Az ​újjászületés gyönyöre (Gyönyör-trilógia 3.) 12 csillagozás

Pergel Zsolt: Az újjászületés gyönyöre

A ​személyes érdekek felülírnak minden szabályt, a múltban köttetett szövetségeket aljas módon felrúgják, és a hátbatámadás is mindennapossá válik a Gyönyör-trilógia záró kötetében.
Kendra végre „szabadon” gyakorolhatja a frissen felvett úrnői szerepkört, hála a börtön igazgatója által biztosított lehetőségeknek. Fiatal és ártatlan tanítványa azonban rádöbbenti arra, hogy hiába a kőkemény tapasztalat, mennyire esendő lélek még saját maga is. Csak egyvalamire koncentrál: megfelelni az elvárásoknak, hogy mielőbb visszatérhessen a szabad világba, ahol a kisfia és egy új élet kezdete várja. Ám amikor ez végre bekövetkezik, sokkal nagyobb veszélybe kerül, mint eddig bármikor. Már az élete a tét.
A szinte végtelenül perverz vágyak keltette érzelmi vihar a maximumra fokozódik, a vér kábító gyönyöre uralja a történetet. Mindenféle romantika eltűnik, a Játék nem tűr meg efféle gyengeséget. Csak az élheti túl, aki képes elvonatkoztatni a hamis látszattól és százszázalékosan… (tovább)

Publio, 2016
ISBN: 9789634248002
Publio, 2016

Josh · Della · John · Kendra · Kron · Leona · Monic

Wooow! ❤ Ez meg mi volt?
Már az első két részt is imádtam, de ez most mindent vitt.
A legjobban kidolgozott, legütősebb rész volt a három közül, tele izgalommal és sötét erotikával.
Imádom ezt a trilógiát és nagyon sajnálom hogy vége.
Újraolvasós :)

ZCsilla>!
Pergel Zsolt: Az újjászületés gyönyöre

Izgalommal és fordulatokkal teli, kiszámíthatatlan rész volt. Imádtam, hogy sosem tudtam, hogy honnan érkezik a következő „pofon”.
Hatalom, pénz, alá-és fölérendeltség bemutatása profi módon. Zseniális!

Véleményem szerint ez a történet sokkal több élethelyzetre rávetíthető, mint a könyvben bemutatott erotika. Útmutatás ahhoz az élethez, amit választasz magadnak. A mondanivalója, hogy bátran vállald fel önmagad, és a mások által megkövetelt „maszkot” pedig dobd le magadról, hisz az nem te vagy.

Hogy durva és megalázó volt-e sok esetben? Igen, az volt. Az a lényeg szerintem, hogy rájöjjön az ember, hogy mások felett nem ítélkezhet.

A trilógia befejező részeként egy nagyon összeszedett, kiváló könyvet olvashattam el. Az első részhez hasonlítva hatalmas a fejlődés, pedig én azt is nagyon szerettem, csak akkor még nem volt viszonyítási alapom.

Köszönöm az írónak ez a fantasztikus, belőlem mindenféle érzést kiváltó történetet, öröm volt olvasni. :)

Dettuskaa>!
Pergel Zsolt: Az újjászületés gyönyöre

Hát ennek is a végére értem.. ha külön csak erről a könyvről akarnék véleményt formálni, akkor szerintem nagyon jól szerkesztett, végig gondolt történetszállal rendelkező regény. Nem voltak unalmas, felesleges részek, minden vitte valamerre a történetet. Nekem nagyon tetszett Kendra és Della kapcsolata például. Ami érdekes volt, hogy amennyire a könyv elején unszimpatikus volt Josh én a végére megkedveltem őt.. (nem tudom ez normális dolog-e..ebben a könyvben nagyjából senki nem túl szerethető karakter :D )
Hozta a várt beteges szituációit – csak nézzük meg az epilógust :D Szóval nekem tetszett.

Ha már trilógia, akkor pár szót úgy írnék róluk összességében. Nem vagyok teljesen képben Pergel Zsolt munkásságával, hogy ez most hányadik könyve volt stb. viszont ha megnézem az első kötetet, majd a másik kettőt egyértelműen látszik nekem a fejlődés. Nekem legalábbis sokkal jobban megírtnak tűnik a második és harmadik kötet. Nem gondoltam volna, hogy lesz olyan könyv, ahol igazából egyik karakter sem tudom úgy igazán megszeretni és drukkolni neki. Itt mindenkiben volt valami, ami miatt úgy véltem megérdemli a sorsát. Esetleg mondanám Kront…de amit az első kötetben leművelt.. nálam a haj leborotválásnál elvágta magát ott :D Ettől függetlenül a kapcsolati szálak és minden nagyon a helyén volt és tudtam izgulni, hogy vajon mi is lesz a végkimenetel :)

Cicu>!

[…] senki sem tökéletes, a múltban elkerülhetetlenül szerepel pár sötét folt, mely soha nem fog kifehéredni, bármennyi idő is teljen el, vagy bármennyi jót is cselekedjen az illető. Elvégre emberek vagyunk, gyarló emberek, a vágyaink rabjai.

Cicu>!

Nem nyerhet mindenki, az életben veszteseknek is kell lenniük.

Cicu>!

– Az egész élet egy nagy közhely. Felébredünk, ürítünk, eszünk, szexelünk, eszünk, lefekszünk… napi rutin. Még a legnagyobb lázadók is csak ugyanazt csinálják, mint a többi rabszolga. A világ a mi börtönünk, ahol saját magunk rabszolgái vagyunk.

– Féltékeny vagy?
– Milyen válasznak örülnél?

Kapcsolódó szócikkek: Kendra · Kron
Cicu>!

– Csakhogy az élet nem fekete és fehér, nem igenből és nemből áll.

Cicu>!

… minden döntés, még a rossz is, jobb, mint a tétovázás.

Cicu>!

– Aminek meg kell lennie, annak meg kell lennie.

Cicu>!

[…] olykor jólesik felrúgni az élet megszokott szabályait. Egyszerűen csak lépni, nem végiggondolni előre négy-öt lehetséges végkifejletet. Érted?

Cicu>!

Ha az ember boldog, szinte száguldanak a napok. Észre sem veszi, és már eltelt egy hét, kettő, egy hónap.

Cicu>!

Tetszik vagy sem, egy vérből valók vagyunk, és a családnál nincs fontosabb az életben.