A ​kolosszus feltámasztása (A világ hét csodája 1.) 66 csillagozás

Egy ​srác…
Jack McKinley hétköznapi srác nem hétköznapi problémával. Jack hat hónap múlva meghal.

Egy küldetés…
Miután Jack összeesik a forgalmas utcán, egy különös helyen lévő különös kórházba kerül. Fegyveres őröket talál, fura srácokat, és fantasztikus élőlényeket. Szülők a közelben sincsenek, ahogy nincs telefon és menekülési lehetőség sem. A kórházat egy Bhegad nevű, különös professzor vezeti, aki elmondja Jacknek, hogy betegségét egy gén okozza, amit egy régen elveszett civilizáció hercegétől örökölt, és a gén azzal öli meg Jacket, hogy túl erőssé és gyorssá teszi. Pedig erősnek kell lennie, mert rá vár a világ megmentése.

Egy probléma…
A civilizáció akkor tűnt el, amikor a hét mágikus loculust ellopták és elrejtették a világ különböző tájain. Jacknek és a társainak kell megtalálnia őket, mielőtt rossz kezekbe kerülnének. Mert akkor Jackék meghalnának, az elveszett világ felbukkanna, az óceánok kiöntenének, és a most ismert világnak… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

304 oldal · ISBN: 9789635614080 · Fordította: Acsai Roland

Aly Black · Cass Williams · Jack McKinley · Marco Ramsay

cukorborsoooooo>!
Peter Lerangis: A kolosszus feltámasztása

Öhm, fogalmam sincs, miért ilyen rossz az értékelése ennek a könyvnek, mert szerintem zseniális volt, így újraolvasva is.
Nagyon tetszett az alapsztori, ehhez hasonlót még nem olvastam. Nagyon jól lett felépítve az egész történet, elég összetett volt, a rejtvények mind nagyon érdekesek voltak, ahogy az is, hogy spoiler. Nem lehetett letenni a könyvet olvasás közben, mindig izgalmasan lett vége a fejezeteknek, szóval olvastatta is magát. A humora is jó volt. Illetve különösen tetszettek a rajzok a könyvben megszínesítették az olvasási élményemet. Jack nagyon szórakoztató karakter, és hihetetlen, ahogy rájön, hogy miből, hogy mit fog összeszerelni, hogy spoiler, rendesen meg tudott lepni. De így is Marco a kedvencem, mert ő a humorzsák meg az erő, ha eszét nem is használja. Cass kicsit unszimpatikus, mert elég öhm félénk meg nem is tudom, nem magabiztos és megijed mindentől, de közben okoskodik és ez idegesített benne. Alyt pedig bírom, mert ő az egyetlen lány és azért valljuk be elég jól bírj a strapát.
Ami miatt levontam azt a félcsillagot, azok az elírások, tejóég nagyon idegesítőek…

Peter Lerangis: A kolosszus feltámasztása

Kezdeném azzal, hogy nem fogom lecsillagozni, csak azért, mert voltak benne dolgok, amik nekem már picit gyerekesek voltak.
Pont ezért.
Mert ez 11+-os könyv. 11 éves kortól.
Voltak benne hibák, voltak, de inkább olyan hibák, mint amik előfordulnak más könyvekben is. (Párbeszédnél ugyanaz kérdez és felel, elírások stb)
De a történet szerintem egész jó.
Adott egy karakter, aki meg fog halni. Ez nem annyira spoiler, ha azt nézzük. Rendelkezik egy génnel, amitől menő lesz. Aztán megkezdődik a csavar.
Az tetszett, hogy nem a görögökkel foglalkoztunk. Vagy a rómaiakkal. (igaz, még nem olvastam Rick Riordan

új
" sorozatának a könyveit. Annyira új, hogy 2014-es)
A karakterek nem sablonosak! Ezt nagyon fontosnak tartom, olyan szempontból, hogy… ahhoz képest, hogy gyerekesnek tartottam, igazán jó karakterek kezdenek el előttünk kibontakozni. Jack… Szeleburdi kölyök, összerak dolgokat, és… nem feltalál, mert ez hülyeség, hanem építkezik. ( Pl amikor felébreszti önmagát azzal a szoborral :D)
Aly!
Istenem, nem ismertem meg annyira a könyvben, viszont kedvencemmé vált. Rózsaszín haj, filmes tudás.
Cass… Őt nem tudom hova tenni. Vicces, jópofa karakter.
Marco… Butácskának tűnik a karaktere, de szerintem az nem a teljes énje. Egyszerű karakter, inkább az érzelmei vezérlik, mintsem az esze.
Nos, ezzel a 4 karakterrel semmi bajom.
Az összes többivel viszont nagyon sok bajom volt.
A professzor. Ha az író azt akarta, hogy legyen egy unszimpatikus karakter, aki ellen nem tudnak semmit tenni, viszont úgy néz ki mind Yoda mester… Tökéletesen megalkotta. spoiler
Torquin… azzal meg úgy vagyok, hogy jó is, meg nem is.
spoiler
Szóval összegezve, azt kell mondjam, ez egy jó történet, fiataloknak mindenképpen ajánlom. Szókincsbővítő, érdekes hasonlatokkal találkozni. A karakterek megnyerők, szerintem mindenki találni fog kedvencet :)
Nem fekete-fehér minden, azaz csak jó, és rossz, hanem érezhető, hogy, minden jóban van valami rossz, és ugyanígy fordítva.
Szóval, csak ajánlani tudom :)
UPDATE:
Kihagytam, a borítót :D Szóval, szerintem egészen illik a könyvhöz, megkapó, és nagyon jó :D

Véda89>!
Peter Lerangis: A kolosszus feltámasztása

Mi ez a 77%? Hogy lehet egy ilyen nagyszerű és zseniális könyv 77%? Ez a könyv minimum egy 87%-ot érdemel.

Ez egy zseniális, kalandos és nagyon, de nagyon izgalmas könyv volt. Még a kedvenc íróm is szerette,off akkor én, hogy ne imádnám?
A szereplőket nagyon megszerettem, történet borzasztó összetett volt és talán kicsit hiányoltam belőle a humort, de igazából ez az egyetlen szépséghibája. Igazi kaméleon könyv volt. Voltak részek amikor fogalmam se volt hogy, de meg oldották a rejtvény, én meg csak néztem 3 percig és akkor esett le. OLVASSÁTOK EL vagy rakjátok fel legalább a kívánság listára, az én kedvemért. Légyszi…

RVivi P>!
Peter Lerangis: A kolosszus feltámasztása

A csillagozással picit bajban voltam, mert 4-4,5 csillag közé tenném. De megadtam a 4,5-öt, mert nagyon tetszik a borító is. Micsoda logika… :D Izgalmas és tetszik a könyv, de a vége felé valahogy nem akaródzott olvasni.
A négy főszereplő közül Jack a kedvencem. A többieket is bírom, de olyan furák. Eleve egy 13 évesnek miért rózsaszín a haja? (Aly) Vagy Marco, aki elég beképzelt… De azért ő a második kedvenc. Cass csak szimplán idegesít.
Tetszett ez a génes ötlet, és jól meg is lett írva. Biztos vagyok benne, hogy elolvasom majd a többi részt… Ha majd kiadják őket. :D

borayo>!
Peter Lerangis: A kolosszus feltámasztása

Nehéz szavakba öntenem az érzéseimet a könyvvel kapcsolatban, mert… nincsenek. Úgy érzem, ez egy olyan kis semmilyen könyv volt, egynek elment. Nem volt se jó, se rossz.
A történet néhol zavaros volt nekem, mintha az író is elveszett volna a történet vezetése közben. Jack erejéről sem tudtunk meg sokat a történet folyamán. Az utolsó előtti oldalon kiderült, hogy ő a Szabó, aki összefogja a szálakat. Kész, ezzel érjük be :D Mindenkinek volt konkrét ereje, de Jacknek nem derült ki, hogy mi az. spoiler
Persze voltak izgalmas részek, pl a vulkán belsejében a kutatás Marco után, és a rejtvények is jók voltak. Azonban nem nőttek hozzám a karakterek, Cass és Marco kifejezetten idegesítettek. Bhegad professzor pedig nagyon gyanús. A vörös yetit bírtam egyedül :D
Megvannak a sorozat eddig megjelent részei, így biztos, hogy folytatni fogom, de nem volt ez egy szuper első rész sajna. :/

Greti26>!
Peter Lerangis: A kolosszus feltámasztása

Hogy lehet ez a könyv csak 76%-on? Olyan jóóó vooolt!! Az elejétől kezdve a végéig klassz volt, végig tetszett, lekötötte a figyelmem, és úgy összességében tetszett.
Érdekes volt ez a génes cucc, mondjuk kicsit sajnálom, hogy Jack szuperképessége nem derült ki. Marco képességét sokszor elfogadnám, azért az elég klassz volt. És nagyon durva, hogy spoiler A kedvencem egyértelműen Cass képessége volt, azért az nagyon menő, hogy mindenre emlékszik. A suliban ez a képesség nagyon jól jönne… xdd Alyt is bírtam, ő volt talán a legszimpatikusabb, mert ő olyan normális volt végig.
A könyv eleje amúgy kicsit fura volt, meg sokszor nem tudtam hova tenni a történéseket, de szerencsére később minden a helyére került, és viszonylag érthetővé váltak a dolgok.
Ezek a locullosuok vagy mik, kicsit homályosak maradtak számomra, és kicsit később kerültek középpontba, mint vártam volna, és spoiler
A szereplőket bírtam, az intézettel kapcsolattal maradtak kérdőjelek a fejemben. Tetszik ez az Atlantiszos, Atlantisz erejés elképzelés, és tök jó hogy így a 7 csodával foglalkozik. Jó felépítése volt az egész világnak, és tökre kidolgozott volt, szóval ez jó volt így.
Klassz kis könyv volt, tök jó kezdése a sorozatnak, amit ha lehetőségem lesz rá, mindenképp folytatom, mert ígéretesnek tűnik.
Ajánlom mindenkinek, aki szereti a minőségi fantasy regényeket. <33

Viki24>!
Peter Lerangis: A kolosszus feltámasztása

Ahhoz képest, hogy az eleje mennyire megfogott, a vége felé kicsit nehezen olvastam. Nem rossz könyv. Ha kezembe kerül a folytatás biztos elolvasom, de nem lett nagy kedvenc.

Sophiechan>!
Peter Lerangis: A kolosszus feltámasztása

Szóval, annak ellenére, hogy majd 10 évvel fiatalabb korosztálynak találták ki a könyvet, tetszett. :)
Aranyos volt, néhol meg kicsit durvább. Ahogy kell lennie egy ilyen könyvnek. Tulajdonképpen karakterek közül senkit nem sikerült magamhoz közelinek érezni. A végén érdekes csavar van. A helyszínek leírása mindenképpen dob rajta.
Igazából reménykedem, hogy sikerül a többi részt is elolvasnom majd.

balage P>!
Peter Lerangis: A kolosszus feltámasztása

Jól szórakoztam, bár persze itt is igaz, ami majdnem minden olyan könyvben, ahol 12-14 évesek a főszereplők, hogy inkább 17-18 éveseknek tűnnek, de az ember ezen túllép, akkor élvezhető a könyv :-). Vannak benne apróbb sületlenségek, de számomra nem volt zavaró, szóval, jöhet is a folytatás ;-).

RVivi P>!

– Akkor mássz, Jack testvér!
– Ne hívj testvérnek! Az embernek az az érzése támad, hogy szerzetesek vagyunk!

Adrirawia>!

– Számok – vakarta meg Marco a fejét. – Nagyon veszélyesek.

Kapcsolódó szócikkek: Marco Ramsay

– Bocs!
– Nem vagyok kölyökmedve. Alynek hívnak.

Kapcsolódó szócikkek: Aly Black
Adrirawia>!

– Miéft befél ilyen hülyefégeket? És miéf befélek pöfén?

Adrirawia>!

– Hogy hívják? – kérdezte Marco.
– Szerintem, „gyere ide!” – felelte Marco.

Kapcsolódó szócikkek: Marco Ramsay
Adrirawia>!

Az a drámai az élet drámáiban, hogy nincsenek hangaláfestések hozzá, sem hatásvadász kamerabeállítások – az egész annyira néma. Csak két sötétben elvesző test. Ahogy a gravitáció teszi a dolgát.
Aztán az egész a szívedbe szúr. És felhasítja.

Adrirawia>!

De nem futok el, hanem szembenézek vele.
Mert általában ilyen hülye vagyok.

26. oldal Negyedik fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Jack McKinley
Adrirawia>!

– ÁÁÁ! – Cass üvöltését visszaverte a kőfal.
Egymáson átbukdosva próbáltunk menekülni. Bevertem a fejem az alacsony mennyezetbe és elejtettem a lámpát.
– Követ bennünket?! – kérdezte Cass.
– Már halott, egy csontváz – felelte Aly.
– Akkor minek menekülünk? – tudakolta Cass.

Kapcsolódó szócikkek: Aly Black · Cass Williams
Adrirawia>!

A lyuk teli volt pókhálóval, amit Aly egy mozdulattal kikapott. Egy családnyi apró pók és egy nagy tarantella futott a szikla szélére.

TRéka>!

– Itt, a KI- nél mind a négyőtöknek adtunk egy- egy becenevet. Mérnök, Szabó, Katona és Tengerész. Cass a Tengerész, aki a ködben is elnavigál. Aly a Mérnök, aki mindennek átlátja a működését és meg tudja szerelni.
– Én vagyok a Szabó? Varrok? – kérdezem.
– Bizonyos értelemben igen, Jack. Te fogod össze a szálakat.

302-303. oldal, 51. fejezet - Mérnök, Szabó, Katona, Tengerész

A világ hét csodája sorozat · Összehasonlítás