Elveszve ​Babilonban (A világ hét csodája 2.) 31 csillagozás

Egy ​lépés előre…
Alig egy héttel ezelőtt a tizenhárom éves Jack McKinley még egy hétköznapi srác volt hétköznapi élettel. Fogalma sem volt róla, hogy haldoklik. Egy genetikai hiba miatt hirtelen olyan szupererők birtokába kerül, amikhez szervezete nem tud alkalmazkodni. Jacknek egyetlen reménye maradt: meg kell találnia a hét, eltűnt loculust, amiket Atlantisz utolsó hercege rejtett el az ókori világ hét csodájában. Csak a loculusok ereje mentheti meg őt. És a világot.

Két lépés hátra…
Miután az első loculust megtalálják, és legyőzik a kolosszust, Jack és a barátai rosszabb helyzetben vannak, mint a küldetés kezdete előtt. Marco nyom nélkül eltűnik az első loculusszal együtt. Mivel csak magukra számíthatnak, és nincs vesztegetni való idejük, Jack és a barátai úgy döntenek, hogy elindulnak az egyetlen nyomon, hogy izgalmas kalandsorozatuk második állomásához érjenek: a babiloni függőkerthez!

A hét csoda… Szállj be te is a kalandba!

Az… (tovább)

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
338 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633995259 · Fordította: Acsai Roland

cukorborsoooooo>!
Peter Lerangis: Elveszve Babilonban

Ez a rész is elnyerte a tetszésemet.
Sokkal-sokkal izgalmasabb és eseménydúsabb rész lett, mint az előző, ha ez egyáltalán lehetséges. Nagyon jól össze volt rakva, mindennek megvolt, hogy miért történt, de mégsem volt kiszámítható, hanem miután megtörtént, rájöttél, hogy ez már elő lett készítve előtte. Nagyon tetszettek a rajzok most is, feldobták az olvasásom. Megint csak sokat nevettem olvasás közben és ez a rész is olvastatta magát. Aly, Cass és Jack egyre szimpatikusabbá vált, Marco spoiler, viszont az ő karaktere is rendkívül jól el lett találva.
Nagyon jó élmény volt újraolvasni!
Annyira jó, hogy nem voltak ebben már elírások, így nem kellet levonnom fél csillagot sem!

borayo>!
Peter Lerangis: Elveszve Babilonban

Örültem, mikor meglátta, hogy 91% százalékon van a könyv, de sajnos nekem nem hozta azt a szintet, amit elvárok egy ilyen magas százalékra értékelt könyvtől :( Néhol untam, nem tudtam haladni, és csak kényszerítettem magam, hogy legalább egy fejezetet olvassak, hogy haladjak a könyvvel.
Jack legalább már szimpatikusabb, ahogy Aly és Cass, de Marco továbbra idegesített spoiler.
Jelenleg nem tudom, hogy melyik szervezetnek higgyek, mert mindkettő nagyon sunyi :D Inkább egyikben sem bízom meg. spoiler
Megvan a sorozat többi része, úgyhogy befejezem, és reménykedem benne, hogy a következő kötet jobban fog tetszeni.

balage P>!
Peter Lerangis: Elveszve Babilonban

Jó kis rész volt, szórakoztatot, sok mindent tudtunk meg megint.
spoiler.
spoiler

Hanna_01>!
Peter Lerangis: Elveszve Babilonban

Ez egy nagyon, nagyon jó könyv volt!! :) Jobban tetszett mint az első, és nagyon tetszet ez a babilonos megoldás. Az van hogy az egész könyv olyan eseménydús volt, hogy nem nagyon tudok úgy írni róla, hogy ne áruljak el valamit a könyvről. :) Alig várom már, hogy megjelenjen a harmadik kötet, mert teljesen befejezetlen a vége, és az embernek fel kell fognia, hogy nincs tovább. Az író csinált egy jó kis függővéget. Ennek ellenére ez egy szuper könyv volt, és csak ajánlani tudom. :)

Felhő_olvasónaplója>!
Peter Lerangis: Elveszve Babilonban

Hát…. úgy elvoltam vele. (Amúgy állítom, hogy ez az egyik, ha nem a legszebb cool selection-ös könyv, amit a kezemben tartottam!)
Igazság szerint nem sok újdonságot tudok mondani – az első rész kapcsán is említett biztonsági zóna nagyon ott van, a cselekmény meg nagyon nem akarja átlépni. Történtek benne dolgok, pörög a sztori, de követi az alapforgatókönyvet, minden fordulata kiszámítható volt, mert már láttunk ilyet. Kikapcsolódásnak ő is jó volt, csakúgy mint az első kötet, de a harmadikra lehet, hogy nem ugrok már rá.

cukorborsoooooo>!

A megoldhatatlannak tűnő problémák mindig más fényben tűnnek fel reggel.

Könyvmolyképző KU>!

Szia, jól vagyok! Ép és egészséges. Ne aggódj miattam! Egyelőre csak ennyit mondhatok, de…

Könyvmolyképző KU>!

– Hé! – fordult meg Cass, és elkezdett felém futni az úton. Gyorsan a hátam mögé dugtam a kezem.
– Megérkeztünk? – kérdeztem megjátszott közönnyel.
Cass kíváncsian nézett rám:
– Te meg mit csinálsz?
– Csak kaparok. Egy sorsjegyet. Itt találtam.
– Ha nyersz, hogyan fogod felvenni a pénzt? – nevetett fel. – Gyere! Ez az a ház. Walnut Street negyvenöt. A zöld verandás.
Nem tudom, miért nem mondtam el neki az igazat. Hogy találtam egy égett ágat és egy rágópapírt a földön, és üzenetet írtam velük az apámnak. Talán azért, mert őrültebb ötlet volt, mint kaparós sorsjegyekkel szórakozni. De nem tehettem mást. Csak apámra tudtam gondolni. Arra, hogy mindössze egy állam választ el tőle.
A hátsó zsebembe süllyesztettem az üzenetet. Torquinhez és Alyhez kocogtunk, akik megálltak az ohiói Femuel egyik zsákutcájában. Torquin a bérelt Toyota Corollánkat egy sarokkal feljebb állította meg, egy fákkal benőtt,eldugott területen, hogy minél kevesebben lássák. Aly és Cass mellé léptem. Úgy álltunk ott, mint három jégszobor.
Természetesen Torquin indult el először.
– Nekem ez nem fog menni… – motyogta Aly.
Bólintottam. Féltem, honvágyam volt, aggódtam és kilencvenkilenc egész kilenc százalékban biztos voltam benne, hogy Bhegadnak másik mentőcsapatot kellett volna küldenie. Bárkit, csak bennünket nem.”
„A helikopter propellerei olyan hangosak voltak, hogy azt hittem, az agyam a fülemen folyik ki.
– Jól olvasták le a nyomkövetőt? – kiáltottam előre.
Bhegad professzor meg sem méltóztatott fordulni. Ugyanis nem hallotta a kérdést.
Az iraki Irbil repterén csatlakozott hozzánk Fiddle-lel. Külön indultak útnak a Karai Intézetből, amikor Marco nyomkövetője újra bekapcsolt. Most az egész bagázs – vagyis Bhegad, Torquin, Fiddle, Nirvana, Cass, Aly meg én – egy helikopter fedélzetén szorongtunk, ami a Szíriai-sivatag fölött repült. Helikopterünk árnyéka a bokrokkal tarkított, és hosszú fekete csövekkel szabdalt homoksivatagon siklott. Az utastér forró volt, izzadtam, mint a ló. Cass, Aly és én a hátsó ülésen préselődtünk egymáshoz. Az Ohiótól idáig tartó, hosszú repülőúton bőven volt időnk eszmét cserélni. De az egész ügy egyre zavarosabb lett.
– Nem értem, mi szél fújta volna ide – mondtam. – A helyében hazamentem volna. Ezzel nem mondtam semmi újat, mert mind ezt tettük volna, nem igaz?
Cass arca megrándult, éreztem a fájdalmát. Egyik gyerekotthonból a másikba került, nem volt családja, akikhez visszamehetett volna. Voltak szülei, de jelenleg börtönben ültek, és kisbaba kora óta nem látta őket.

A világ hét csodája sorozat · Összehasonlítás