Mission: ​Impossible 14 csillagozás

Peter Barsocchini: Mission: Impossible

Az Amerikai Egyesült Államok hírszerzésének szigorúan titkos bevetésben kiképzett különleges osztaga, a Lehetetlen Küldetés Akciócsoport még sohasem vallott kudarcot… egészen mostanáig.
Ethan Hunt és társai különösen kényes megbízatást kapnak a CIA-tól: feladatuk visszaszerezni egy listát Prágában, mely a Kelet-Európába vezényelt amerikai titkos ügynökök névsorát tartalmazza.
A halálpontosan kitervelt és tökéletes professzionalizmussal kivitelezett műveletbe azonban hiba csúszik: Ethan egy szörnyű gyilkosságsorozat után egyedül marad a porondon. Ahhoz, hogy életben maradhasson és tisztázza magát az árulás vádja alól, nemcsak társai gyilkosát kell megtalálnia, de a nyomában koslató kémelhárító szolgálatokkal is meg kell küzdenie – beleértve korábbi saját munkaadóit is…

InterCom, Budapest, 1996
250 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638370157 · Fordította: Tóth Tamás

Sophie1983>!
Peter Barsocchini: Mission: Impossible

Nagyon szeretem a jó kém és ügynökregényeket. A film annak idején nálunk egy rongyosra nézett videókazetta volt, meglepettem vettem tudomásul egy antikvárium kínálatát böngészve, hogy ebből könyv is van. Nyilván landolt is nálam ez a kissé viseltes példány. :) Nálam már jobban meg lesz becsülve, az biztos.
A filmhez hasonlóan a könyv sem okozott csalódást. Akcióban dús, izgalmas könyvet kaptam. Szerintem nem is nagyon tér el a kettő egymástól.
A 90-es években járunk, a hidegháború után, azonban még mindig megy a f….méregetés az USA és Kelet-Európa között. A helyszín Prága, ahol az LKA lép akcióba, hogy visszaszerezzen egy ellopott listát, amin amerikai ügynökök neve szerepel, akik Európában fedetten dolgoznak. Katasztrófa lesz az akció vége, egyetlen túlélő, Ethan Hunt próbálja felgöngyölíteni az ügyet és megtalálni társai gyilkosát. Csatlakozik hozzá egy másik túlélő is. Ahogy egyre jobban ássák magukat bele a történetbe, egyre több bonyodalom kerül napvilágra, áruló van a csapatban. Tovább nem ragozom, mert ezt a filmet és Tom Cruise-t csak az nem ismeri aki egy kő alatt él. :D Ajánlom olvasásra, nem kell nagy mélységeket keresni benne, viszont kikapcsolódásnak atomjó könyv. Jó néha lekapni a polcról pár jól bevált filmregényt, ami kicsit visszahozza az ifjúságot. Mivel nem hosszú, és olcsón be lehet szerezni, illetve még izgalmas is, ezért olvasni nem szeretőknek is jó lehet, mert nagyon visz. Az én olvasási időm nem mérce, ugyanis olvasási válságban szenvedek. Az első könyv néhány hét óta amit örömmel vettem újra kézbe, nem untam el, nem tettem le, hanem érdeklődve olvastam végig.

Anó P>!
Peter Barsocchini: Mission: Impossible

A Központi Antikváriumból rendeltem könyveket, ezt ajándékba kaptam.
A maga nemében – kém-ill. ügynökregény – nagyon jónak tartom. Most már kíváncsi lennék a filmre is, Tom Cruise-vel, ő ideális Ethan lehet, épp az ő egzaltált egyéniségére illik a szerep.

Katherine_Grey>!
Peter Barsocchini: Mission: Impossible

Bár nem lehet olyan eredeti, mint az első M:I film volt a maga korában, élvezhető, tisztességes könyvváltozata a filmnek kisebb eltérésekkel. Izgalmas.