Pókember ​2099 (vol. 2) 1. (Pókember 2099 (vol. 2) 1.) 26 csillagozás

Peter David: Pókember 2099 (vol. 2) 1.

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Kingpin, Budapest, 2021
116 oldal · puhatáblás · Fordította: Harza Tamás · Illusztrálta: John Livesay, Rick Leonardi, William Sliney

fowler P>!
Peter David: Pókember 2099 (vol. 2) 1.

Tudom, hogy ez a 2099-es Pókember sorozat „csak” 12 részt élt meg, és kvázi felvezetője/kísérője/alkotóeleme/whatever a Pókverzumnak (amit bizony végre-valahára itthon is olvashatunk majd rövidesen). Tudom, hogy aztán jött egy vol. 3., és azt is, hogy Peter Davidnek is voltak kisiklásai, hiszen olyan egyszerűen nincs, hogy valaki mindig, minden körülmények között tökéleteset alkosson. Na de hé. Ebben a rövid(ke), 116 oldalas kötetben olyan klassz dolgokat csinál David a karakterekkel, hogy ihaj. Oké, maga az alapszitu bizonyos szempontból röhejes, és hogy teljesen képben legyünk, kell a megértéshez a Tökéletes (khmmm…) Pókember második kötete is, hisz ott derül ki, hogy és miért is kerül vissza Miguel 2099-ből a múltjába, ami ugye a 616-os Föld jelene (vagy mi). Tiberius Stone is remekül ki van találva, de ami igazán tetszett, az Liz Allen és Miguel karakterdinamikája. Meg úgy egyáltalán, Miguel annyira más karakter, mint Peter és/vagy Miles, vagy akár Ben, Kaine, Otto/Peter, és annyi szuper lehetőség maradt kiaknázatlanul az ő jelleme, személyisége révén az első sorozatban – na itt viszont nem vacakol sem Peter David, sem Will Sliney (rajzoló), és egy akciódús, pörgős, jól felépített sztorit kapunk, és végre Miguel sem egy féllábú bohóc, sokkal érthetőbbek, követhetőbbek a gondolatai és reakciói. Nekem egyelőre úgy tűnik, hogy a sztori önállóan is megállja a helyét, és több, mint egy összekötő kapocs a Tökéletes Pókember és a Pókverzum között, mindemellett pedig egyelőre tökéletes összekötő kapocsnak is tűnik. Csak Billy Idolt tudom idézni: „more, more, more”!

BlueDeath IP>!
Peter David: Pókember 2099 (vol. 2) 1.

Érdekes ez a 616-os földre helyezett jövőbeni pókember. Szépen rajzolták meg, a sztori érdekesebb, mint amikor 2099-ben jártunk… de még mindig nem Peter Parker, szóval…

Szilver>!
Peter David: Pókember 2099 (vol. 2) 1.

Ez egy kifejezetten jó Pókember történet volt. Eddig csak a Spiderverse filmből ismertem a karaktert, úgyhogy érdekes volt most maszk nélkül is látni. A sztori bejött, nekem igazából azok a Pókok, akik nem Peter Parker valamelyik verziója, mindig jobban bejöttek és ez itt is így volt.
Jó érzés volt újra képregényfüzetet a kezembe venni. Már várom is a következő kötetet!

Pókember 2099 (vol. 2) sorozat · Összehasonlítás