Hulk: ​Tökéletlen jövő 17 csillagozás

Peter David: Hulk: Tökéletlen jövő

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Marvel Legendák Kingpin

Kingpin, Budapest, 2020
148 oldal · puhatáblás · Fordította: Markó István · Illusztrálta: George Pérez, Dale Keown, Joe Weems

FélszipókásŐsmoly P>!
Peter David: Hulk: Tökéletlen jövő

A Hulk sorozat idei számában (még áprilisban) Ricket „meglátogatta” pár fura fazon, akikről aztán Hulk a lélekbúvárkodós tanácsadáson elmondta, hogy a jövőből jöttek, és hogy a nő Rick dédunokája volt. A Marvel Legendák 10. része ezt a szálat göngyölíti fel: elröppent a gyász, frász és susogás korába, Disztópia városába, ahol a végtag tagoknak igazi kiváltság. Történt ugyanis egy nagy világégés, háború, aztán újabb háború, de arra már nem sokan emlékeznek, mert az emberiség jelentős része kipusztult. Minden hős odalett, Hulk pedig magába szívta a rengeteg sugárzást, és miközben végignézte társai halálát, beleőrült. Személyisége újabb torzuláson ment keresztül és megszületett Maestro, a posztapokaliptikus világ önkényura. Hősök nélkül senki sem tudott szembeszállni vele – ám csöndes lázadás parázslott a felszín alatt egy maroknyi túlélő képében: Rick Jones és leszármazottjai megszerezték Fátum időgépét és átrántották az 1990-es évek Hulkját az 2090-es évekbe, hogy felszabadítsa a világot Maestro uralma alól. „Csak egy a baj… Maestrónak ez nem tetszik.” Kiszámítható, hogy innentől zúzás következik.

Peter David nem hazudtolja meg magát: humor, árnyalt karakterábrázolás és hatalmas pusztítás jellemzi ezt a kötetet is. spoiler Szóval komolyabb történetre vagy nagy fordulatokra nem érdemes számítani, viszont megismerhetünk egy lehetséges jövőtspoiler A H. G. Wells utalás spoiler mosolyt csalt az arcomra. Ez (Föld-9200) más, mint a 2099-es Pókember idősíkja (Föld-928) vagy Old Man Logan kíméletlen jövője (Föld-807128). Úgy véltem, hogy a történtek után aligha találkozhatunk ezzel a világgal/idősíkkal még egyszer, de a Marvelnél visszahoztak/folytattak egyes szálakat spoiler.

Ráadásként szerepel a kötetben az egyrészes, önálló Hulk: The End (Végszó) történet is, ami a többi hasonló Marvel darabhoz (F4, Megtorló) illeszkedik témáját tekintve. Elmeséli az adott hős végóráit. Negyvenhét oldalas kamaradráma egy világégés utáni színpadon: Bruce Banner magányos öregemberként lamentál az őrült múltjáról és a jelene őrületéről.

Chris>!
Peter David: Hulk: Tökéletlen jövő

A kötet első fele (Tökéletlen jövő) nem igazán tetszett, egyedül a Peter David-féle Hulk-sorhoz való kapcsolódása ragadott magával. A második történet (Végjáték) egy nagyon szép hattyúdal volt, igen komoly és filozofikus hangvételű sztori, ami nemcsak Hulktól, hanem az egész Marveltől alapjáraton távol áll, de ennek most nagyon jót tett. És ezzel azt hiszem, ki is végeztem a magyarul megjelent Hulk-(önálló) történeteket.

FélszipókásŐsmoly P>!

– Sosem láttam még ilyet. Mire használták?
– CD-nek hívják. Dobálni lehet.

Hulk: Tökéletlen jövő 1.