Megjelenésének várható időpontja: 2019. április 25.

Álmodó ​Üresség (Üresség-trilógia 1.) 0 csillagozás

Peter F. Hamilton: Álmodó Üresség

A ​távoli jövőben az űrutazás lehetővé tette, hogy az emberiség a galaxis távoli vidékein is új világokat gyarmatosítson, miközben a legkorszerűbb technika miatt hétköznapi dologgá vált a hosszú, talán az örökkévalóságig tartó élet. Nálunk lényegesen idősebb civilizációkkal ismerkedtünk meg. A megrázó felfedezések után az emberiség most egy új korszak kapujában áll. Talán meg fogjuk érteni a világegyetem legfontosabb titkait is.

A világűr végtelenjében azonban elképzelhetetlen veszélyek is lesnek ránk.

Az Üresség: egy zárt, sokmilliárd éves világegyetem. Eleven, és a tágulását éppen csak hogy meg lehet akadályozni. Kapcsolatba akar lépni velünk.

Inigo titokzatos álmokat oszt meg az emberiséggel egy valószínűtlen hősről, az egyszerűbb életről és a jobb jövőbe vetett reményről – egy olyan bolygón, ami nem az övé.

Elégedetlen követői elszántan megpróbálják valóra váltani ezt az utópiát, és átlépik az Üresség tiltott határát, hogy célba jussanak.… (tovább)

Eredeti mű: Peter F. Hamilton: The Dreaming Void

Eredeti megjelenés éve: 2007

Delta Vision, Budapest, 2019
704 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633952948 · Fordította: Varga Csaba Béla · Megjelenés időpontja: 2019. április 25.