Genestealer ​Cults (Warhammer 40,000: Legends of the Dark Millennium) 1 csillagozás

Peter Fehervari: Genestealer Cults

The galaxy is vast, and worship of the God-Emperor by His faithful takes many forms. The Spiral Dawn is one of the countless sanctioned sects of the Imperial Cult. As a gathering of Spiralytes make their holy pilgrimage to Redemption, the sect's world of origin and a shrine world of the Imperium, they find not a haven of enlightenment and introspection, but a soot-choked hellhole where their order's founders and an unorthodox regiment of Astra Militarum maintain an uneasy coexistence. As tensions between the serene congregation and the superstitious Guardsmen mount, the new arrivals begin to unravel the dark secrets concealed at the heart of their faith.

>!
Black Library, Nottingham, 2016
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9781785723674

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

girion>!
Peter Fehervari: Genestealer Cults

Genestealer avagy génorzók, a warhammer egyik legérdekesebb kialálmánya. Azoknak akik nem ismerik őket, ők az alien xenomorphjainak közeli testvérei. Megfűszerezve viszont egy kis lovecraftiánus kultusz imádattal. Minden egyes példányba egy teljes szekta van bele kódolva, afféle kultusz.rar.monster formában. Áldozataiból bizarr fanatikus hibrideket varázsol akik több generáció alatt új tisztavérű génorzókat nemzenek majd. Közben pedig vallásos áhítattal várják csillagok közül érkező isteneiket… akik majd végül felfalják őket. Egy biológiai adaptációra épülő faj, a tyranidák, különös mellékága melynek éppen a kulturális adaptációban rejlik az ereje. A kultusz ugyanis nem készen születik, hanem áldozatainak elméjében fogan meg. Így születhetett még a könyvben szereplő Spiral Dawn, a Birodalmi hitvallás hivatalosan bejegyzett szektája.

„the cruellest and most bloody regime imaginable… Forget the promise of progress and understanding… There is only an eternity of carnage and slaughter, and the laughter of thirsting gods”
Ezek a mondatok abból a bevezetőből vannak amelyik minden warhammer regény elején megtalálható. A legtöbb olvasó csak átfutja ezeket a szavakat. Sajnos valószínű hogy a legtöbb író is így tesz. Vagy legalábbis a there is only war kitételen kívül màst nem jegyeznek meg belőle. Bezzeg Fehervari, ha az ő stílusára vagy kíváncsi akkor inkább az előbbi mondatokat idézd fel.

A történetben Fehervari egy újabb kellemetlenül egyedi bolygóval és egy újabb emlékezetes regimenttel ajándékoz még minket. Redemptionnal, a 219. a birodalomban, lehet nem kelleni hagyni hogy az adepta sororitas nevezzen el bolygókat, és a rajta állomásozó Vassago Black Flagssal. Redemption egy fortyogó láva bolygó, egyetlen lakható helyszínnel, egy hét vulkanikus csúcsból és a köztük elterülő sziklaplatóból álló szigettel. A hőség, a tüdőt lassan kimaró gázok és porok, valamint a rendszeres viharok mellett a bolygón lappangó rejtélyek sem teszik épp kellemes hellyé.
A Black Flags, Fehervari szokásához híven, rendhagyó alakulat. Nevükhöz mérten van bennük egy kis kalózos vonal. Egyrészt több, szétforgácsolódott regiment embereit gyűjti magába, másrészt…
„Üdvözüljök önöket a Redemptionon. Mi vagyunk ennek a bolygónak az elkötelezett és önzetlen védelmezői. Mielőtt továbbengednénk önöket, kérnénk 100 önként jelentkezőt aki csatlakozik harcunkhoz.” Sajátosan oldják meg a létszámhiányt. :D
A bolygó legjellegzetesebb ismertetőjegye azonban a Birodalmi Kultusz Spiral Dawn szektája, ami a korábban itt található Adepta Sororitas kolostor helyét vette át a Császár, pardon Spiral Father, imádatában.
A Prológusban láthatjuk ahogy a szekta későbbi pátriárkája megérkezik a bolygóra és ezzel egyidőben nővérek maguk ellen fordulnak és kipusztulnak. A következő fejezettel több mint 100 évet ugrunk és egy a bolygóra tartó zarándok csoporttal ismerkedhetünk meg, azon belül is két legfontosabb nézőpontunkkal. Cross, a kevés szavú veterán és Ariken, a fiatal orvos/zarándok.

A könyvvel kapcsolatban egyetlen hibát tudok felhozni de azt a kifejezetten bosszantó fajtából. Olyan mintha egy két kötetes könyv első kötetét olvastam volna. A történet nem fut ki igazi csúcspontra, a legtöbb szál inkább csak félbemarad. Persze nem kizárt hogy ez tudatos koncepció része. Ugyanis nagyon hatásosan szövi tovább az egészet jellemző hangulatot. Itt nem győzhetsz, csak túl és átélhetsz.
A kezdeti két szembeálló félről, a Black Flags és a Spiral Dawn, később kiderül hogy valójában négy, természetesen free-for-all felállásban. Egyikük, remélem nem okozok vele meglepetést, az inkvizíció. Persze nem az „finomkodó”, ne adj isten „jóindulatú” inkvizíció akit megszokhattunk. Azt kell mondjam ekkora szemétládákkal Wh regényben utoljára a Deathwatch lapjain találkoztam, Sigma személyében.
Meg kell jegyezzem hogy ildomos lenne kidobni idővel egy P. Fehervari Teljes Warhammer Univerzuma kiadást. Ugyanis nagyon szorosan kapcsolódnak Fehervari munkái egymáshoz személyek események helyszínek és legfőképp tematika révén. Korábbi történeteiből két szereplő is főszerepben köszön vissza. Templeton kapitány és Le Mal Kalfu. Persze ez egyeseknek meglepetés lehet, hisz mindkettőjükről azt gondolhattuk korábbi történeteikben hogy nem élték túl.

Ui: Emlékszik valaki olyanra hogy egy Wh regényben egy lánckard nem csak hogy beakad, de elszakad a lánc, és lecsapja forgatójának karját? Szeretem Fehervari finom tiszteletlenségét.


Népszerű idézetek

girion>!

– Remind me again why we’re fighting for these bastards, Cross? – Trujilo asked.
– Because the other ones are much worse, my friend.
And that’s the whole sorry story of the Imperium. Cross decided.

175. oldal

1 hozzászólás

Hasonló könyvek címkék alapján

Orson Scott Card: Ender's Game
Aaron Dembski-Bowden: The First Heretic
T. J. Klune: Crisped + Sere
Dan Abnett: The Anarch
Derek Künsken: The Quantum Magician
Marko Kloos: Centers of Gravity
Aaron Dembski-Bowden: Abaddon: Talon of Horus
Aaron Dembski-Bowden: Spear of the Emperor
David Weber: On Basilisk Station
Chris Wraight: The Lords of Silence