Félhomály 31 csillagozás

Peter James: Félhomály

A ​brightoni Szent Anna-temetőben egy frissen hantolt sír dombja magasodik. A sírkertben csönd honol. Ám a csöndet halk zaj töri meg. Mintha valahol kopogtatnának. Csakhogy kopogtatás hangjai a mélyből hallatszanak…
A kisvárosi pletyka azonnal felkapja az ügyet. Kate Hemingway fiatal újságírónő minden követ megmozgat, hogy bejusson a rendőrségi kordon mögé, és jelen lehessen, amikor a sírt újra felnyitják. A vérfagyasztó látványra azonban semmi sem készítheti fel. Mégis, az a sok hivatalos ember, aki a sír körül állt, mintha nem ugyanazt látta volna. A nyomozást leállítják, a cikkét rágalomnak minősítik. Kinek áll érdekében eltussolni az ügyet?
A szálak a helyi kórházba vezetnek. Vajon csak a túlhajszolt, létszámhiánnyal küzdő orvosi kar vétlen hibája az alig huszonéves nő élve eltemetése, vagy előre megfontolt, kísérletező kedvű gyilkos jár közöttük?
A törékeny, de kitartó Kate nem hagyja annyiban, csak azt nem sejti, hogy olyan dermesztő történetben csöppen,… (tovább)

Lebegés címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1991

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsikerek General Press

General Press, Budapest, 2010
354 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636432423 · Fordította: Szieberth Ádám

smetalin>!
Peter James: Félhomály

Jöttem javítani a százalékot!!!
Először is: senkinek nem ajánlom a könyvet, aki műtét előtt áll!! mert nem biztos, hogy nyugodt szívvel egyezik bele az altatásba.
Másodszor: erősen elgondolkoztam azon, most akkor koporsós temetést szeretnék vagy hamvasztást. eddig hamvasztást választottam volna, a könyv is meggyőzött erről, de a vége azért elbizonytalanított!! Lehetne az örök élet opció?
Érdekes volt a téma, sokan írtak már erről, és én is kicsit hadilábon állok a testen kívüli élményekkel,van e alagút fénnyel a végén, szeretnék hinni benne, de nem mindig sikerül. Ez a könyv sem győzött meg, de elgondolkoztat.
Érdekes volt a könyv, nem unatkoztam, jól ír ez a Peter!

Szédültnapraforgó>!
Peter James: Félhomály

Nem volt rossz sem a történet, sem az író stílusa, mégis nálam valahogy elmaradt a „katarzis”, amikor jóértelemben vett borzongás fut végig rajtam. Ez a könyv undorított helyenként, kicsit féltem is (pedig nem olvastam még olyan könyvet, ami félelmet váltott ki, ez volt az első „halálközeli élményem” :)
Itt is előjött az újságíró csaj (Kate Hemingway) kíváncsi természete, ami persze veszélyeket rejtett magában, nem is keveset.
Patrik-os szálat nem erőltette az író, mivel nem a love story volt a lényeg, de azért jó, hogy időnként volt egy férfi mellette.
Ez az az olvasmány, ami jó volt, egyszer elolvassa az ember, de egyenlőre elég is belőle.

mate55>!
Peter James: Félhomály

A szerző tisztes munkát végzett, meglepően eredeti alapötletből. Egy jól felépített thrillert írt, amiben arányosan keveredik a valóság, a misztikum és a hétköznapok bemutatása.Ezek után elmondhatjuk, hogy a könyv mindvégig szórakoztató és élvezetes marad, nincs hiba sem az olvasmányos stílusban, sem az izgalmak és feszült momentumok adagolásában. Aki csak egy kicsit is kedveli a misztikus krimiket annak mindenképpen érdemes elolvasni Peter James regényét.

szilva81>!
Peter James: Félhomály

Hatborzongato egy könyv volt. A ket parhuzamosan folyo törtenetnel alig vartam, hogy a szalak összekapcsolodjanak, es ebböl a törtenetböl is latszik, hogy az orvosoknak mekkora hatalmuk van fölöttünk, egy ket bekattant agy, es maris a kiserleti alanyuk leszünk, ugy hogy sem mi, sem mas nem is fog rola tudni… talan soha, hacsak egy kivancsi ujsagiro nem ered az igazsag nyomaba.
A vege pedig… wow, igazi hatasvadasz volt.

Anna_Sera>!
Peter James: Félhomály

Egy kis hiányérzetem van.Ez a könyv lehetett volna sokkal jobb.Jó a téma,de csak a végén igazán izgalmas.Túl sok leírás volt a lényegtelen részletekről,a lényeges részek meg valahogy össze voltak csapva.Van benne két elég nagy hiba is,mikor is Kate elmenekül a temetkezési vállakozótól,egy ilyen gátlástalan újságíró,aki képes kiadni magát közegészségügyinek,belógni a boncolásra,plusz álcáját megtartva a család közelébe férkőzni,az nem menekül el,hanem valahogy kivágja magát, a másik meg,hogy nagy benne a gyanú az orvos iránt,plusz tudja is,hogy a doki kétszer is beadott neki valami nem kellemes szert,és mégis elfogad tőle kávét,amit nem előtte csinál?Azért ennyire senki se hülye.A legvége viszont fantasztikusan jó volt.

Dina636>!
Peter James: Félhomály

Nem a megszokott thriller kategóriába esik ez a könyv. Van benne természetfeletti szál is, de nem a túl erőltetett mennyiségben, éppen annyi csak, hogy átgondold, vajon tényleg van-e valami a halál után. Az alapötlet eredeti (legalábbis számomra), izgalmas és cselekménydús volt a történet. A helyenként gyomorforgató leírások miatt nem ajánlanám mindenkinek, de a műfaj kedvelőinek mindenképpen.

geryyah>!
Peter James: Félhomály

Nagyon izgalmas, érdekes volt. Már rég nem olvastam ilyen jó könyvet.

briggg>!
Peter James: Félhomály

Hátborzongató, de nagyon nagyszerűen megírt történet, amely elég alaposan boncolgatja a mi történik velünk a halál után és van e élet a halál után kérdéskört.

– Azok után, amit láttam, engem hamvasztani fognak! Nem szeretném véresre kaparni a körmömet, mint azok a fiúk Arnhemnél. […]
– Hát nem is tudom… Baromi jó lehet arra ébredni a koporsóban, hogy mész a kemencébe. Érzed a forróságot, aztán lángok nyaldossák a koporsó falát… Legjobb a balzsamozás. Ha az elején még nem is vagy halott, a végére tutira az leszel.

Lunemorte P>!

Az altatógépemmel mindent meg tudok tenni a pácienssel, amit csak akarok. Az emberek föl sem fogják, mekkora hatalom van egy aneszteziológus kezében. A sebészeket csak az érdekli, hogy a páciens ne mozogjon, ne görcsöljenek be az izmai, és ne legyenek reflexei. A sebészek csak diplomás ácsok és vízvezeték-szerelők, semmi több. A műtőben az aneszteziológusnak van a legnagyob hatalma. Hogy a beteg túléli a műtétet vagy sem, az attól függ, mit csinálok az altatógépemmel, milyen gyógyszereket adok neki, és milyen mennyiségben.

Lunemorte P>!

Mondok én nektek valamit – szólalt meg rekedtes hangon Harry Oakes, miközben cigaretta fityegett a szájában. – Azok után, amit láttam, engem hamvasztani fognak! Nem szeretném véresre kaparni a körmömet, mint azok a fiúk Arnhemnél. – Rákacsintott Kate-re, aki vitézül visszamosolygott.
– Hát, nem is tudom – mondta Jim Barnhope. – Baromi jó lehet arra ébredni a koporsóban, hogy mész a kemencébe. Érzed a forróságot, aztán a lángok nyaldossák a koporsó falát…