Pizza, ​szerelem, Mexikó 3 csillagozás

Pergel Zsolt: Pizza, szerelem, Mexikó

Könnyed hangvételű, humoros történet egy fiatal férfiről, aki első pillantásra beleszeret egy lányba. Felhagy miatta addigi megszokott, unalmas életvitelével, és követi őt Mexikóba, ahol számos izgalmas és veszélyes kalandban lesz része. Gengszterek, barátok, barátságos gengszterek színesítik a történetet, amely nemcsak a levegőben és a szárazföldön, hanem a víz alatt is zajlik. A főhős kedvét a verés, a késelés és a golyózápor sem veszi el a folytatástól. Elszántan tör előre a célja felé, miközben megismerjük Mexikó néhány varázslatos helyszínét: Mexikóvárost, Taxcót, Acapulcót. Csetlő-botló kalandorunknak mindemellett önmagával is meg kell küzdenie. Az izgalmas kalandok során a szerelmi szál is bonyolódik, s a végén garantált a meglepetés.

Publio, 2014
Aposztróf, Budapest, 2013

Coffee I
Pergel Zsolt: Pizza, szerelem, Mexikó

Nagyon vegyes érzéseim voltak a könyvvel kapcsolatban.
Igazán szórakoztató, „strandon olvasós” történet. Azért adtam rá csak három csillagot, mert nem vagyok a stílus megszállottja, ritkán, keveset olvasok ilyen könyveket, mert úgy érzem, nem kifejezetten tartozom a célközönségbe.
Voltak idegesítő hibái (nagybetűs szavak, pl. Jó, Rossz, és a folyamatosan fonetikusan leírt külföldi nevek, kifejezések). Egyébként emlékeztet egy főiskolás tanárom stílusára, ha röviden kellene elmondanom, milyen ez a könyv, azt tudnám mondani, „nagyon alter”.

Judy22

Kellemes, könnyed olvasmány.
Limonádé férfi módra.
Humoros, öniróniával telt és nagyon pasis. A humora néhol erőltetett,de olyan „még elmegy, túl pasi ahhoz hogy megértsem” módon.
Nagy igazságokat, tanulságot ne várjatok a könyvtől.
Tele van klisékkel, de kikapcsol, elszórakoztat, néhol megnevettet, néhol a fejünket a falba verős történet.

zakkant

Becsuktam a fényképalbumot és letettem az asztalra. Ez a néhány fekete-fehér és színes kép volt az életem. Hordoztak engem, tároltak.