… Most Nellie tisztázza magát, legalábbis egy időre. A kötet végén még az is kiderült, hogy melyik ághoz tartozik Dan és Amy. spoiler Jöhet a következő könyv! (Még jó, hogy azt is kivettem a könyvtárból! :D)
Ja, és Theng Hsziao-ping :D.. spoiler

Fairy
Peter Lerangis: Viperafészek

Pörögnek az események rendesen,néhol csak kapkodtam a fejem ,hogy most mi van.
Sok sok titok,megtudjuk melyik ághoz tartozik a testvérpár,számítottam valami ilyesmire de szerintem lesz még ebben csavar.
Nellie nekem továbbra is gyanús!
Olvasnék még Amy és Dan nagyijáról és a szüleiről is.
Még jó,hogy tudom folytatni mert ilyen befejezést á!

Adrirawia

Teli izgalmakkal! Imádtam.
Még le vagyok blokkolva, a hovatartozásukat illetően. :(

Lynn P
Peter Lerangis: Viperafészek

Ha azon nem akadok fönn, hogy miért ez a címe, akkor azt hiszem, a sorozat legjobb részét olvastam.
Tizenévesként oda meg vissza lettem volna tőle, ettől a sok utazástól, meg kalandtól. Persze benne lenni, nem egyszerű a testvéreknek, még úgy sem, hogy most volt, aki végig támogatta őket (Nelli) és a többiek is csak ritkán feküdtek keresztbe…
A vége ütős, alig várom a követekző részt!

Panni777
Peter Lerangis: Viperafészek

Ez a rész kicsit katyvaszra sikerült, úgy érzem. Eddig mindig volt egyfajta terv, hogy mit szeretne Amy és Dan, most viszont csak arra mentek kb., amerre a szél fújta őket. Az én ízlésemnek már túl sok volt a véletlen és furcsa egybeesés. Értem, hogy ez ifjúsági kalandtörténet, de ahhoz képest meg kicsit bonyolultnak érzem a cselekményeket. Sose próbáltam például megjegyezni, hogy mik a családi ágak vagy melyik szereplő hova tartozik, mert egyszerűen nem érzem, hogy lenne jelentősége. Nem tudom, mindig vacillálok, hogy most akkor tetszik-e a sorozat vagy sem, ez a rész nem igazán lelkesített. Még egy résznyi esélyt adok neki, mert ha a következő kötet során is csak forgatom a szemem, akkor feladom.

altagi P
Peter Lerangis: Viperafészek

Ez most egy kicsit kavarc volt az előző egynéhány összeszedettebb részhez mérten. Egészen vártam, hogy az europid Cahill család melyik elhajlása bővül egy negrid utóddal, és már előre röhögtem a markomba. Hozzáteszem, a megoldása ennek a faramuci helyzetnek szerintem hagy maga után némi kivetnivalót, de ha Afrika, akkor Afrika lesz. Punktum.
A nem várt fordulatos meglepetés – amit ez a rész tartogat spoiler – alaposan eltéríti az eddigi fő vonalát a cselekménynek, és sok mindent újra kell gondolni a testvérpárnak.
Ellenben ez a kötet mégsem sikerült olyan izgalmasra, mint amennyire az lehetett volna. :(

Theana
Peter Lerangis: Viperafészek

Nem volt benne annyi humor, mint vártam, de így is imádtam! (WOW, ez még rímelt is!)

Agatha
Peter Lerangis: Viperafészek

Érzésem szerint ezt a részt is jobban fel lehetett volna turbózni némi indonéz egzotikummal, igazából az vitt előre, hogy megtudjam, melyik ághoz tartozott Grace és így Amy és Dan – nem rossz fordulat, kíváncsi vagyok, a folytatásban ebből mit hoznak ki.

anesz P
Peter Lerangis: Viperafészek

Folytatódnak a kalandok, ezúttal Dél-Afrikában. Az ország bemutatása, a hangulat átadása szerintem most is megtörtént. Sakának csak a nevét ismertem eddig. Most legalább megtudtam több mindent a Zulu Birodalom megteremtőjéről és a bivalyszarv harcmodorról. Amy és Dan egyre nehezebb helyzetekbe kerülnek, a srác többször is életveszélyesen megsebesül. Azért nekem még nem múlt el a gyanúm Nellie-t illetőleg.
A borító most nagyon kifejezőre sikeredett.

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
214 oldal · ISBN: 9789632455761 · Fordította: Acsai Roland

Imagine

Az ártatlan sír. A bűnös csak tetteti.

victoria_m997

Amy Cahill nem volt babonás. De amikor az égből fekete hó hullott, lábuk alatt baljósan morajlott a föld, öccse nyávogott, és Alistair bácsi rózsaszín pizsamában pipiskedett a parton, be kellett ismernie, hogy az előjelek nem túl kedvezőek.

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · babona
Klaudia_Kispál P

– Miiááúú! – nyávogta Dan.
– Mi az, megmacskásodtál? – kérdezte Amy.
– Nem, csak az egyiptomi mau hangját utánzom – nézett sértetten Dan Amyre, mintha tök normálisan viselkedne.

Klaudia_Kispál P

Én veled vagyok, te velem vagy, így vagyunk mi egy csapat.

Klaudia_Kispál P

– A ZSARUK! – mutogatott hátra a válla fölött. – A ZSARUK!
– Le akarják tartóztatni a vulkánt? – kérdezte Dan.

Klaudia_Kispál

– Dan! – kiáltott utána Nellie. – Figyu, Indiana Jones, néha azért kiálts egyet, hogy élsz!
Megtorpantak.
Néhány pillanatnyi feszült csend után kiáltás hallatszott.
– ÁÁÁÁÁÁÁ! KÍGYÓK! SZEDJÉTEK LE RÓLAM!
Amy előrerohant. Bokája beleakadt egy nedves indába. Átesett egy bokron, aztán legurult a meredek, homokos lejtőn. Végül Dan piszkos Converse cipője előtt landolt, a sárban. A fiú vigyorogva támaszkodott egy kétszintes motoros hajónak:
– Én nyertem.
Amy feltápászkodott:
– Azt hittem, megtámadtak.
– Ja, csak bedobtam az Indy-figurát, jól sikerült?
Amy elmosolyodott, aztán belökte Dant a vízbe.
– Ez meg az én Darth Vader-alakításom volt.

Kapcsolódó szócikkek: Darth Vader · Indiana Jones
Klaudia_Kispál P

Ha tegnap arra kérted volna Amyt, hogy állítsa össze a Következő Egy Millió Évben Legkisebb Valószínűséggel Bekövetkező Dolgok listáját, akkor a „Világ sajttá változik”, és „Az öcsém, Dan azt mondja nekem, hogy szeretlek” után rögtön ez következett volna:
„Irina Szpaszkij feláldozza az életét – értünk…”

AniTiger MP

– Dal-árda… – ismételte Dan. – Mit csináltak ott, beárazták a dalokat?
    – Ez egy régi szó a kórusra – mosolygott Amy. – Anya és apa is énekeltek az egyetemi dalárdában. Kiskorunkban sokszor átjöttek a barátaik, hogy a capella énekeljenek. Vagyis hangszeres kíséret nélkül. Kottákat hoztak. Néha Grace is átjött meghallgatni. Én is szerettem. Különösen, ha ezek a gyönyörű dalok németül vagy franciául szóltak.
    – Tudom, te betegesen vonzódsz az unalmas dolgokhoz – jegyezte meg Dan.

32. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · Dan Cahill
AniTiger MP

Előttük épp egy masszív, barna téglás épület állt. A bejárati ajtó mindkét oldalán zászlók lengtek, az ajtó feletti márványtáblán a „Perpustakaan Umum”- felirat állt. És bár sosem jártak erre azelőtt, az a furcsa érzése támadt, hogy pontosan tudja, mi ez az épület.
    – Beugorhatnánk – vetette fel.
    Dan arca egy árnyalattal sápadtabb lett.
    – Ó, hi-hi, csak nem egy könyvtár? Biztos csak engem akarsz idegesíteni. Mert más okod nincs rá, hogy könyvtárba menj, ugye? Nem kell kutatásokat végeznünk Peoriáról.

32-33. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · Dan Cahill