A ​hajnal istenei 3 csillagozás

Peter Lemesurier: A hajnal istenei

A gízai piramisokat mindig is a világ legnagyobb csodái közé sorolták. Ám mi van akkor, ha nem az ókori egyiptomiak és nem is a legendás atlantisziak építették ezeket, hanem egy még ősibb, a naprendszerünkön kívülről származó faj vagy civilizáció, amely kijelölte az emberiség jövőbeli sorsát. Peter Lemesurier meggyőzően állítja A hajnal istenei-ben, hogy az egyiptomi piramisok valójában ősi csillagtérkép részét alkotják – egy sokkal felsőbbrendű értelem kőbe vésett üzenetét, melynek rendeltetése az, hogy átvezessen minket a jelenen, a jövő felé kormányozzon bennünket, végül pedig eljuttasson a csillagok közé.

Gold Book, Debrecen, 2001
256 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639248932 · Fordította: Dinya Tamás
Alexandra, Pécs, 1997

Bla IP>!
Peter Lemesurier: A hajnal istenei

Lemesurier könyve alcímében szerintem túl magabiztosan jelenti ki, hogy megfejtette a Nagy Piramis rejtélyét.Egyértelműen elveti a gizai három nagy kőpiramis síremlékként való építését, s a feltételezett megoldást a csillagokhoz kapcsolja, amelyeket Hufu piramisának „szellőző” aknái jelölnek ki. Sajátos kódrendszert alakított ki, amely alapján olvassa a 3 piramis belső szerkezetét, méretét, egyéb jellemzőit. Ez alapján feltételezi, hogy a térség tervét eredetileg földönkívüliek sugallták, tán kezdték meg megvalósítását, s a Föld, Hold, Vénusz, Mars bolygók múltjáról, jelenéről és jövőjéről, azaz a naprendszeren belüli életről írták meg benne történelmét és jövőbeni prognózisát. Ez valamikor a Szfinx létrehozása időpontja környékén történhetett i.e. 10500 táján, amikorra a Sep Tepi, az „Első Idő” Izisz és Ozirisz korát helyezi. Bizonyítéka a Szfinx testén látható függőleges vízerodációs nyomok, valamint az eredetileg oroszlán forma későbbi időben átfaragott feje, amely így aránytalanul kicsi lett. Summa summáron hosszútávon csak a Földön van emberi élet, de azt is el kell hagynunk egy idő után a világűr felé.
Elég mellbe vágó, szinte hihetetlen elmélet – de érdemes elgondolkozni rajta, mert kiindulási alapja reálisnak tűnik – a Szfinx lényegesen régebbi lehet a tudomány által ma elfogadott időpontnál…az egyiptomi kultúra prehistorikus időkbe való mély belenyúlását más bizonyítékok, pl. madár-repgép modell, megmagyarázatlan technikainak tűnő sírleletek a korai időkből is erősítik.
Volt benne egy-két dolog, amit eddig sehol nem olvastam, pl. hogy a piramis járatainak modelljét előre megépítették…