Akasha ​krónika 2 csillagozás

Peter Krassa: Akasha krónika

Az idő pereg, mint ujjaink között a homok. Amíg számunkra a Föld lakói számára az idő fontos dolog, addig az Akasha króníka – az úgynevezett világemlékezet – szempontjából teljesen közömbös. Végtelen és örök. Az asztrális fény, a múlt, a jelen és a jövő egysége az maga idétlen ismeret és valóság. Aki képes lenne ebbe betekinteni az hatalmas tudással rendelkezhetne. Lehet, hogy ez valakinek vagy valakiknek már sikerült? A szerző több hites és hírhedt tudóst, történelmi személyiséget (Leonardo da Vinci, Edgar Cayce, Sant Germain grófja…) mutat be, akiknek ez lehet, hogy sikerült. Közöttük Ernetti páter időgépének leírását részletesen ismerteti, mely a világ szeme elől elrejtve létezik. A szerző e gép és a hozzáfűződő tudás leírásával filozófiai és ismeretelméleti szempontokat feszeget. Vajon sorsunk eleve elrendeltetett vagy a szabad akaratunk működik? A könyvben leírtak személyes beszélgetésen, tudományos kutatásokon, cikkek hiteles igazolásán alapszik.szempontokat feszeget.

Trivium, Budapest, 2000
280 oldal · ISBN: 9637570845 · Fordította: Nagy Imre

Nikola Tesla

Peter Krassa: Akasha krónika

Nagyon érdekes világ és nagyon izgalmas elgondolás. Több könyvben próbáltam utánajárni, ezért olvastam el ezt is. Alternatíva v. éppen ez az igazi, azóta sem tudom…

gjudit8>!

Előre elrendelt sors szabad akarat nélkül nem keletkezhet. A múltban gyakorolt szabad akarat az eredete és az oka a jelenbeli látszólagos sorsszerűségnek és ez formálja az életünket… A szabad akarat és az egyéni sors feltételezi egymást. A sors a szabad akarat erejének a bevetésével korlátozott mértékben megváltoztatható.

Kapcsolódó szócikkek: sors · szabad akarat
gjudit8>!

Amikor a Bibliában azt olvassuk, hogy Isten az első napon a fényt teremtette meg, ez azt jelenti, hogy azt az elemet alkotta meg, amelyből az összes többi elemet meg akarta alkotni.

Kapcsolódó szócikkek: fény
gjudit8>!

De hiszen azokat nem is lehet tudósnak nevezni. Azok nem találnak fel semmit. Csak ott ülnek az egyetemeken és olyasmin kérődznek, ami amúgyis megvalósíthatatlan. Aztán megírják a doktori értekezésüket és életük többi részét arra szánják, hogy ne valósítsák meg azt, ami megvalósíthatatlan. [Nikola Tesla]

Kapcsolódó szócikkek: Nikola Tesla
gjudit8>!

… a nőket inkább az életelixír, a férfiakat viszont elsősorban a bölcsek köve érdekli. A nők örök szépségre, a férfiak örök gazdagságra vágynak.