Született ​gyilkos (Batman és Robin 1.) 28 csillagozás

3. KÖTET
SZÜLETETT GYILKOS

Batman visszatér a halálból és ismét Gotham City védelmére kel. Ezúttal nemcsak a bűnt győzi le, de a saját fia, a tízéves Damian Wayne lelke miatt is harcba száll, aki orgyilkosból válik az új Robinná. Bruce magára vállalja azt a hálátlan feladatot, hogy bebizonyítsa Damiannek, a világ a gonosztól nem csak másol életének kioltásával lehet megszabadítani. A mentor szerepében tisztelegve Senki, a tettre kész tömeggyilkos, megpróbálja Damiant elcsábítani, hogy kövesse őt, hiszen mindketten… gyilkosnak születtek.

Tartalma: BATMAN ÉS ROBIN 1-8. szám

Kronológiai sorrend: 57

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics - A legendás Batman

200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377185858 · Illusztrálta: Patrick Gleason, Mick Gray, Guy Major

Nikolett0907 P>!
Peter J. Tomasi: Batman és Robin 1. – Született gyilkos

Azt hiszem megvan annak is az előnye, ha lassan olvasok egy képregényt.
Főleg az, hogy a rajzokat tű pontossággal felmérhetem és élvezkedhetek a látványban.
Ez a kötet kicsit zavaros volt a számomra.
Párom nagy rajongója a sorozatnak, több mindenre is felhívta a figyelmemet olvasás előtt, de van amire nem lehet.
Még pedig az, hogy nem egymás után jönnek a sorozat részek történetileg.
Én semmit nem tudok a világról, csak maximum amit a filmek nyújtottak, ezért igazán felkavaró élmény követni ki kivel van és most éppen kit üldözünk.
Ettől függetlenül olvasom tovább, kitartó vagyok.
Egy olvasásnak tökéletesen megfelelt.

Léczfalvy_Lili>!
Peter J. Tomasi: Batman és Robin 1. – Született gyilkos

Tudom, hogy egy képregényben semmi sem lehetetlen, de mégis a profi gyilkos Robin egy kicsit azért kiverte a biztosítékot nálam. Tipikus vérpisti. Továbbra is azt mondom, hogy tetszik ez a gótikus hangulat, bár itt Batman karaktre sem jött át. Mármint mikor denevéremberként van az őrült gyönyörűen van megrajzolva de Bruce úrfiként nem tetszett. Állandó vesszőparipám a szöveg/kép arány, de itt még ebbe se tudok igazán belekötni. ;) Nem, nekem az alapkoncepcióval van bajom a tíz éves kis gyilkossal.

Lanti18>!
Peter J. Tomasi: Batman és Robin 1. – Született gyilkos

Igényesen megrajzolt, kellően sötét, lebilincselő mű. Damien az idegesítő mitugrászból/ nagyokos 10 évesből a mű végére eljut egy szerethető karakterig. Az ölni, nem ölni kérdés mindig is érdekes volt Batmannél, hiszen ez lenne a „legkönnyebb”, leggyorsabb módja a bűn felszámolásának.
A kronológia szerinti haladást sajnos az össze-vissza megjelenés erősen hátráltatja, de de senki nem fog 3 évet várni rá, hogy sorrendben olvashassa a műveket.

jardo>!
Peter J. Tomasi: Batman és Robin 1. – Született gyilkos

Az első fele (harmada?) nekem elég nyögvenyelősen ment csak, utána viszont jobban beindult, és onnantól már sokkal jobban élveztem. Damian szinte végig egy idegesítő kis p.cs, tipikusan az a sidekick, akiket olyan sokan utálnak a képregényekben; a nyakam teszem rá, hogy ha ennél is lehetett volna szavazni, mint anno abban a bizonyos történetben, tuti őt is agyonverette volna a közönség. Viszont legalább valamennyire van íve a karakter fejlődésének, illetve Batman is kapott ezzel egy új réteget. Összességében nem rossz kötet, egyszer megéri elolvasni, a rajzok is szépek, de instant klasszikus nem lesz belőle.

elmouse>!
Peter J. Tomasi: Batman és Robin 1. – Született gyilkos

Kétségbeejtően átlagos. Mind történet, mind a rajzok szempontjából. Egyedül Damian jellemfejlődése érdekes, de ezt már olvastuk Morrisontól is, ráadásul az sokkal jobban van megírva.
Sajnos Tomasi nem egy Morrison, de még csak nem is egy Scott Snyder.

Batman és Robin sorozat · Összehasonlítás