Egy ​ősz Mallorcán (Mallorca 3.) 16 csillagozás

Peter Kerr: Egy ősz Mallorcán

Egy skót házaspár farmot vásárol Mallorcán, messze a turistáktól hemzsegő helyektől, hogy szerencsét próbáljanak. Narancsot és citromot termesztenek, igyekeznek mindenből pénzt csinálni, ami megterem a földjükön. A kezdeti nehézségek után Peter, Ellie és a fiúk lassan beilleszkednek a vidéki élet mindennapjaiba. Peter túlságosan is. Tökéletesen elsajátítja a spanyol mananaságot, amit a felesége egyre kevésbé tolerál. A skót család vidám történetei folytatódnak. Több-kevesebb sikerrel felújítják a régi fincát, csetepatéznak a szomszédokkal, szúnyogriasztás céljából ecetfürdőznek, találkoznak Mallorca pezsgővedelő gazdag köreivel, eljutnak olyan éttermekbe, ahová egy hétköznapi turista sose tévedne be.

Eredeti cím: Viva Mallorca!

Eredeti megjelenés éve: 2004

Tericum, 2007
266 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639633322 · Fordította: Sziklai István

Peter Kerr: Egy ősz Mallorcán

Már biztosan sokan eljátszottak a gondolattal, hogy lakhelyet változtatnak…de nem néhány háztömbnyivel költöznének arrébb, hanem országhatárokat átlépve, akár több ezer kilométer távolságra.
Közéjük tartozom én is. Milyen jó elképzelésnek tűnik, hogy a hideg teleket hátrahagyva, a stresszel teli életet lecserélve, családostól keressünk egy számunkra megfelelő új lakhelyet és ezzel egy új életformát. De eddig elgondolásomat csak a változás napos oldala töltötte ki: új emberek, langymeleg éjszakák, különleges gasztronómia…
És itt jön ez a könyv, mely bemutatja ugyan a fent említett nagyszerű dolgokat is, ugyanakkor jó párszor megálljt parancsol. Megjeleníti a számtalan bukkanót, mindennapi nehézséget, a változtatás bökkenőit, dilemmáit, gondjait.
Nagyon élveztem a könyv minden oldalát. Olvasmányosan megírt, humorral tűzdelt kötet, mely sokszor olyan képet festett Mallorcáról, mintha egy idegenvezető mesélne és mesélne. De több volt ennél, személyesebb, valóságosabb, természetközelibb.

Peter Kerr: Egy ősz Mallorcán

Kihívás miatt bukkantam erre a könyvre, ami igazán szórakoztató és felesleges drámáktól mentes volt. A helyszín magával ragadott, imádom Spanyolországot, és olyan volt, mintha én is ott lehetnék. A költözés, hogy az ember ekkora változást eszközöl, Skóciából Spanyolország, igazán nagy és merész lépés. off Szerettem olvasni a mindennapokról, amik nem csak az örömteli pillanatokat mutatták meg, hanem az való élet szürkeségeit. Maria színfolt volt a cselekményben. Nekem tetszett!!! off

Levenzia>!
Peter Kerr: Egy ősz Mallorcán

A sorozat harmadik része. Kicsit kevesebb bonyodalommal, sok-sok humoros pillanattal, történettel.Bár igazából kb. ennyi ami ebből a részből most megmaradt. Illetve a sok-sok leleményesség, ahogy az emberek élik mindennapjaikat ( gondolok most spoiler mentesen a parkolásokra, a közlekedésre stb. ) Talán erre a részre mondanám, hogy az igazi mallorcai életről szól, nem csak a gazdálkodásról, a családról. És persze jöhet a negyedik rész. :)

Britta89>!
Peter Kerr: Egy ősz Mallorcán

Ellie és Péter története egy különleges helyen. Találkozhatunk helyiekkel, akik közül némelyek bartátságosan, sőt segítőkészen állnak az újonnan érkezettekhez, míg mások jót élcelődnek rajtuk.
Ők megvalósították mindazt, amiről álmodtak és a tranquilo stílust is kezdték felvenni, főként Peter.
A könyv vége felé főként lehetett érezni, ahogy sikerül beolvadniuk és elfogadni, hogy az otthonuk lett ez az új, csodálatos hely. Ekkor kezdődtek az igazán jó dolgok és élvezhetővé váltak a hétköznapok is.
Úgy gondolom, hogy ez a téma sok mindenkit megmozgatott már, köztük én is kacérkodtam a gondolattal, hogy másik ország, új élet..nem váltottam még valóra. Ki tudja mit hoz a jövő.
A könyv élvezhető és könnyed olvasmány. Voltak olyan részek, melyeket túl részletesnek is éreztem, de ezek nem voltak zavaróak. A hozzáadott humor pedig határozottan dobott a történeten.
Szívesen ajánlom.

koan12>!
Peter Kerr: Egy ősz Mallorcán

Az eddig elolvasott három rész közül ez tetszett a legkevésbé. Úgy érzem, Peter Kerr kevesebbet hozott, mint amit az előző részekben kaptam tőle. Egy biztos, ez a Kerr nagyon jól tud mesélni. Látni, hogy nem nagyon unatkozott a család Mallorcán, mindig akadt tennivalójuk. A sok bonyodalom és kellemetlenség ellenére kezdenek beilleszkedni, kezdenek úgy élni, úgy viselkedni, mint az igazi őslakosok.

FarkasKa06>!
Peter Kerr: Egy ősz Mallorcán

Ezt a könyvet ajándékba kaptam. Könnyed, itt -ott iróniával, humorral fűszerezve.
Pont olyan k9önyv, amire a hideg, zord napokb vágyik az ember, bevackolódva az ágyba.
Elgondolkodtató példa, hogy hogyan lehet új életet kezdeni Skócia után ezen a szigeten.

Gólyanéni>!

…már annyi arcfelvarrása volt, hogy a torka körül hordani kell azt a flitteres sálat, hogy elrejtse a köldökét, de még így is több ránc van a pofáján, mint az elefánt seggén.

Bookaholic77 >!

Kósza szellő, puha, akár egy rebbenő angyalszárny – ahogy errefelé mondják – lebbentette meg fejünk felett a lombkoronát, hogy maga mögött hagyja a közeledő ősz sok száz illatát.

Kapcsolódó szócikkek: angyalszárny
Bookaholic77 >!

Újfajta ősz volt ez számomra – olyan ősz, ami a természet szunyókáló évszakának közeledését jelezte, aminek megfigyeléséhez már hozzászoktam Skóciában, de ami egyben a vidék ébredezését is hírül adta.

Bookaholic77 >!

De most, hogy magam mögött tudhattam közel egy évet a manana életszemlélettel, a hajlam, hogy mindent félretegyek – a tanyasi munkákat leszámítva –, mindent, ami nem volt abszolút élet-halál kérdés, olyan természetessé vált, mint a levegővétel.

Bookaholic77 >!

Sőt, a hosszú lábú birkák rendezett kis nyájainak látványa és kolompolása, ahogy azok ide-oda vándorolnak, imitt-amott megállva, hogy lerágcsálják az út menti fűcsomókat, a vidéki Mallorca szépségei közé tartozik.

Bookaholic77 >!

Mallorcán a vendéglőben evés nem lett volna mallorcai vendéglőben evés, ha nem az olívabogyók, ropogós kenyér és fokhagymás all-i-oli majonéz csipegetésével kezdődik.

Bookaholic77 >!

Még csak két perce volt Mallorcán, de már vissza akart menni Skóciába a nagyihoz, mostanra meg annyira belejött a dologba, hogy már milliomosok a haverjai. Szerintem, ha Charlie beleesne egy szeméttartályba, abból is légfrissítőillattal mászna ki!

Gólyanéni>!

Ha egy csapat római légiós masírozott volna végig ebben a pillanatban a dűlőúton, az sem rítt volna ki a környezetből. Az idő néhány röpke pillanatra megállt, és mi pontosan ugyanazokat a neszeket, zajokat és illatokat hallottuk és éreztük, mint azok, akik ugyanezen a helyen éltek az idők során. Furcsa érzés volt – már-már hátborzongató a maga kellemes módján, és egyben elképesztően megnyugtató. Az az érzésem támadt, hogy egy vagyok a természettel, hogy annak szerves részét alkotom.

padmé>!

ő mindig tartott egy-két disznót – „a konyha plafonjába vert kampókra, tod” –

Britta89>!

Sminkje olyan volt, mintha erősen lesült arcára egy malteroskanállal vitték volna fel, hússzínű hálószemes testhezálló ruhájából pedig sok minden kilátszott.

Mallorca sorozat · Összehasonlítás