Tökéletes ​emberek 28 csillagozás

Peter James: Tökéletes emberek

John ​és Naomi fájdalma leírhatatlan, miután a négyéves kisfiuk meghal egy ritka genetikai betegségben. Újabb gyermeket szeretnének, de attól félnek, ő is örökölné a hibás gént. Egy orvos viszont azt ígéri nekik, hogy minden kórtól megóvja a születendő babát. A klinikán azonban valódi rémálom kezdődik.
Egy tavaszi délutánon harminc tengeri mérfölddel az amerikai partoktól egy fiatal pár álldogál a klinikává átalakított óceánjáró helikopter-leszállóhelyén, és aggodalmas arccal kapaszkodnak a hajókorlátba. Mindketten tisztában vannak vele, hogy most már túl késő; nem gondolhatják meg magukat. Vajon helyesen cselekszenek? Mindkettejük szívét a félelem mardossa, amikor az előttük álló beavatkozásra gondolnak.
John és Naomi leírhatatlan fájdalmat élt át, miután elvesztették négyéves kisfiukat egy ritka genetikai betegségben. Újabb gyermeket szeretnének, de attól félnek, ő is örökölné a hibás gént. Dr. Leo Dettore, a világ vezető génsebésze azonban megígéri nekik, hogy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsikerek General Press

General Press, Budapest, 2012
390 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636434113 · Fordította: Gieler Gyöngyi

Anna Marshall · dr. John Klaesson · Dr. Leonard Dettore · Halley Klaesson · Naomi Klaesson

Lanore P>!
Peter James: Tökéletes emberek

Peter James az eddigi, hátborzongató gyilkossági történetek helyett egy olyan (közeli) jövőbe vitt el, ahol az emberek életébe betört a génmanipuláció, a tulajdonságok testreszabása, a tökéletes emberek létrehozása, és az ezzel kapcsolatos szülői döntések… de hiába a gondos, precíz tervezés – a leendő gyermek magasságától az alvásigényén át egészen a vezetői képesség kialakításáig – ahogy az lenni szokott, valami félresikerül, és amit létrehoztak, tönkretette minden szereplő életét… nem szeretnék ilyen világban élni. James hozta a formáját, ebben a számomra új műfajban is maradandót alkotott, a legapróbb részletekig izgalmas és letehetetlen volt.
Köszönöm a könyvet @Droci -nak :)

Peter James: Tökéletes emberek

Ez a könyv már kismillió éve a kívánságlistámon volt, de valamiért úgy könyveltem el magamban, mint egy beszerezhetetlen könyvet, amit már sehonnan nem lehet megrendelni, ezért nem is igyekeztem, hogy megszerezzem. Aztán valamilyen úton-módon mégis az utamba került ez a kötet egy webshopban, és a szülinapomra meg is rendeltem. Imádom a General Press Világsikereket, és ez a könyv már a fülszövegével megfogott.

Mindig is érdekelt a genetika, a génmódosítás, és a magzat genetikai módosításának témája, de ezekolyan kérdések, amik szinte tabunak számítanak. Sokszor eljátszottam már a gondolattal, hogy én is igénybe veszek egy ilyen „kezelést” a jövőben, ha lehet így mondani, de nem azért, mert előre meg akarnám határozni, hogy a gyermekem mondjuk kosarazó vagy zseni legyen, csakis olyan értelemben, hogy fiú vagy lány legyen, mert mindkettőből szeretnék egyet. Nos, lehet, hogy ezt a múltban fontolgattam, de ezután a könyv után biztos, hogy nem tennék ilyet.

Ez a kötet szerintem sok tudósnak felnyitná a szemét, ha elolvasnák, nagyon nagy tanulságot hordoz arról, hogy mi történik akkor, ha túl messzire megy a tudomány és a világ jobbá tétele helyett a pénz lebeg a tudósok szeme előtt. Nagyon tanulságos volt.

Mindenkinek ajánlom.

Gyöngyi0309>!
Peter James: Tökéletes emberek

Amikor már kb. 30 oldal volt hátra, eldöntöttem, hogy 4 csillagot kap a könyv, Több szempontból sem volt tökéletes. Általában, ha krimit olvasok, direkt nem gondolkodom ( hogy véletlenül se találjam ki a csavarokat), de ebben a könyvben hiába engedtem el magam, a könyv háromnegyedénél kitaláltam a csavart, sőt túl is gondoltam, úgy még jobb lett volna :)
Az eleje kifejezetten uncsi volt, aztán egymás után kaptam a sokkokat.
A vallási szektás vonal kifejezetten nem tetszett, a könyv fő témája – genetika- viszont nagyon-nagyon. Félelmetes és lenyűgöző is volt egyszerre. Ajánlom ezt a könyvet @bokrichard-nak, ő talán jobban otthon van a témában, kíváncsi lennék, mennyire volt hiteles orvostudományi szempontból.spoiler
Az utolsó 2-3 oldal adatta a feledik csillagot, noha túlgondoltam a csavart a könyv közepetáján, ütött akkorát az író a végére, amire nem számítottam, annak ellenére, hogy voltak olyan részek is benne, amik még számomra is hihetetlenek voltak, és az író átadhatta volna a kiadás előtt a feleségének vagy az anyukájának olvasásra bizonyos részeknél.
Összességében ajánlom nagyon a könyvet. Hátborzongató és lenyűgöző egyszerre.

Heske P>!
Peter James: Tökéletes emberek

Nagyon jól megírt könyv, az a fajta, amit nem lehet letenni. Ugyanakkor a hideg rázott a történettől folyamatosan, rettentően hihető és valóságízű, számomra borzasztó volt. Örülök, hogy elolvastam, de nem olvasnám el egyhamar újra.

Mr_Szörnyi_Börnyi>!
Peter James: Tökéletes emberek

A regény érdekes meseszövésű, figyelmet végig fogvatartó olvasmány. Tartalmában erősen hajaz Robin Cook Mutáció című könyvére, némiképp alacsonyabb színvonalon megírva. Bár a végkifejlet más, a hasonlóság már-már plágiumgyanús. A tudományellenes keresztény terroristák hada ugyanakkor annyira abszurd a huszonegyedik században, hogy az számomra a regény színvonalát rombolja. (Igaz azonban, hogy ez az utópisztikus cselekményszál minden életszerűtlensége ellenére a jelenleg uralkodó irodalmi körökben kétségkívül csak növelte az író népszerűségét.) Szórakoztató stílusa révén végig lekötött, a végkifejletig -amiért egyébként egy plusz pont jár- ébren tartotta a kíváncsiságomat.

geryyah>!
Peter James: Tökéletes emberek

Nagyon jó volt ez a könyv, filmgyanús egyszóval. Nem is értem, hogy eddig miért nem fedezte fel ezt a könyvet a nagy amerikai filmgyártás. Egy eléggé aktuális témát jár körül ez a könyv, a genetika jövőbeli útjait. Nagyon jó az ötlet, érdekesen, izgalmasan tálalva. Ötös :)

Rooxy>!
Peter James: Tökéletes emberek

Nem egy vidám történet az biztos, de a tudományos szövegek ellenére is élvezhető és olvasmányos. Nekem még soha nem kellett csalódnom az íróban.
Bővebben: http://ilovebooks.blogger.hu/2017/01/28/peter-james-tok…

Gergő_80>!
Peter James: Tökéletes emberek

Érdekes, bár nem annyira eredeti a könyv alapötlete.
Génsebészet, embereken végrehajtott beavatkozások…
Jól megírt történet, pörgős.
Jó kis kikapcsolódás.

Bchrvk>!
Peter James: Tökéletes emberek

Egyike a kedvenc könyveimnek, nagyon fordulatos, tele van izgalommal… jobb nem is lehetne<3

mrsp>!

Az emberi faj nemigen képes a jövőbe látásra. Sokkal könnyebb a múltba nézni.

27. oldal, 5. fejezet

mrsp>!

Végül is minden gyerek így születik – szerencsejáték, hogy mi lesz belőle, egy dobás a genetika kockajátékában.

39. oldal, 8. fejezet

mrsp>!

A világ változik, és az emberek nem szeretik a változásokat.

27. oldal, 5. fejezet

Lunemorte P>!

Egy késő áprilisi délutánon, harminc tengeri mérföldnyire Cape Codtól egy fiatal pár álldogált a csomagjai mellett az átalakított óceánjáró helikopter-leszállóhelyén, és szélfútta hajjal, aggodalmas arccal kapaszkodtak a hajókorlátba.

Kapcsolódó szócikkek: Cape Cod
mrsp>!

Valamit valamiért, az életben ez mindig így van.

28. oldal, 5. fejezet

mrsp>!

A könyvek szemétkosárba valók, nem igaz?

56. oldal, 14. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: könyv
mrsp>!

A szerelem nemcsak egy kötelék két ember között, hanem olyan, mint egy szekértábor, amivel megvédelmezzük magunkat a külvilág támadásai ellen.

89. oldal, 23. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
mrsp>!

– Amit mond, az olyan, mintha széttépnénk minden idevonatkozó szakkönyvet.
– Mrs. Klaesson, már nincs mit széttépniük – felelte a pszichológus halkan, de határozottan. – Önök minden könyvet kihajítottak az ablakon, amikor elmentek dr. Dettoréhoz.

273. oldal, 89. fejezet

mrsp>!

Az igazságot sokszor nehéz elfogadni.

378. oldal, 125. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: igazság
mrsp>!

Furcsa az a pillanat, amikor az ember rájön, hogy a világ már nem olyan, mint amilyennek megismerte.

385. oldal, 128. fejezet