Morlun ​visszatér (Pókember: A Másik 1.) 24 csillagozás

Peter David – Reginald Hudlin – J. Michael Straczynski: Pókember: A Másik – Morlun visszatér

Pókemberről kiderül, hogy halálos beteg. Megpróbál mindent, de úgy tűnik, semmi sem segíthet rajta. Ráadásul visszatér egyik legnagyobb nemezise, Morlun, aki ezúttal valóban az életére tör. Pókembernek már elsőre se volt esélye ellene, de itt végképp elbukik. Már az Angyalok segítségére sem számíthat, csak egyet tehet: készül a halálra.

Kingpin, 2009
126 oldal · ISBN: 9789638826459 · Fordította: Harza Tamás · Illusztrálta: Mike Wieringo, Pat Lee, Mike Deodato

Kapcsolódó zóna

!

Marvel

646 tag · 769 karc · Utolsó karc: 2020. július 29., 03:25 · Bővebben

Dominik_Blasir>!

Ez egy meglepően tisztességes és érdekes Pókember-történet első fele volt.
Már az alapkoncepcióval megnyertek, miszerint három, egyszerre futó Pókember-címen át történik egy esemény. Ezáltal ugyan novellaszerű a történetfűzés, de nyugodtan tudtak koncentrálni egy-egy fontos eseményre, nem kellett annyit haladni a nagy cselekménnyel (ráadásul a különböző illusztrátorok közti váltás is jól jött).
Bár elképzelésem sincs, hogy ki az a Morlun, de tetszett, ahogy eljátszottak Pókember világával és önképével, ahogy különböző mellékszereplőkön keresztül figyeltük a személyiségét. Azért különösen jár a plusz pont, hogy mindenre volt idő és hely: nyugodtan végig tudott mindenki mondani egy monológot, valóban meg tudtuk ismerni az egyes karakterek reakcióit, nem szakította meg az egészet egy akciójelenet (rád mutatok Millar) – amikor pedig mégis volt valami, az legalább kellemes szórakoztatónak, nem pedig túltoltnak vagy unalmasnak tűnt. Tetszik ez az arány.

EmeseGx >!

Nagyon jó volt, csak azt sajnálom, hogy ilyen rövid. Olyat láthatunk benne, amit alig mertem elképzelni, el se hittem, hogy meg merik ezt írni, de nagyon jól sikerült. A rajzok egy része nagyon szép, viszont volt, ami lehetett volna jobb. A Bosszú angyalai, MJ, Morlun, aki nagyon érdekes gonosz és Peter már megszokott humora, ami még ilyen körülmények között is kitart.

ftamas>!

Nem volt rossz történet bár egy kicsit szakadozottnak éreztem. A történet lényegét, gondolom a második rész adja majd meg, de azért egynek jó volt.

Nelli0805>!

Ez a kötet lekötött, elég durva volt, bár sokkal nagyobb hatása lett volna, ha nem tudnám, hogy spoiler.
Viszont a rajzok nem igazán tetszenek, legalábbis ami az emberábrázolást illeti, a többi jó.

Razor SMP>!

Bevallom, Morlunról azt se tudtam, kicsoda-micsoda, így szükségem volt némi wikipédiás segítségre. Szerencsére a történet nem csak az ellene való harcról szól, sőt, erre egészen a végéig nem is kerül sor, a hangsúly Peter-en és a családján van, miként fogadják el az elkerülhetetlen véget.

pelikanbence>!

Még 2009-ben kaptam karácsonyi ajándékba ! :) Pókember ismét az egyik legkeményebb ellenfelével néz szembe, aki legyőzi lelkileg és fizikailag is. Szépen megrajzolt és színezett és jól megírt képregény. :) Kedvencem ez a képregény ! :)

Csokky>!

Nagyon jó történet! Az alapkoncepció elég grandiózusnak hat, és kellő tempóban vezetik fel azt, ami gondolom a második kötetben eléri majd a tetőpontját.

FélszipókásŐsmoly>!

Straczynski tud írni és tud újítani egy unalomig ismert sorozaton is úgy, hogy nem megy szembe az alapokkal, nem feledi vagy torzítja el az addigi értékeit. Baromira tetszett Pókember ellenfeleinek totemes vonala – ezzel kiváltott egy „aha” élményt spoiler. Morlun árnyalt és erős. Nem olyan, akit pár viccel elcsépel közkedvelt és barátságos Pókfejünk.

Hatalmas csalódás viszont a rajzok hullámzó minősége – némelyik csodálatos, némelyikről meg hihetetlen, hogy valaki jóvá hagyta kiadásra…

Pókember: A Másik sorozat · Összehasonlítás