Született ​gyilkos (Batman és Robin 1.) 25 csillagozás

3. KÖTET
SZÜLETETT GYILKOS

Batman visszatér a halálból és ismét Gotham City védelmére kel. Ezúttal nemcsak a bűnt győzi le, de a saját fia, a tízéves Damian Wayne lelke miatt is harcba száll, aki orgyilkosból válik az új Robinná. Bruce magára vállalja azt a hálátlan feladatot, hogy bebizonyítsa Damiannek, a világ a gonosztól nem csak másol életének kioltásával lehet megszabadítani. A mentor szerepében tisztelegve Senki, a tettre kész tömeggyilkos, megpróbálja Damiant elcsábítani, hogy kövesse őt, hiszen mindketten… gyilkosnak születtek.

Tartalma: BATMAN ÉS ROBIN 1-8. szám

Kronológiai sorrend: 57

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics - A legendás Batman

200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377185858 · Illusztrálta: Patrick Gleason, Mick Gray, Guy Major

Lanti18
Peter J. Tomasi: Batman és Robin 1. – Született gyilkos

Igényesen megrajzolt, kellően sötét, lebilincselő mű. Damien az idegesítő mitugrászból/ nagyokos 10 évesből a mű végére eljut egy szerethető karakterig. Az ölni, nem ölni kérdés mindig is érdekes volt Batmannél, hiszen ez lenne a „legkönnyebb”, leggyorsabb módja a bűn felszámolásának.
A kronológia szerinti haladást sajnos az össze-vissza megjelenés erősen hátráltatja, de de senki nem fog 3 évet várni rá, hogy sorrendben olvashassa a műveket.

jardo
Peter J. Tomasi: Batman és Robin 1. – Született gyilkos

Az első fele (harmada?) nekem elég nyögvenyelősen ment csak, utána viszont jobban beindult, és onnantól már sokkal jobban élveztem. Damian szinte végig egy idegesítő kis p.cs, tipikusan az a sidekick, akiket olyan sokan utálnak a képregényekben; a nyakam teszem rá, hogy ha ennél is lehetett volna szavazni, mint anno abban a bizonyos történetben, tuti őt is agyonverette volna a közönség. Viszont legalább valamennyire van íve a karakter fejlődésének, illetve Batman is kapott ezzel egy új réteget. Összességében nem rossz kötet, egyszer megéri elolvasni, a rajzok is szépek, de instant klasszikus nem lesz belőle.

Batman és Robin sorozat · Összehasonlítás