Derült ​égből villámcsapás 2 csillagozás

Hogyan vértezzük fel a gyerekeket trauma ellen?
Peter A. Levine – Maggie Kline: Derült égből villámcsapás

A ​lelki sérülések megelőzése és feldolgozása baleset, orvosi beavatkozás, válás vagy
egy szeretett személy halála esetén

Mindannyian arra törekszünk, hogy biztonságban és vidámságban legyen részük a gyerekeknek felcseperedésük során. Ám az élet gyakran közbeszól, és szinte minden gyermek életében történnek kisebb-nagyobb megrázkódtatások, akár tragédiák. A pszichológiai kutatások az elmúlt években rávilágítottak, hogy ilyen esetekben sajátos testi-lelki folyamatok játszódnak le, amelyek különböznek a gyász és szomorúság ismert érzéseitől. S mivel különböznek, a kezelésük is eltérő megközelítést igényel.

Egy baleset, orvosi beavatkozás, válás vagy egy hozzátartozó halála úgy hathat, mint derült égből a villámcsapás. Még ha vannak előzményei, akkor sem tudunk felkészülni a sokkhatásra, amelyet okoz. Ez a gyerekek esetében hatványozottan igaz, és szakszerű segítségre van szükségük ahhoz, hogy oldódjon bennük a sokk nyomán fellépő bénultság. Szerencsére ezt a… (tovább)

Ursus Libris, Budapest, 2021
272 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155786372 · Fordította: Turóczi Attila