Halálkönyv 60 csillagozás

Pernilla Stalfelt: Halálkönyv

Pernilla Stalfelt a gyerekek által sokszor feltett kérdésekre nem szentimentális válaszokat ad. Elmeséli, hogy egyszer minden élőlény meghal, még a legeslegnagyobbak is. A halál egészen váratlanul is érkezhet. Egyik nap még él a nagyapa, de másnap talán már nem találkozhatsz vele. Minden nagyon üres és szomorú ilyenkor.
Keresi a lehetséges válaszokat arra, mi történik azután, hogy meghalunk: A választ senki nem tudja, csak aki már meghalt. Sokan úgy hiszik, hogy a lelkünk halálunk után Istenhez jut. Ki tudja, talán virág lesz belőlünk… Néhányan úgy hiszik, hogy csillagok leszünk az égbolton.
Elmondja, mi történik egy temetésen, hogyan viselkednek az emberek, hogyan gyászolnak.
Bemutatja, hogy Mexikóban az emberek nem szomorkodni járnak ki a temetőbe, hanem, hogy ott vidáman piknikezzenek.
Jóllehet a könyv komolyan fordul a halál kérdéséhez, de az illusztrációk miatt szórakoztató is az a téma, amelyet (nemcsak) a gyerekek előtt tabuként kezelünk, mi felnőttek.

Vivandra, Budapest, 2006
26 oldal · ISBN: 9789630610742 · Fordította: Polonyi Benigna

csucsorka IP>!
Pernilla Stalfelt: Halálkönyv

Se porontyom, se pedagógusdiplomám, úgyhogy lesben állva vártam, hogy az a kolléganőm, akinek mindkettő van (az egyikből több is), kimondja erre a könyvre az ítéletet. Gondoltam, addig szerényen elhallgatom, hogy nekem ez tetszett, hogy az illusztrációkon a hasamat fogtam a nevetéstől, a tartalommal pedig igen nagyon elégedett voltam és arról ábrándoztam, vajh' milyen jó lett volna gyerekként ilyen könyvből tanulni a halált.
Mert meg lehet próbálni eltitkolni a halál létezését, csak aztán jön a hörcsög, a kutya,a nagypapa – és egyszercsak kimúlnak, és ott vagyunk, hogy nem beszéltünk erről. És ha mondhatok ilyet, ez még a könnyebb eset. Mert ugye van, hogy apa vagy anya halnak meg, vagy gyerekként azzal kell szembesülni, hogy meghal a kistesód, vagy nem viszik haza a kórházból a kisbabát, aki anya hasában lakott. Be lehet tuszakolni ezeket az eseményeket egy óriási dunsztos üvegbe és az üveget be lehet gurítani az ágy alá, de számíthatunk rá, hogy az egyszer ki fog gurulni az ágy alól, és visszanyal, mint a bizonyos fagyi, akkor meg már nem jobb ideje korán, gyereknyelven, gyermeki észjárással tudomást szerezni a létezéséről és ha már, akkor jól képen röhögni? Mert lehet, hogy tudatlan vagyok, de én azt gondolom, hogy de, jobb.

Mariann_Czenema P>!

Na kérem szépen:
Kezdjük azzal, hogy három gyerekes anyaként BÁRMELYIK gyerekem kezébe beleadtam volna ezt a könyvet, nagycsoportos ovisnak/elsős gyereknek jócskán való a kötet. (5-7 éves)

De ha kicsit előbb hal meg valaki a családból, szülő-nagyszülő, gyászfeldolgozásnak is jó segítőeszköze lehet. Viccesek a rajzok, nagyszerűen ellenpontozott a szöveg, amint ír egy tragikusabb részt, rögtön következik egy poénosabb is.

A skandináv nevelés egyébiránt PONT az ilyen könyvektől tart előrébb, mint mi itt Kelet-Közép Seholfalván, hogy mernek beszélni a világ dolgairól, arról is, ami nehezen emészthető, nem vidám, de az élet része.

Kicsibogár>!
Pernilla Stalfelt: Halálkönyv

Nem véletlenül nyert annyi díjat, mert színvonalas ismeretterjesztő könyv a témában a gyerekeknek, egy csipetnyi humorral, épp annyival, ami picit ellensúlyozza a téma fajsúlyát.

JPityu I>!

Mi ezen 62%?
Ez egy olyan könyv, melyet nem úgy kell a gyereked kezébe adni, hogy nesze, fogd fel, mi a halál, aztán jónapot. Aki azt írta, nem adná a gyereke kezébe, az – már bocsánat, de – nem tudja, hogyan kell egy gyerekkel megismertetni kényes dolgokat.
Ez a könyv szerintem nagyszerű ahhoz, hogy anyuka, apuka közösen elbeszélgessen a poronttyal arról, mi is az a halál, mert mankót nyújt, nem az a gyászkeretes borzadvány, ahogyan sokan a halált adagolják. Én kifejezetten örülök, hogy megismerhettem ezt a könyvet, számomra mókás is, és egyben érdekes, új nézőpontot ad.
Én kamaszként átéltem egy szülő haldoklását és elhalálozását, halvány fingom sem volt, mit kezdjek ezzel az egésszel.
2006-ban adták ki magyarul, apám 2009-ben halt meg. 2006-ban 13, 2009-ben 16 éves voltam. Szóval nekem kvára jól jött volna ez a könyv, mert 14 voltam, mikor kiderült, hogy rákos.
Szóval aki szerint ez a könyv szar, nyugodtan kövezzen meg, mert én ezt írtam, de baromira pipa vagyok, mert sokan olyan szűk látókörűek.
Unokatesómnak meg a férjének is megmondtam már, hogy szívesen megnevelem a kölyküket, ha már én vagyok a pótapja, mert egy időben többet látott engem a tulajdon apjánál, nem leszek szívbajos.
Fúúú, bocsánat.

PuPilla>!
Pernilla Stalfelt: Halálkönyv

Egyszerű, de nagyszerű, elmagyarázza a halált, a temetést, és bár van néhány eltérő szokás (ruha színe, urna, stb), teljesen megfelel szerintem a magyar gyerekeknek is. Szomorú, és nehéz téma könnyed formában, értelmesen.

jazmin>!
Pernilla Stalfelt: Halálkönyv

kövezzetek meg, de ez inkább vicces (?) egy felnőttnek, mint hasznos egy gyereknek. még csak szomorkodni sem tudtam, pedig a téma nem ezt ígérné.
én nem adnám oda kicsikéknek.

Pernilla Stalfelt: Halálkönyv

Érdekes, hogy ilyen kis terjedelemben ennyire sokrétűen, teljeskörűen (és mégis viccesen) lehet erről a korántsem vicces témáról írni.
Gratulálok!

stippistop>!
Pernilla Stalfelt: Halálkönyv

Phoebe őszinte dalai jutnak eszembe róla a Jóbarátokból. :o)
Azt hiszem, nem adnám a gyerekem kezébe…

Selerdohr>!
Pernilla Stalfelt: Halálkönyv

Nagyon morbidnak tűnik, de közben meg tök jó az őszintesége!

Tiger205>!

Szeretnéd tudni, mi történik velünk, miután meghaltunk?
A választ senki nem tudja, csak aki már meghalt.

Tiger205>!

Az embernek néha eszébe jut a halál…
Olyan titokzatosnak tűnik.
Nehéz megérteni, hogy mi a halál.
Nemcsak a kicsiknek, de a nagyoknak is.

Még a legeslegnagyobbaknak is.
[a képen egy elefánt nem érti]

Dal fentről

Itt vagyunk hát végre együtt
Aranyszélű felhőn állunk
A kék égen lebeg lelkünk
S a nap melegíti vállunk

Nem egyedül, de szabadon
Lebegünk itt kedvünk szerint
Ott ül dédi is egy padon,
s hallod? Morzsi ugat megint

UTOLSÓ MONDAT

Emerson>!

Az is lehet, hogy a csontvázunk kísértetként mászkál majd a környéken… vagy mint rendes csontváz, csak fekszik, nem szól egy szót sem.