Apácabordély 17 csillagozás

Pergel Zsolt: Apácabordély

A ​vidéki város ÁVH-főnöke egy viszontszívesség fejében egy évvel elhalasztja az apácazárda megszüntetését, hogy Borbála biztonságban legyen, amíg az „elvtársak” eltakarítják szerelmét. Borbálának egyetlen bűne van: egy arisztokrata családból származó fiúba szeretett bele. Az apácazárda megszentelt falai között a lányt vaskos, vagy inkább mocskos meglepetések várják. Az oda bejáratos papok és az apácák egész más dolgokkal foglalkoznak ott, mint ami ilyen helyen várható. Ő maga is áldozatává válik a minden képzeletet felülmúló képmutatásnak, mely az egész korszakot jellemzi. A fiatal lány tiszta lelkét és érzéseit azonban semmilyen erőszak nem törheti meg.
Borbála nem csupán egy gátlástalan „káder” apa gonoszságának áldozata. Egy szürreális korban kamaszodik, amikor Magyarország a Rákosi-éra és a Horthy-korszak minden romlottságát egyszerre kénytelen elszenvedni. Sorsa biztosan nem tipikus, de a szerző nem is a tipikust keresi könyveiben, hanem a valóságost. Az Apácabordély… (tovább)

Aba, Budapest, 2012
ISBN: 9786155033674
Aba, Budapest, 2012

ReniK P>!

A mindenki iránti vallásos szeretet nem létezik. Mindenki nem lehet a felebarátunk…

ReniK P>!

Nincs rosszabb egy célok nélküli, magát elhagyó embernél, aki saját magát űzi bele egyre jobban a pusztulásba, és végül teljesen leépülve, magányosan hal meg. Márpedig ő nem akarta így végezni.

Szabina_Szebényi>!

Viszont ne felejtsd el, hogy csak egyszer élünk, és az elmulasztott pillanatok varázsát semmi nem pótolhatja utólag.

Badiga>!

Akkor a zárdában történt dolgok már úgymond mögöttem voltak,és én nem kezdtem el magyarázkodni annak,aki nagyobb bűnöket követett el

ReniK P>!

Átlátta, hogy minden ízében férgek járják át a nagytestvéri Szovjetunió házi kedvencét, Magyarországot.