Jól ​áll nekik a halál (Roy Grace 2.) 30 csillagozás

Peter James: Jól áll nekik a halál

Veszélyes ​dolog egy vonaton talált CD-t csak úgy hazavinni, és kíváncsiságból belenézni…
A fiatal üzletember, Tom ezt teszi, és nem érti, miért törlődött le a laptopjáról minden adat… Hamarosan kiderül, hogy ez még csak a kezdet: tettével halálos veszélyt szabadított magára és egész családjára.
Egy előfizetők számára készült filmfelvételen valódi, véres gyilkosság látható: egy meztelen, gyönyörű nőt brutálisan megkéselnek. Tom később fenyegető e-mailt kap egy névtelen feladótól: ha ő vagy a felesége szól a rendőrségnek a felvételről, az ő haláluk is hamarosan „adásba kerül”…
Peter James (Könnyű léptek, A bosszú játéka, Kegyetlen tréfa), a torokszorító izgalmak közepette félelmetes világot vázol fel, amely az internet révén bárki otthonába betörhet. A csak erős idegzetű olvasók számára ajánlott thrillerben kőkemény erőszak jelenik meg a maga vérfagyasztó valóságában; kíméletlen és szélsőséges maffiamódszerek pőre filmkockái peregnek a szemünk előtt, miközben… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2006

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsikerek General Press

General Press, Budapest, 2009
394 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636431518 · Fordította: Mártha Bence

nypiro P>!
Peter James: Jól áll nekik a halál

Érdekes volt a könyv eleje. Nem gondoltam, hogy időben ott folytatódik nagyjából ahol az előző befejeződött. Megemlíti az előző történetet, mint előző ügyet.
A történet érdekes nagyon. Eleinte nem értettem, úgy tűnt, mintha 2 szálon folyna a történet. De az író sajátossága, hogy egyik szemszög Roy, a másik pedig Tom szemszöge. Roy nekem szimpatikus karakter. Kimondottan tetszett, hogy új ruhatárat akar magának és nem szégyell segítséget kérni. (tudom ez a gyilkosság szempontjából nem releváns, de nekem tetszett). Sőt a szerelmi élete is nagyon érdekes :)
Ami az egész gyilkosság mögött áll off nagyon beteg, de igen ez ma valóság. Jó pénzért bármit.
Kicsit meseszerű lett a vége off. Apró sejtésként tovább lehet gondolni az órákat.

General Press, Budapest, 2009
394 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636431518 · Fordította: Mártha Bence
Peter James: Jól áll nekik a halál

Szerintem kicsit gyengébbre sikerült, mint az előző rész. Az egész bűntény és a nyomozás kezdete is nagyon lassú volt, aztán mire felpörögtek az események, már vége is volt :)
A mostani gyilkosság nem volt annyira véres és durva, de azért megdolgoztatta Grace nyomozót és a csapatát. Remélem, hogy a következő rész jobb lesz, mert ez egyszer olvasós.

Ananiila>!
Peter James: Jól áll nekik a halál

Ez nem volt olyan jó, mint az első rész. Túl sok volt az egymás mellett futó szál és sajnos egyik sem volt túl izgalmas. Nagyjából a felétől indult csak be a történet és nem hozott nagy fordulatokat sem. Időben szinte rögtön a Kegyetlen tréfa után játszódik, de természetesen teljesen új ügy van a középpontban.
Roy Grace és kis csapata, valamint James olvasmányos stílusa továbbra is nyerő nálam, úgyhogy jöhet a következő rész.

Szaniszló_Zsolt>!
Peter James: Jól áll nekik a halál

Rendkívül brutális krimi, csak 18+!… Peter James átvette az első helyet kedvenc krimiíróim között, alig várom, hogy nekikezdjek egy másik regényének.

Zoltan_Greenwood P>!
Peter James: Jól áll nekik a halál

Ez nekem nem tetszett annyira mint az első!
A sztori maga jól ki van találva de nehezen raghato meg a könyv.
Nekem nagyon nehezen ment mire végeztem vele.
Egyszer érdemes el olvasni, de nincs olyan jó mint az első rész.

MezeiMarcsi>!
Peter James: Jól áll nekik a halál

Nagyon jó, hogy a brutális világot néha megtöri az író egy kis humorral.
A fülszöveg szerint Roy találja meg a CD-t, de Roy a nyomozó. Az üzletember Tom.

– Sokat olvasol?
– Nem eleget, de kényszeresen vásárolom a könyveket.

mate55>!

Az egykor szebb napokat látott sorház ajtaján egy csinos, fiatal nő lépett ki a júniusi napsütésbe – életének utolsó reggelén.

mate55>!

Az élet csodás, mind a gyengéd, mind a mocskos vágyakat jóllakatja. De a gyáváknak nem való.

mate55>!

Amikor egy barátom igazán sikeres lesz, bennem meghal valami.

_Katie_ P>!

Az élet egy tanulási görbe, csak meg kell értened, hogyan olvasd le az értékeket.

_Katie_ P>!

Amíg az ember tud mosolyogni, mindig van remény, másképp nem is lehet átvészelni a megpróbáltatásokat

_Katie_ P>!

Az élet csodás, de kiszámíthatatlan. Sosem tudhatjuk, mi vár ránk a sarkon túl. Ki kell élvezni minden pillanatát, amíg még megtehetjük.

Roy Grace sorozat · Összehasonlítás