Laura ​és Aventerra titkai (Laura 1.) 134 csillagozás

Peter Freund: Laura és Aventerra titkai

Laura bentlakásos kollégiumban tanul. Őt és öccsét mostohaanyja neveli. A kislány a „tizenhármas jegyben” született, ami különleges képességekkel ruházza fel. Először megriad attól, hogy a kiválasztottak közé tartozik. Ám ha nem bízik önmagában, nem győzhet. Tizenharmadik születésnapján neki kell felvenni a harcot a Gonosszal. Neki kell megmentenie Elysiont, a Fény Őrzőjét a biztos haláltól. Ha csődöt mond, Aventerra bolygón Borboron, a Sötét Fejedelem kezébe kerül a hatalom. És akkor az Embercsillag, a Föld elsüllyed az Örök Semmiben. Laura körül a világ feloszlik segítőkre és ellenségekre. Ártó szellemekké válnak tárgyak, a park bokrai kutyaként vicsorognak rá…

Eredeti megjelenés éve: 2002

M-érték, Budapest, 2003
472 oldal · keménytáblás · ISBN: 963951909x · Fordította: Farkas Tünde

Marius Leander

lena91
Peter Freund: Laura és Aventerra titkai

Tizenéves korom legkedvencebb sorozata! A mai napig ragaszkodok hozzá:)
Imádom Laurát, imádom a világát, imádom Aventerrát, imádom Freund-ot:)

Lahara ISP
Peter Freund: Laura és Aventerra titkai

Határozottan nem volt rossz. Nehezen indult, és a fordítás talán nem volt a legtökéletesebb, de izgalmas volt, és a vége felé már letehetetlen. Ami idegesített, Lukas. Épp nagyon izgalmas volt minden, erre beszól: „kusilog”. Olyankor fejbe bírtam volna dobni valami kemény tárggyal. Mi a kánya az a kusilog? Katharina, azaz Kaja szerethető, kedves jellem. Főleg, mert imádja a csokoládét és a könyveket. Laura meg… nos elviselhető főhős. Kaját jobban csíptem nála.

Camelia
Peter Freund: Laura és Aventerra titkai

Nagyon tetszett, bár úgy jártam vele, hogy az utolsó részt vettem ki a könyvtárból elsőnek és kezdtem el olvasni, de utána rájöttem hogy az nem az első :) Izgalmas volt hogy laura hogy tudja meg hogy milyen jegyben született… És hogy a koleszben, hogy viszonyulnak hozzá a tanárok, gyerekek. :)

Fanni_Seilinger
Peter Freund: Laura és Aventerra titkai

Nagyon izgis az egyetlen bajom az ,hogy nincs nálam a folytatás (Laura és a Hét Hold Pecsétje) :( Csak az ötödik része de azzal még kuka vok mert nem ismerem a 2,3,4 könyv történetét. :(

DeerEsther
Peter Freund: Laura és Aventerra titkai

Ez volt életem legelső olyan könyve, ami arra késztetett hogy olvassak:o

EstrellaPolar
Peter Freund: Laura és Aventerra titkai

Nem is tudom mikor olvastam először, csak találomra bejelöltem 2008-at, de szerintem hamarabb volt, ugyan is anya azt mondta hogy csak azért kaptam meg ezt a könyvet, mert mikor vele meg mamával vásárolni voltunk, akkora hepajt csaptam a könyvesboltban hogy nekem ez kell, hogy inkább megvették csak csihadjak már… :D Sírva fakadtam úgy nevettem mikor mesélte :D :D :D :D Szóval régen lehetett mert nem emlékszem rá. Most újra elolvasom az egész sorozatot, mert megláttam a könyvtárban a többi részét, mert nekem sajnos csak ez az első van meg, hála a hisztinek :D Még most is ugyan úgy imádom Laurát mint az ez előtti kb. 10 olvasásnál :)

PuPilla
Peter Freund: Laura és Aventerra titkai

Aranyos könyv, de nem ösztönzött, hogy elolvassam a folytatásokat. Nem sikerült elérnie amit a HP-sorozatnak, hogy minden korosztályhoz szóljon. Szerintem kinőhető. És kicsit fantasys alaphangot üt ez a Fény Őrzője és Örök Semmi… Tetszett, hogy rajzoltak bele térképet. Laura aranyos, de nem kidolgozott.

malenca
Peter Freund: Laura és Aventerra titkai

a cselekmény izgalmas, de a történetmondás élvezhatatlan. Lehet, hogy a fordítás teszi, de nagyon nem szerettem… sajnos

Lahara ISP

Kaja ebéd után megint az ágyára hengeredett, és egy vastag könyvet, valamint egy majdnem ugyanolyan vastag tábla csokoládét vett magához.

Ingryd

Kaja éppolyan szenvedélyesen olvasott, mint Laura. Mindegy, hogy kalandregény vagy fantasztikus történet, mese, monda vagy legenda – ha a könyv némi izgalmat ígért, a barátnők olvasás közben mindenről képesek voltak elfeledkezni.

Ingryd

– (…) Rajtad kívül senkiről nem tudok, akinek sikerült volna egy vad csuuzmát megszelídíteni.
– Csodálkozol? – Alarik nagyképűen, de szélesen vigyorogva kínálta húgának az almát. – Én is megmaradnék nálam – ilyen bánásmód mellett!

Vivke

Kézfogásában körülbelül annyi erő volt, mint egy nyuszifingban, ahogy most Laura undorodva visszaemlékezett.

Vivke

Egyszerűen okádék! Ha ez a mocsadék remeknek talál valamit, az csakis undorító lehet.

Vivke

– Ó, én nem érek rá – hallotta máris Lukas hangját. – Randevúm van a számítógépemmel.

– Igazán nem érted?
Laura a fejét csóválta.
– Igazán nem.
Lukas a szemét forgatta.
– Tipikus spóragy!

2. fejezet

Vivke

– Csámcsi soha nem fog megtanulni rendesen enni – mondta. – No de vigasztalódj, Alarik. Legalább veled marad, és nem szökik el a vad testvérekhez a Suttogó-erdőbe. Rajtad kívül senkiről sem tudok, akinek sikerült volna egy vad csuuzmát megszelídíteni.

4. fejezet

Laura sorozat · Összehasonlítás