Amíg ​a halál el nem választ (Roy Grace 12.) 28 csillagozás

Peter James: Amíg a halál el nem választ

Jodie Bentley kislány korától két dologról álmodott: hogy gyönyörű lesz, és gazdag. Miután az első vágyát egy plasztikai sebész segítségével valóra váltja, sürgősen hozzálát a második célja eléréséhez. A pénzszerzésre két lehetőséget lát: vagy megdolgozik a vagyonért, vagy hozzámegy egy gazdag férfihoz. Az utóbbi jóval egyszerűbbnek tűnik, ez esetben viszont felmerül a probléma, hogy miként szabaduljon meg később a férjétől. De végül is gyakorlat teszi a mestert…

Eredeti megjelenés éve: 2016

General Press, Budapest, 2018
424 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634521402 · Fordította: Kiss Ádám
General Press, Budapest, 2018
424 oldal · ISBN: 9789634521419 · Fordította: Kiss Ádám

robinson P>!
Peter James: Amíg a halál el nem választ

Kerek, kidolgozott, szórakoztató és izgalmas. PJ és RG mindent megtesznek, hogy a kedvenceim közé kerüljenek, jó úton vannak.

Peter James: Amíg a halál el nem választ

A „Rút kiskacsa” esete a „Fekete özvegy” szerepében. A remake (gyakorlatilag egy felturbózott, mindenféle „nyalánkságokkal” telepakolt krimi /vagy más/, ami ettől még krimi marad) és a remake között óriási különbség lehet, nemcsak minőségben, de koncepcióban is. De akkor is kell valamifajta életanyag, amit nem helyettesítenek a nemzetközi bűnügyi irodalomból visszaköszönő sémák. Véleményem szerint úgy áll a helyzet, ahogy valamikor Jurij Tinyanov: Az irodalmi tény című tanulmányában leírta: „Egy műfaj bomlása úgy megy végbe, hogy a központból kiszorul a perifériára, ugyanakkor pedig az irodalom melléktermékeiből, az eldugott zugokból és a mélyből új jelenségek bukkannak fel és nyomulnak az előbbiek helyébe a centrumba.” Sajnos, egy ideje beindult ez a folyamat, s ez visszamenőleg is újrarendezi a képet. Hol van már a magányos magánkopó és a bűn „eposza”, amelyet Raymond Chandler mellett Dashiel Hammett, később Ross MacDonald énekelt meg? Azért annyira nem keseredtem el, mert ma is szövik tovább olyan remek írók, mint Elmore Leonard, John Connolly, Robert B. Parker, Michael Connelly stb. ezt a számomra oly kedves műfajt. Ritka az olyan krimi, ami nem feltétlenül jó, de nem tudok rá haragudni, és ez a fene nagy nosztalgia miatt történik így. Mert Peter James könyve ugyanis olyan, mint valami ’70 – ’80 – as évekbeli krimi, amit nosztalgiával olvasok újra és újra. Persze láttam, hogy nem ez lesz az a könyv, ami megreformálja a zsánert (inkább csak kiszolgálja azt). Mivel folyamatosan olyan érzésem volt, hogy Grace nyomozó beavatkozása az ügybe és különösen a történet titkos eleme is szenvedett. Ettől függetlenül izgatottan vártam a végét és spoiler Élveztem, de csak úgy, mint egy krémest. Kívánatos, de nem túl tápláló.

smetalin>!
Peter James: Amíg a halál el nem választ

Az a baj ezzel a sorozattal, hogy semmi kiemelkedő nincs benne. Úgy értem, holnapután már nem fogok emlékezni sem rá. Roy nyomozó itt csak a könyv második felében jelenik meg, ami nem is volt baj, de olyan semmilyen karakter. A nyomozásról is ennyit tudok mondani, óriási szerencséjük volt. Több szálon futott a cselekmény, de persze volt egy fő-fő szál Jodie a „fekete-özvegy”, semmi különleges maximum az, hogy egzotikus állatok vették körül, és itt nem csak a férfiakra gondolok!:) Szóval, nem olvasok többet a sorozatból, de most tényleg és komolyan, nem gyengülök el.

nikolett_z>!
Peter James: Amíg a halál el nem választ

Ritkán olvasok krimit, de ez most jó választás volt. Tetszett a történet, ami végig több szálon futott. Jodiet ki nem állhattam, kezdettől fogva azt vártam, hogy mikor kapja már el végre valaki. Bevallom, én a bérgyilkosnak szurkoltam. Néha egy-egy rész kicsit unalmasnak tűnt, máskor pedig úgy beindultak az események, hogy alig tudtam letenni a könyvet. Összességében jó volt.

Rooxy>!
Peter James: Amíg a halál el nem választ

Imádom, hogy van olyan szerző, akinek bátran belefoghatok a könyvébe, tudom, hogy nem okoz majd csalódást (na jó, ritkán talán). Most is pontosan azt kaptam, amire számítottam: egy érdekes témát, remek kidolgozással. Nem unatkoztam alatta egyetlen másodpercig sem. Semmi durva hibát vagy hiányosságot nem tudok felróni a kötettel kapcsolatban.
Bővebben: http://ilovebooks.blogger.hu/2020/11/19/peter-james-ami…

Pusztai_Eszter>!
Peter James: Amíg a halál el nem választ

Nagyon izgalmas történet,tetszett az alaptörténet.Szinte le sem tudtam tenni ,de inkább a „fekete özvegy„ történetének szólt,az nekem jobban tetszett ,mint a rendőrré és a nyomozóé.A könyv második felében inkább több volt a rendőrről szóló rész,mint szerettem volna.
A tájleírások nagyon részletesek voltak,én nem tudtam ,hogy valóban igazak-e ,mert sosem jártam arra vagy csak kitlálta az író és fontosnak sem tartottam a cselekmény szemponjából ezt a fajta részletgazdaságot.Inkább szövegkitöltésnek éreztem.
Most fedeztem fel hogy ez egy sorozat része,gondolom nem összefüggő részek.Volt kezdete és vége a történetnek.

mate55>!

Üres kézzel jövünk a világra, és úgy is távozunk.

mate55>!

„A múltat és a jövőt legjobb figyelmen kívül hagyni, különben soha nem élvezzük ki a jelent.”

robinson P>!

A férfi szeme szerelmesen csillogott.
A nő szeme veszélyesen.

mate55>!

„A vacsora két fővel a legélvezetesebb. Velem és egy jó pincérrel.”

mate55>!

A barátaidat tartsd a közeledben, az ellenségeidet pedig még közelebb!

mate55>!

– Ne feledd […] – mindig a pilóta a legjóképűbb személy egy helikopter fedélzetén.

mate55>!

Ha soha nem tapasztaljuk meg a sötét és fagyos telet, nem valószínű, hogy valaha is értékelni tudjuk majd a fényes nyári napok melegét.

mate55>!

Az élet nem esély kérdése… Az élet döntés kérdése.”

mate55>!

Szerencsés volt, és ezt tudta is. Neki volt a legjobb felesége és a legjobb fia az egész világon, amitől a saját életfelfogása és értékrendje is megváltozott. Emellett a szerencsésebb napokon a munkáját is mindenki másénál jobbnak találta.

Roy Grace sorozat · Összehasonlítás