Laura ​és az Ezüstszfinx rejtvénye (Laura 3.) 83 csillagozás

Peter Freund: Laura és az Ezüstszfinx rejtvénye

Laura csak tizenhárom esztendős, de rendkívüli képességekkel, jó barátokkal és bátorsággal megáldott. Mindezek segítségével folytatja gyakran kilátástalannak tűnő, elkeseredett harcát Borboron, a Sötét Fejedelem ellen, aki fogságban tartja apját. Hogy megmentse őt, meg kell találnia a mágikus erejű kardot, majd annak birtokában a csupa titok Sors-hegységbe mennie. De ott őrködik az óriási Ezüstszfinx, és csak azt a halandót ereszti be, aki helyesen megfejti rejtvényét. A rossz válasz maga a halál. Csak a lovától kísérve elkínzottan bolyong Laura az elátkozott dzsungelben, mígnem egyszerre rámered a csodalény rubinvörös szeme…
A csata kilátástalannak tűnik…

Eredeti megjelenés éve: 2004

M-érték, Budapest, 2005
454 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637304215 · Fordította: Farkas Tünde · Illusztrálta: Tina Dreher

Paulina_Sándorné P>!
Peter Freund: Laura és az Ezüstszfinx rejtvénye

Már az elején elengedett a történet, bár voltak részek, ahogy megfogott. Kaja és Lukas nem semmi „páros”, nagyon idegesítőek voltak ők ketten. Laura nagyon ügyes, de néha olyan, mintha már túlzás lenne a tudása. Már nagyon várom, hogy Laura és Lukas apja spoiler Úgy érzem soha nem lesz hozzá közelebb, mindig jön valami. Tetszik, ahová visz az író a történetben.

blankaveronika I>!
Peter Freund: Laura és az Ezüstszfinx rejtvénye

A sorozat legjobb kötete. Különálló könyvként is megállja a helyét. Igazi történet.

Camelia>!
Peter Freund: Laura és az Ezüstszfinx rejtvénye

Ez volt a legjobb könyv, bár a címe nekem kicsit érdekes volt, mert nem igazán stimmelt a történethez, de ettől függetlenűl nagyon izgi volt. Kíváncsian vártam, hogy a Laura mellett állók közül ki is lesz az aki gonosz lesz a végén, mert hát kell egy olyan ember aki nem jó csak teteti…

Ryia>!
Peter Freund: Laura és az Ezüstszfinx rejtvénye

Bevallom, nekem ez tetszett a legjobban az egész sorozatból. Igen kaotikusan olvastam, ez volt az első rész, amit elolvastam. Lehet azért tetszett, már régen volt.

AryGi>!
Peter Freund: Laura és az Ezüstszfinx rejtvénye

Ebben a történetben, csak az nem tetszett, hogy az eleje a másik kötetben maradt. Amúgy igen csak szerettem. A történet fondorlatos, és lassan folyik (utalás későbbi kötetre), de pont ezt szeretem benne. És a varázsló aki mellé szegődik, már az elejétől gyanús volt nekem.

Lahara IP>!
Peter Freund: Laura és az Ezüstszfinx rejtvénye

Ha Ezüstszfinx, akkor miért aranyszfinx van a borítón? Arghhh… Meg miért is ez a címe? Miért nem Laura és a kard rejtélye? Sokkal jobban illene hozzá. De ez a nyomozósdi nem rossz, csak Lukas borzasztó idegesítő.
Ja meg, tudom, hogy ezzel közelebb próbálja hozni az ifjúsághoz a helyzetet Freund, hogy DiCapriót meg Harry Pottert emlegeti, de igazán kihagyhatná. Nem attól lesz valami életszerű, na!

Caledonia_Valley P>!
Peter Freund: Laura és az Ezüstszfinx rejtvénye

Nagyon tetszett, de hát mondanom sem kell, mert a sorozat minden darabja nagyon jól sikerült mű, igaz így idősebb fejjel már látok benne néhány hibát itt-ott, de az nem számít, hisz fiatalkorom egyik legkedvesebb regényfolyama. :)

Cecy>!
Peter Freund: Laura és az Ezüstszfinx rejtvénye

Ez is tetszett, ahogy a többi rész is, nagyon izgalmas és fordulatos. De könyörgök, ha még soha senki nem tudta megoldani a rejtvényt, akkor miért pont Laurának sikerült??? Kivételes képességei vannak, de kivételes észről nem volt szó!

Laura sorozat · Összehasonlítás