X-Faktor ​2. (X-Faktor 2.) 26 csillagozás

Peter David: X-Faktor 2.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Kingpin, Budapest, 2017
136 oldal · puhatáblás · Fordította: Harza Tamás · Illusztrálta: Roy Allen Martinez, Renato Arlem, Dennis Calero, Ariel Olivetti

Rodwin>!
Peter David: X-Faktor 2.

Számomra öt csillag, ha nem is ritkán, de nem nagy gyakorisággal jutalmazom a képregényeket maximális csillaggal. De ez úgy érzem megérdemli.
Az első részről már csak halovány foszlányaim voltak, de szerencsére a kiadó mindig ír egy rövid összefoglalót, az első oldalra, hogy mik is történtek eddig.
Zord egy világ ez, ahol a mutánsokra úgy vadásznak, mint a kivert kutyákra. Az X-Faktor tagjai pedig belekeverednek egy mini polgárháborúba, az igaz mutánsokkal. Most akkor ki is a jó, és a rossz? Én mint egyszerű olvasó, az X-Faktor és Madrox csapata mellett állok, teljes vállszélességgel.
De nagyobb gondjuk is akad, mint a viaskodás az X-Menekkel , Tryp személyében. Madroxnak szerencsére van egy Layla-ja, aki ha nem is mindent, de tud dolgokat.
Peter David pedig zseniálisan írja, és keveri szálakat, térben és időben. Sokszor számomra zavaró az időbeli ugrándozás, de itt nem volt. a fordítás meg nagyon szuper, de ezt a minőséget már megszokhattuk Harza Tamástól. A poénok pedig sokszor nagyot ütnek.
Rajzok tekintetében vegyesek az érzelmeim, kicsit megzavart, hogy többen is közreműködtek. Számomra Renato Arlem rajzai voltak a legkiemelkedőbbek. Ez a noir stílus már a Daredevil sorozatnál is nagyon megfogott, itt sem volt másképp. Sokszor nagyon kifejezően tudta ábrázolni az érzelmeket, és szinte kiugrottak a lapokból a szereplők.
A képregények korát éljük újra, az egyszeri ember azt sem tudja hova kapjon a sok megjelenéstől. De minden Marvel, és X-Men rajongónak kötelező ez a sorozat!
Szerencsére ha jól tudom a kiadó végigviszi az egész sorozatot, és ezért hatalmas köszönet nekik!
Újabb minőségi sorozatot indított útjára a Kingpin kiadó, a Fenegyerek, és a Hulk mellett. Bár utóbbival még adósa vagyok magamnak.

Kingpin, Budapest, 2017
zsof>!

A történet rendben volt.
A rajz számomra nem tetszett.

FélszipókásŐsmoly P>!
Peter David: X-Faktor 2.

Továbbra is remek, fordulatos a történet, fokozódik a helyzet. Layla továbbra is kedvenc, még inkább, mióta kiderült, hogy ő sem tud mindent. Ezúttal több rajzoló működött közre az első kötetben megismert Dennis Calerón kívül: a rajzfilmes stílusú Ariel Olivetti, az erős ceruzavonásokkal jellemezhető Renato Arlem, és a Magnus fia képi világáért is felelős Roy Allen Martinez. Nekem mind tetszett. Két füzet a Polgárháború eseményéhez kapcsolódik, de igazából nem szükséges hozzá, csak megemlítenek ezt-azt, nincs ráhatással a főszálra az X-Faktor és a hadakozások Mutánsvárosra gyakorolt hatását is inkább elmesélik, nem ábrázolják.

A magyar kiadás ezúttal is pazar a kinyitható háromoldalas borítóképpel, részletes karakterleírásokkal, és a Hír Harsona újságcikkel.

Rodwin>!

Madrox: – Lefogadom, mindenki azt mondja rád, hogy fura kislány vagy.
Layla: – Nem tudhatom, még nem találkoztam mindenkivel.

Fleur_Rouge_Cerise>!

Nem a szelídek öröklik a Földet. Hanem a mutánsok.

X-Faktor sorozat · Összehasonlítás