Krisztus ​helytartói 9 csillagozás

Peter de Rosa: Krisztus helytartói

A pápaság legnagyobb bűne és sok más bűnnek a forrása a mérhetetlen hatalommal való visszaélés.
Különös érzés arra gondolni, hogy Ő, akitől hatalmukat levezetik, hatalom nélkül élt és halt meg.

Peter de Rosa nem teológiai művet írt, sem a pápaságról szóló tudományos értekezést.
Állítja, hogy műve nem ellenséges, hanem baráti tett akar lenni.

Ezt a könyvet senki sem mellőzheti, aki érdeklődik a világ dolgai iránt.

Panem, Budapest, 1991

Barbár
Peter de Rosa: Krisztus helytartói

A kiugrott pap megírja a tutit a pápaság intézményéről. Biztosít minket arról ( a hátsó borítón kiemelve), hogy műve „nem ellenséges, hanem baráti akar lenni”. Erre mondják, hogy ha ilyen egy barát, akkor már nem is kell ellenség. Mindenkiről tud rosszat mondani, kivéve egy pápát, a kommunistákkal fraternizáló XXIII. Jánost.

nyolcadikutas

Ambivalens érzéseim vannak.
Részben a könyv amolyan népszerű történelem a pápákról, Szent Pétertől Karol Wojtiláig. Helyzetek, szélsőségek és a történelem híres és hírhedt figurái vonulnak itt fel számlálhatatlanul. Ez a rész több, mint élvezhető.
Másrészt morális tézisekkel találkozunk a születésszabályozástól a magzatelhajtásig, ami inkább elgondolkodható már csak a téma súlyánál is fogva.
És akkor ott a cölibátus, vagy a házasságkötés szentségének kérdése, melyek taglalása számomra kimerítette a teljes unalom fogalmát.
Ergo: olykor élveztem, olykor gondolkodtam, olykor untam.

Barbár

Az ár, amit Konstantinnak a kereszténységhez való csatlakozása követelt, az egyház ártatlanságának az elvesztése volt.